קורס ניהול משאבי אנוש

תחילתה של קריירה מרתקת

קורס ניהול משאבי אנוש
כידוע, כל ארגון, חברה, מפעל ומוסד זקוק לעובדים טובים על מנת להשיג את מטרותיו, להתפתח ולהרוויח, ועל כן ניהולו של הגורם האנושי בארגון הינו בעל חשיבות מכרעת, היכולה להשפיע רבות על הצלחתו או כישלונו של העסק. ניהול משאבי אנוש הוא התחום העוסק בכל הרבדים הרלוונטיים לאיכותו של כוח האדם בעסק או בארגון – החל משלבי איתור המעמדים לעבודה וגיוס ומיון העובדים, דרך שלבי ניהול ההדרכה בארגון והנעת העובדים, וכלה בשלבי פיטורי העובדים.

תפקיד מנהל משאבי האנוש כולל, אם כן, תחומי אחריות רבים, ועל כן הוא מרתק ומאתגר במיוחד. אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, היכולים להיות תחילתה של קריירה מזהירה, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס ניהול משאבי אנוש.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

תפקידי מנהל משאבי האנוש

במסגרת תפקידו, על מנהל משאבי האנוש מוטלת האחריות לדאוג לגיוסם, הכשרתם ומקצועיותם של העובדים בארגון תוך פיתוח מתמיד של ההון האנושי בו, כמו גם להנעתם ותגומלם של העובדים. תפקידו מתחלק לארבעה תחומים עיקריים:

1 - פיתוח אסטרטגיה שתתמוך בחזון הארגון ובתוכנית העסקית שלו.

2-  גיוס, מיון, קליטה וטיפול בפרט על כל הכלול בכך.

3- הכשרת עובדים, פיתוח והטמעת הדרכות, פיתוח מנהלים, ניהול הערכה ומשוב, יצירת תרבות ארגונית המאמינה ותומכת בשינוי והתפתחות.

4-  ניהול והטמעה של מערך השכר והתגמול הכולל תנאים סוציאליים, התקדמות בשכר וביטוח פנסיוני.

כפי שניתן לראות, תפקידיו של מנהל משאבי האנוש הם רבים, ועל כן נדרשת מקצועיות רבה ושליטה בשלל תחומים על מנת להצליח בתחום. ראוי לציין כי, לעיתים, עקב ריבוי תפקידים זה, מתמקצעים העובדים בתחום באחד התפקידים, ועל כן ניתן למצוא בחלק מהארגונים עובד האחראי על גיוס ומיון העובדים, ולצדו עובד אחר, האחראי על הדרכת העובדים והנעתם.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול משאבי אנוש מיועדים, כמובן, לכל המעוניינים לעסוק בתחום ניהול משאבי האנוש ובתחומים הקרובים לו – גיוס ומיון עובדים, הנעת עובדים, הדרכה בארגונים וכיו"ב.

כן מתאימים הלימודים למנהלים ולבעלי עסקים פרטיים המעוניינים בכלים בתחום חשוב זה, ליועצים ארגוניים, לעוסקים בתחומי ההדרכה בארגונים וכיו"ב.

הלימודים מתאימים במיוחד למי אשר עוסקים בתחומי משאבי האנוש השונים, ומעוניינים בקורס אשר יכול לתרום רבות להתקדמותם המקצועית.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ניהול משאבי אנוש כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה, ותואר ראשון נחשב ליתרון משמעותי בקבלה ללימודים. כמו כן, לעיתים קרובות נדרשים המועמדים לעמוד בפני וועדת קבלה, הבודקת את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום מרתק זה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ניהול משאבי אנוש משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס. ברוב המכללות כולל הקורס בין 150 ל 250 שעות לימוד אקדמיות, ואורכו נע בין חצי שנה לשנה.

אם אתם מעוניינים בלימודים מעמיקים במיוחד של תחום זה, יכול להיות כי תמצאו עניין בלימודי תואר ראשון במשאבי אנוש.

אם החלטתם ללמוד קורס מרתק זה, אך אתם חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס המרתק – אל חשש! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעים קורסים המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, אשר הלימודים בהם מתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שתוכלו להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים, ללא צורך לוותר על אף עיסוק מעיסוקכם היומיומיים.

נושאי לימוד

קורס ניהול משאבי אנוש כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, ומכשיר את בוגריו במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לעובד האיכותי והמקצועי בתחום.

לעיתים קרובות כוללים לימודי ניהול משאבי אנוש את הנושאים הבאים: מבואות לעולמות הניהול ומשאבי האנוש, תיאוריות מרכזיות בתחומי הניהול ומשאבי אנוש, מהי תרבות ארגונית, איתור, אבחון, מיון וגיוס עובדים, שימוש בכלי מיון, ביצוע ראיונות עבודה, מרכזי הערכה, קליטת עובדים וחניכתם, מיומנויות בתקשורת בין אישית, שיווק עצמי, כלים להעברת פרזנטציה מוצלחת, התמודדות עם לחץ, ניהול הדרכה, יחסי עבודה ודיני עבודה, פיטורין והתפטרות, הנעת עובדים, ניהול קונפליקטים, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס ניהול משאבי אנוש, אשר יעמדו בכל דרישותיו בהצלחה, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד, סיום הקורס בניהול משאבי אנוש מזכה את הבוגרים בנקודות זכות לתואר ראשון במדעי החברה (בדרך כלל 4 – 6 נקודות זכות).

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי ניהול משאבי אנוש יכולים להשתלב במגוון נרחב של מקומות עבודה ובשלל תפקידים מרתקים בתחום משאבי האנוש – תפקידי איתור מועמדים לעבודה, מיונם וגיוסם, תפקידי הדרכה בארגונים, ובשלל תפקידים נוספים בתחום משאבי האנוש וניהולם.

כמו כן, מי אשר כבר עבדו בתחום יכולים, עם סיום לימודיהם, להתחיל לטפס מעלה בסולם הדרגות המקצועי ולהשתלב בתפקידים בכירים יותר.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מרתקים, העוסקים באחד המשאבים החשובים ביותר להצלחתו של כל ארגון (הלא הוא הגורם האנושי), ואשר בוגריהם יכולים להשתלב במגוון נרחב של מקומות עבודה ותפקידים מאתגרים – לימודים בקורס ניהול משאבי אנוש יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים!

לימודים אלו, אשר שמים דגש בעיקר על הצד הפרקטי של עולם ניהול משאבי האנוש, יכשירו אתכם במיטב הכלים, המיומנויות והידע להם נדרשים העוסקים בתחום, כך שתוכלו ליהנות מהשתלבות מהירה וקלה יחסית בעבודה בתחום.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול משאבי אנוש?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול משאבי אנוש
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?