קורס שוק ההון

מגוון קורסים מרתקים

קורס שוק ההון
שוק ההון הופך בשנים האחרונות לזירת פעילות פופולארית בקרב משקיעים פרטיים– אנשים "רגילים", המבלים חלק מזמנם הפנוי בניהול השקעותיהם ובמסחר, ומצליחים בדרך זו להוסיף סכומים נאים להכנסותיהם. לצדם, פועלים בשוק ההון  גם סוחרים עצמאיים "מקצועיים" המשקיעים את מירב זמנם בפעילות זו, ואשר הינם, בד"כ, בעלי הבנה מעמיקה של השוק ובעליי כלים מתקדמים למסחר בו. כמו כן, מהווה השוק זירת פעילות לבעלי מקצועות רבים – ברוקרים, מנהלי תיקי השקעות, יועצי השקעות וכדומה.

סיבה מרכזית להשתתפות של כל "שחקנים" אלו בשוק ההון, היא הקלות והמהירות בה ניתן כיום לרכוש ידע וכלים לפעילות בשוק ההון – שכן, מיטב המכללות מציעות קורסים בנושא: החל מקורסים בסיסיים, המיועדים להקנות לחסרי כל ידע וניסיון את הכלים שיסייעו להם להשקיע בתבונה, דרך קורסים מתקדמים, המיועדים לסוחרים מיומנים, וכלה בקורסים להכשרה מקצועית של עובדי שוק ההון. בואו לקרוא עוד על מגוון הקורסים בתחומי שוק ההון.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שוק ההון הוא אחד מהגלגלים המרכזיים המניעים את הכלכלה הגלובלית. שוק זה, הכולל בתוכו את שוק המניות ושוק אגרות החוב, הוא המאפשר לחברות, תאגידים וממשלות לגייס את ההון הנדרש להם לצורך פעילותם, ובכך הוא תורם להתפתחות והצמיחה הכלכלית.

אף כי באופן פורמלי שווקים קרובים אחרים, כשוק המט"ח לדוגמא, אינם נכללים בשוק ההון עצמו, להלן נתייחס אליהם ככלולים בשוק זה, עקב קווי הדמיון הרבים, ויחסי הגומלין ההדוקים המתקיימים ביניהם.

שוק ההון (והשווקים הנלווים לו) הם סוערים ודינאמיים במיוחד, ולעיתים קרובות הם נתונים לשינויים, שכן הגורמים השונים המשפיעים על העלייה והירידה של השווקים רבים הם.
על כן, על מנת להצליח לגרוף רווחים מהשקעה ומסחר בשוק ההון, נדרשת הבנה מעמיקה שלו, היכרות עם שלל הגורמים עליו, וכמובן – כלים ומיומנויות ייחודיים רבים, המדריכים ומכווינים את הסוחר המוצלח.

מסחר בשוק ההון ללא הידע הנדרש אינה מומלצת כלל וכלל וכמעט תמיד, בסופו של דבר, להפסדים אדירים. אולם, ניתן בקלות לרכוש את הידע הנדרש, ע"י לימודי שוק ההון, המהווים הכשרה מעולה לכל המעוניינים ליהנות מהפירות של השקעות מושכלות בשוק זה.

קורסים לחסרי ידע וניסיון

קורסים לחסרי ידע וניסיון בשוק ההון נועדו להקנות למשתתפיהם ידע בסיסי ושלל כלים, אשר יעזרו להם להשתלב באופן ראשוני בהשקעות ומסחר בשוק באופן עצמאי, או לפקח ביתר תבונה אחר תיק ההשקעות המנוהל ע"י גורם אחר.

בדרך כלל אין מציבים קורסים אלו כל תנאי קבלה בפניי המועמדים, כך שכל אחד יכול בקלות להשתלב בהם.

בין הקורסים הפופולריים בתחום זה ניתן למנות את קורסי המבוא לשוק ההון, קורסי הכשרת הסוחרים העצמאיים, קורס מט"ח, קורס מסחר תוך יומי, קורס ניתוח טכני בסיסי ועוד רבים אחרים.

רבים מקורסים משלבים, לצד הקניית הידע העיוני והתיאורטי המקיף, גם חלקים מעשיים נרחבים – לרבות מסחר בזמן אמת, כך שמיד בסיום הקורס יכולים הבוגרים ליהנות מהבנה של מבנה השוק והמושגים הרלוונטיים בו, כמו גם ממסחר פורה ורווחי.

לעיתים קרובות ממשיכים בוגרי הקורסים הבסיסיים ללימודים בקורסים מתקדמים בתחום, המקנים להם שלל כלים ואסטרטגיות להשקעה מוצלחת אף יותר.

קורסים למשקיעים וסוחרים מנוסים

קורסים אלו מיועדים למי אשר נושאים היכרות בסיסית לפחות עם שוק ההון, צברו וותק קל במסחר והשקעות, או השלימו את אחד מהקורסים הבסיסיים בנושא, ולעיתים קרובות הניסיון וההיכרות עם השוק מהווים תנאי קבלה לקורסים אלו.
 
בלימודים אלו זוכים המשתתפים, בדרך כלל, להיכרות מעמיקה עם כלים ואסטרטגיות מתקדמות בתחום.

בין הקורסים הפופולאריים בתחום: קורס גלי אליוט, קורס שיטת גאן, קורס אסטרטגיות מסחר מתקדמות, קורס התמודדות מנטאלית בשוק ההון, ורבים אחרים, ההופכים, לרוב, את בוגריהם ל"מקצועניים אמתיים" בתחום.

קורסים מקצועיים

הקורסים המקצועיים נועדו למי שמעוניין בהכשרה והסמכה לתפקידים השונים הממלאים את שוק ההון והשווקים הנלווים לו – ברוקרים, מנהלי תיקי השקעות, יועצי השקעות וכיו"ב.
קורסים אלו, לעיתים קרובות, ארוכים יותר מהקורסים להכשרת סוחרים מתחילים ומתקדמים, ותנאי הקבלה אליהם נוטים להיות גבוהים יותר.

חשוב לציין כי ברבים מהקורסים המקצועיים נהנים הלומדים מהקנייה של כל הידע והכלים הדרושים להם, אך על מנת לקבל את הרישיון לעסוק במקצוע יהיה עליהם לעמוד בדרישות השונות של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר – הצלחה במבחנים כגון מקצועית א' ומקצועית ב', השלמת תקופת התמחות ודרישות נוספות.

סיכום

לסיכום, בין אם ברצונכם בהכשרה בסיסית למסחר בשוק ההון, אשר תעזור לכם "לרפד" את הכנסתכם הקבועה, בין אם אתם רוצים ללמוד אסטרטגיות מסחר מתקדמות, אשר יעזרו לכם להפוך ל"כרישים" בתחום, או בין אם ברצונכם בהכשרה למגוון מקצועות יוקרתיים ורווחיים – לימודי שוק ההון, המציעים מגוון נרחב ביותר של קורסים, יכולים להתאים לכם עד מאד.
איפה אפשר ללמוד קורס שוק ההון?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שוק ההון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?