ניהול וייעוץ תיקי השקעות

הצטרפו להצלחה!

ניהול וייעוץ תיקי השקעות
מקצועות ייעוץ השקעות וניהול תיקים זוכים לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, ורבים מבקשים להשתלב בתחומי עיסוק יוקרתיים ורווחיים אלו. אולם, על מנת לקבל את הרישיון הנכסף לעסוק בתחומים אלו, נדרשים המועמדים לעמוד במספר תנאים, ובהם מעבר מוצלח של שלל בחינות (בחינות יסוד, מקצועית א' ועוד), השלמת חובת התמחות ועוד. כמו כן, על מנת לתפקד בהצלחה בתחום, דרושים שלל כלים ומיומנויות, כמו גם ידע מקיף והבנה מעמיקה של נושאים שונים בשוק ההון ובכלכלה.

על מנת שתוכלו לעמוד בהצלחה בכל דרישות הרשות לניירות ערך, ועל מנת שתקבלו את מיטב הידע, הכלים, הטכניקות והמיומנויות בתחום, מציעים לכם מספר מכללות מובילות, מסלולי לימוד ייחודיים, מקיפים ומעמיקים, אשר יעניקו לכם הכשרה איכותית, כך שתוכלו להשתלב, בקלות יחסית, בתחומי עיסוק יוקרתיים אלו. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי ייעוץ וניהול תיקי השקעות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

יועץ ההשקעות, העוסק במתן ייעוץ לקנייה ומכירה של ניירות ערך שונים, ומנהל תיקי ההשקעות, המחליט אילו נכסים לכלול בתיק של לקוחותיו, הינם שני מקצועות מבוקשים, הכוללים הן עבודה מאתגרת, מרתקת ודינאמית, הן אפשרויות פרנסה מכובדות במיוחד.

העיסוק בתחום שמור רק למי אשר קיבל רישיון מטעם הרשות לניירות ערך, המציבה מספר תנאים ומבחנים בדרכם של המעוניינים להשתלב בעבודות אלו.

מספר מכללות מובילות מציעות מסלולי הכשרה מעמיקים ומקיפים, במטרה להכשיר את בוגריהם לענות על כל תנאי הרשות לניירות ערך, ולהקנות להם את מיטב הידע והכלים הדרושים למנהל ויועץ ההשקעות המקצועי והמיומן. הצטרפו גם אתם ללימודים מרתקים אלו, ותוכלו להשתלב, תוך זמן קצר יחסית, בעבודה נחשקת ורווחית במיוחד.

קהל יעד

הלימודים בקורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות מיועדים למעוניינים להשתלב במקצועות מבוקשים, מרתקים ורווחיים אלו.

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות להיות בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה. חלק ניכר מהמוסדות אף מציב בפני המועמדים דרישה למעבר של ריאיון קבלה. כן קיימים מכללות הדורשות מהמועמדים ידע בסיסי בכלכלה ושוק ההון, ואילו מכללות אחרות אינן כוללות דרישה זו.

משך קורס

משך הלימודים בקורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים: בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד יש מסלולים מיוחדים לבעלי פטורים שונים (מי אשר עברו את מבחני הבסיס, לדוגמא), כמו גם מסלולים מלאים, הכוללים הכנה לבחינות הבסיס הנדרשות.

בדרך כלל כוללים הלימודים בתחום בין 250 שעות לימוד (לבעלי פטורים) ל-600 שעות לימוד במסלול המלא. משך הלימודים נע בין חצי שנה לשנה וחצי (בדרך כלל).

כדאי לדעת כי רבים מהמוסדות והמכללות מציעים מסלולי לימוד המתנהלים בשעות הערב ואחר הצהריים, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודי התחום.

נושאי לימוד

לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות  כוללים נושאי לימוד רבים ומגוונים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות (לרבות התנסות בניהול תיק השקעות וירטואלי, בליווי ופיקוח של המרצים) לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים.

בדרך כלל כוללים הלימודים בתחום את הנושאים הבאים: מניות, אופציות, אגרות חוב, מכירה בחסר, מכשירים פיננסיים עתידיים, אתיקה מקצועית, תקנות ניירות ערך, עריכת דו"חות כספיים, רישום למסחר, הערכת חברות, ניהול סיכונים, הערכת ביצועי תיקים, נכסים פיננסיים ומיסוי, תיאום שערים, מסחר בינלאומי, דיני ניירות ערך, טכניקות קנייה ומכירה, ומגוון נרחב של נושאי לימוד נוספים.

תעודה

בוגרי קורס ניהול וייעוץ השקעות, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו למדו. אולם, על מנת לקבל רישיון לעסוק בניהול תיקים וייעוץ השקעות, על הבוגרים לעמוד בתנאים של הרשות לניירות ערך – מעבר של הבחינות השונות (מקצועית ב' וכו'), השלמת חובת ההתמחות, ועמידה ביתר הדרישות הרלוונטיות.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם במקצוע מרתק, מכניס ויוקרתי, הכולל אחריות רבה, ועבודה מאתגרת ודינאמית במיוחד – ייתכן כי תחומי ייעוץ השקעות וניהול תיקים יכולים להתאים לכם עד מאד.

לימודים בקורס ניהול וייעוץ תיקי השקעות יקנו לכם את כל הידע והכלים להם תזדקקו, ואף יכינו אתכם לבחינות הנערכות ע"י הרשות לניירות ערך, כך שתוכלו לזכות, במהירות וקלות יחסיים, ברישיון העיסוק היוקרתי, ולהשתלב בשלל העבודות בתחום.
איפה אפשר ללמוד ניהול וייעוץ תיקי השקעות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
ניהול וייעוץ תיקי השקעות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?