קורס ביטוח אלמנטרי

לימודי הכשרת סוכני ביטוח

קורס ביטוח אלמנטרי
ביטוח אלמנטרי, הידוע גם כביטוח כללי, כולל סוגי ביטוח רבים, אשר היסוד המשותף להם הוא הגנה מפני נזקים, פגיעות ואובדן רכוש, כמו גם הגנה מפני פגיעות גוף ואבדות נפש הנגרמות כתוצאה משימוש ברכוש. למעשה, בביטוח האלמנטרי כלולים רבים מסוגי הביטוח הנפוצים והמוכרים, אשר רובינו אוחזים בהן: ביטוח רכב וביטוח דירה, ביטוח צד ג', ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח נוסעים לחו"ל ועוד.

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום זה יהיה עליכם להכיר ולהבין לעומק את עולם הביטוח, לעבור בהצלחה בחינות מטעם הרשות לני"ע ומשרד האוצר, ולענות על מספר דרישות נוספות של הגורמים הרלוונטיים. בכדיי לקבל את מיטב הידע והכלים בתחום, ובכדיי שתגיעו מוכנים לבחינות החיצוניות ותוכלו לעבור אותן בקלות, כדאי להירשם ללימודי הכשרת סוכני ביטוח (קורס ביטוח אלמנטרי), אשר ידאגו להכשרתכם המלאה והאיכותית. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

סוכן ביטוח כללי הוא איש המקצוע העוסק ב"תיווך ביטוחים בין מבטחים למבוטחים" (כך על פי חוק חוזה הביטוח התשמ"א 1981). כלומר, הסוכן עוסק במכירה של פוליסות הביטוח ובמתן השירות ללקוח המבוטח. תפקיד זה כולל אחריות רבה, כמו גם הבנה מעמיקה של סוגי הביטוח השונים הנכללים בקטגוריית הביטוח הכללי (אלמנטרי) ופרטי הפוליסות המאפיינות אותם.

אם גם אתם שואפים להתחיל לעסוק בתחום זה – יהיה עליכם לעבור דרך לא קצרה, עד לקבלת הרישיון היוקרתי לעסוק בתחום. בכדיי שדרך זו תהא מהירה וקלה ככל הניתן – רצוי להירשם לקורס ביטוח אלמנטרי, אשר מטרתו היא הכשרת משתתפיו במיטב הידע, הכלים והמיומנויות, והכנתם למבחנים של משרד האוצר והרשות לני"ע.

קהל יעד

לימודים בקורס סוכני ביטוח מיועדים, בראש ובראשונה, למעוניינים לעסוק בתחום מרתק ורווחי זה. כן מיועדים הלימודים לאנשי מקצוע העוסקים בתחומי הביטוח (כגון חתמים ושמאים, לדוגמא) המעוניינים להתעדכן בהתפתחויות האחרונות ולהעמיק את ידיעותיהם בנושא.

דרישות קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ביטוח אלמנטארי כוללים את הדרישות הבאות: סיום 12 שנות לימוד, גיל 18 ומעלה, עבר פלילי נקי. כמו כן, לעיתים קרובות, נדרשים המועמדים לעמוד בריאיון קבלה. על מנת להתקבל למסלולים לבעלי פטור – נדרש פטור (או מעבר בהצלחה) של המבחנים מטעם הרשות לניירות ערך בכלכלה, סטטיסטיקה ומימון ויסודות החשבונאות.

משך לימודים

משך לימודי הכשרת סוכני ביטוח משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס: בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורסים המלאים (המכינים את המשתתפים גם לבחינות היסוד של הרשות לני"ע) בין 300 ל- 400 שעות לימוד, והקורסים המיועדים לבעלי פטורים מבחינות אלו נמשכים, בדרך כלל, בין 120 ל-250 שעות אקדמיות.

כדאי לדעת כי מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד המתקיימים בשעות הערב, ומסלולי לימוד המתקיימים בימי שישי, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים אלו, בזמן המתאים להם ביותר.

נושאי לימוד

לימודי ביטוח אלמנטרי כוללים, בדרך כלל, את התכנים והנושאים הבאים: עקרונות ושיטות בביטוח, יסודות הביטוח, סוגי פוליסות, נוהל הגשת תביעות, חישובי פרמיות, ביטוח יתר וביטוח חסר, קביעת סכומי הביטוח, תנאי הפוליסה, אחריות צולבת, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד.

תעודה

בוגרי קורס הכשרת סוכני ביטוח, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו עברו את הקורס. חשוב לזכור כי תעודה זו אינה מהווה רישיון לעסוק בתחום, וכי על מנת לזכות ברישיון הנכסף נדרשים המועמדים לענות על כל דרישות הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר – מעבר של הבחינות הרלוונטיות, סיום חובת ההתמחות וכו'.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ורווחית כסוכני ביטוח כלליים (אלמנטריים), הצעד הראשון בדרך לקבלת רישיון העיסוק מתחיל בהרשמה לקורס ביטוח אלמנטרי, הידוע גם כקורס סוכני ביטוח.

קורס זה ידאג כי תגיעו לבחינות החיצוניות מצוידים במיטב הידע והכלים, וכי אף תרכשו את מיטב המיומנויות הדרושות לסוכן הביטוח המקצועי והאיכותי, כך שתוכלו להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה השוקק בתחום.
איפה אפשר ללמוד קורס ביטוח אלמנטרי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ביטוח אלמנטרי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?