קורס ייעוץ פנסיוני

הכשרה איכותית לעבודה רווחית

קורס ייעוץ פנסיוני
ייעוץ פנסיוני הוא תחום עיסוק מבוקש ויוקרתי, אשר העובדים בו מייעצים לאנשים פרטיים בתחום החיסכון והביטוח הפנסיוני, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות  – אחדים מהתחומים החשובים ביותר לעתידו של כל אדם, והקובעים, למעשה, את תנאי חייו הצפויים בהגיעו לגיל הפנסיה. על כן הביקוש ליועצים פנסיוניים מקצועיים ואיכותיים נמצא בעלייה מתמדת, וביכולתם להשתלב בשלל משרות רווחיות בחברות ביטוח, בתי השקעות ובנקים, ואף לעבוד כיועצים עצמאיים, או להקים סוכנות משל עצמם.

אם גם אתם שוקלים להצטרף לתחום מרתק זה, אך חוששים מהדרך הסבוכה עד לקבלת הרישיון – יש לנו חדשות טובות עבורכם – כיום, מציעות מספר מכללות מובילות קורסים ייחודיים, אשר ילוו אתכם (כמעט) את כל הדרך עד לקבלת הרישיון היוקרתי. קורסים אלו יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום ואף יכינו אתכם למבחנים החיצוניים של הרשות לני"ע ומשרד האוצר.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

יועץ פנסיוני הוא איש המקצוע המסייע ללקוחותיו להבטיח את עתידם הפיננסי, עת הגעתם לגיל הפרישה. תחום הייעוץ הפנסיוני, אשר עד לפני מספר שנים היה פרוץ למדי, עבר במהלך השנים רפורמות, וכיום ניתן לעסוק בו רק לאחר עמידה באי אלו תנאים ודרישות של הרשות לניירות ערך והממונה על הביטוח במשרד האוצר.

כיוון שתחום הפנסיה הוא סבוך ומורכב, ונתון לשינויים מתמידים ורפורמות, דרוש ידע מעמיק, כמו גם שלל כלים ייעודיים, על מנת לעסוק בתחום בהצלחה. כמו כן, על מנת לעסוק בתחום, נדרש רישיון מטעם משרד האוצר. את כל הידע והכלים הדרושים לכם על מנת לזכות ברישיון הנכסף ולהשתלב בעבודה בתחום, כיועצים פנסיוניים מובילים, תוכלו לקבל בקורס הכשרת יועצים פנסיוניים.

קהל יעד

הלימודים בקורס ייעוץ פנסיוני מיועדים לכל המעוניינים להשתלב במקצוע יוקרתי ורווחי זה. כן מיועדים הלימודים לכל המעוניינים להעמיק ידיעותיהם והבנתם בתחום חשוב זה לצורך העשרה אישית, או לצרכים מקצועיים שונים – כגון בעלי עסקים ומנהלים המעוניינים להבין בתחום כדיי לדאוג לעובדיהם (ולעצמם), מנהלי משאבי אנוש המבקשים להבין בתחום וכו'.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הכשרת יועצים פנסיונים כוללים, בדרך כלל, דרישה להשלמת 12 שנות לימוד (בחלק ניכר מהמוסדות קיימת דרישה לבגרות מלאה) וכן נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה וללא עבר פלילי ועבירות הנושאות קלון.

בעוד בחלק מהמכללות והמוסדות נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון או ידע מוקדם בתחום, מוסדות אחרים פתוחים גם עבור מי שאינו נושא כל היכרות מוקדמת עם הנושא. דרישות נוספות, הקיימות בחלק מהמוסדות, יכולות לכלול ראיון קבלה, פטור ממבחני הבסיס של הרשות לני"ע ותואר ראשון רלוונטי (כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות וכו').

משך לימודים

קיימים שני מסלולים עיקריים ללימודי התחום – מסלול מלא, הכולל, בין היתר, הכנה לבחינות היסוד של הרשות לני"ע (חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון וכו'), ומסלול לבעלי פטורים מבחינות אלו, אשר הינו קצר יותר. הקורסים המלאים נמשכים, בדרך כלל, בין שנה וחצי לשנתיים, ואילו הקורסים לבעלי פטור נמשכים, לרב, בין עשרה חודשים לשנה.

כדאי לדעת שרוב המכללות ומוסדות הלימוד מקיימים מסלולי לימוד בשעות הערב ובימי שישי, כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים לתארים אקדמיים, ואנשים עסוקים אחרים, יכולים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

בדרך כלל כוללים לימודי ייעוץ פנסיוני את הנושאים הבאים: עקרונות הביטוח, דיני ביטוח, מכשירי השקעה בשוק ההון, חישובי ביטוח, קרנות השתלמות, קופות גמל, הכנה לבחינות, ועוד מגוון נרחב של נושאים.

תעודה

אם תעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים של המוסד בו למדתם, תהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם מוסד זה. אולם, אין תעודה זו מהווה רישיון לעסוק בתחום. רישיון הייעוץ הפנסיוני ניתן רק לעומדים בהצלחה בבחינות של הרשות לני"ע ומשרד האוצר (מקצועית א', מקצועית ב' ועוד), המסיימים את חובת הסטאז' (התמחות) ועומדים ביתר הדרישות של המוסדות הממשלתיים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מרתקים, אשר יכשירו אתכם להשתלב במקצוע מבוקש רווחי, בו תוכלו לעזור ללקוחותיכם להגיע לגיל הפנסיה מצוידים בתכנית האופטימלית עבורם, ייתכן כי קורס ייעוץ פנסיוני הוא בדיוק מה שאתם צריכים!
איפה אפשר ללמוד קורס ייעוץ פנסיוני?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ייעוץ פנסיוני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?