קורס פנסיה

להגיע לפנסיה מוכנים

קורס פנסיה
אם אתם מעוניינים להבטיח את עתידכם הפיננסי, כדאי מאד שתכירו מקרוב את שוק הפנסיה, ותבינו את הדרכים בהן מתנהל שוק זה, שכן, לעתים קרובות, ביטוח המנהלים, הביטוח הפנסיוני או קופות הגמל השייכים לציבור הרחב אינם מנוהלים כשורה, מבלי שאלו שמשקיעים (שזה למעשה אתם ואנחנו) את כספם יהיו מודעים לכך. ברבים מן המקרים נגבים מן הציבור הרחב דמי ניהול מופקעים וכספם מתנהל באפיקי חיסכון שאינם הוגנים.

לאור התמורות הרבות החלות בעולם הכלכלי של ימינו, והתחזית הלא מעודדת של רבים למשברים צפויים בשוק הפנסיה, העולמי והישראלי כאחד, קיימת חשיבות רבה להבנה והכרה של שוק הפנסיה-  הבנה זו אף תעזור לכם לחסוך לא מעט. אז אם גם אתם מעוניינים להגיע מוכנים לגיל הפרישה – לימודים בקורס שוק הפנסיה מיועדים עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודים בקורס פנסיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הפנסיה היא, למעשה, סוג של גמלה, אשר מטרתה היא להבטיח לאדם העובד ולשאריו את המשך זרם ההכנסות, אשר נפסק בעקבות נכות, מוות או הגעה לגיל הפרישה. גובה הפנסיה לה זכאי העובד תלוי ברמת ההכנסה המבוטחת שלו, במשך עבודתו, ובתקופת העבודה בה היה מבוטח בפנסיה, ובה היה צפוי להיות מבוטח, אלמלא נקטעה עבודתו עקב סיבות אשר אינן תלויות בו.

העלייה המתמדת בתוחלת החיים, כמו גם הדרישה לאיכות חיים גבוהה יותר, וההוצאות הרבות הנלוות לגיל הזקנה (הוצאות על בריאות הגדלות משמעותית, תמיכה בצאצאים, ועוד), בשילוב עם העובדה כי היום, בניגוד לעבר, רבים מתחילים לחסוך לפנסיה בגיל מאוחר יותר, אינם מבשרים טובות, ורבים צופים משבר פנסיוני מקיף בעשרות השנים הקרובות.

לאור זאת, ברור מדוע חשיבות ההבנה בנושא הינה כה מכרעת. מטרתו העיקרית של קורס שוק הפנסיה הינה להעלות את מודעות הציבור לניהול חסכונותיהם והשקעותיהם, ולהקנות להם ידע וכלים חשובים להבנה וניהול מיטבי של החיסכון הפנסיוני.

כמו כן נועד הקורס ללמד את בוגריו את אופן קריאתו של דו"ח תקופתי, לחשוף אותם לכל אפיקי ההשקעה הקיימים בשוק הפנסיה וללמדם כיצד לבחור בהם בתבונה. בנוסף, נועד הקורס להעניק לבוגריו את מכלול הידע התיאורטי והכלים הפרקטיים להם הם זקוקים על מנת לבחור ולנהל נכונה את קרנות הפנסיה של עובדיהם (באם הם מנהלים שמעסיקים עובדים) ולדאוג לביטחונם הכלכלי.

קהל יעד

הלימודים בקורס שוק הפנסיה מיועדים לשכירים ועצמאיים המעוניינים להבין ולהכיר לעומק את שוק הפנסיה, על אופן התנהלותו והאופציות השונות הקיימות בו.

כמו כן, מיועד הקורס לעובדים בתחומי ניהול משאבי אנוש, ניהול כספים, ניהול שכר, ראשות וועד, ריכוז רווחה, לעורכי דין העוסקים בדיני עבודה, או לבעלי עסקים קטנים ובינוניים האמונים כל כוח האדם בחברה, המעוניינים להעמיק הבנתם וידיעותיהם בתחום חשוב זה.

תנאי קבלה

לימודי שוק הפנסיה פתוחים, בדרך כלל, לקהל הרחב, ואין הם מציבים כלל תנאי קבלה.

משך לימודים

משך לימודי שוק הפנסיה תלוי בעומקו ובהיקפו של הקורס: לצד סדנאות בנות מפגש אחד או שניים להכרת הנושא, מתקיימים גם קורסים מקיפים הרבה יותר - הנמשכים חודש או חודשים אחדים, ומקנים לבוגריהם הבנה מעמיקה בתחום.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים חשובים אלו, אך חוששים כי לא תמצאו די זמן פנוי להקדיש להם – יש לנו חדשות טובות עבורכם! מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד בשעות הערב ואחר הצהריים, ובימי שישי בבוקר, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים ואנשים עסוקים אחרים.

נושאי לימודים

לימודי שוק הפנסיה כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: קריאת הדו"ח התקופתי, מבוא לשוק הפנסיה, מושגי בסיס בנושא חיסכון פנסיוני, קופות גמל, ביטוח מנהלים, קרן הפנסיה, קרנות השתלמות, חיסכון האפיקים הפנסיונים, הרפורמה ותוצאותיה, רציפות ומעבר בין קרנות, מסלולי פנסיה, שינוים בתוחלת החיים, שיקולים שונים בבחירת קרן הפנסיה, ועוד מגוון נושאים.

סיכום 

לסיכום, שוק הפנסיה הוא נושא חשוב ומהותי מאין כמוהו להבטחת עתידו של כל אחד ואחד מאתנו, כך שאם ברצונכם להבין כיצד ביכולתכם להשפיע על ניהול הגמלה לה אתם זכאים, ולהבטיח כי עתידכם יהיה טוב ככל הניתן - אל תדחו את ההבנה בשוק הפנסיה עד שיהיה מאוחר מידי - בואו ללמוד בקורס פנסיה, שיקנה לכם הבנה רבה בתחום חשוב זה.

איפה אפשר ללמוד קורס פנסיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פנסיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?