קורסים בתחום הביטוח

ללכת על בטוח

קורסים בתחום הביטוח
הביטוח הוא נושא חשוב ורלוונטי לחייו של כל אחד ואחד, וכולנו אף מבוטחים בצורה זו אחרת – בין אם באופן פרטי, או בביטוח מטעם המדינה, מקום העבודה וכו'. עולם הביטוח סבוך ומורכב הוא, וכולל סוגי ביטוחים רבים ונתון לשינויים תכופים, כמו גם למגבלות רגולטוריות וחוקיות שונות. על כן, על מנת להתמקצע בתחום דרושים לימודים רבים ומעמיקים, כמו גם בחירה של תחום התמקצעות ספציפי – שכן אין עבודתו של סוכן הביטוח הימי, זהה לעבודתו של משווק הביטוח הפנסיוני.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעולם הביטוח המרתק והרווחי, או אם אתם מעוניינים בקורסים לקהל הרחב – אשר יפרשו בפניכם מידע חשוב ורלוונטי בנושא הביטוח – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי ביטוח.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עולם הביטוח הינו עולם רחב וסבוך, המגלגל סכומי כסף אדירים מידי שנה בשנה. על מנת להבין לעומק תחום זה, ועל מנת לקבל הכשרה מקצועית לעסוק בו, דרושים לימודים מעמיקים ומקיפים. אם גם אתם מתעניינים בתחומי הביטוח תוכלו ליהנות מהיצע קורסים נרחב במיוחד, הפונה הן לקהל הרחב, המעוניין במידע כללי בתחום, והן לאנשי המקצוע, המעוניינים בהכשרה והסמכה לעיסוק בתחום מרתק וחשוב זה.

בין הקורסים הפופולאריים בתחום הביטוח תוכלו למצוא את: קורס מזכירות ביטוח, קורס יסודות הביטוח, קורס ביטוח פנסיוני, קורס חיתום אלמנטארי, קורס ביטוח ימי, קורס ביטוח רכוש, קורס סוכני ביטוח, קורסים בתחום השמאות, ועוד רבים. בואו ללמוד במוסדות הלימוד המובילים, המציעים קורסים בתחום הביטוח – ובטוח שלא תצטערו!

קהל יעד

כמגוון הקורסים בתחום הביטוח – כך מגוון קהלי היעד ללימודים: בעוד קורסים בסיסיים, אשר נועדו להכיר לקהל הרחב נושאים חשובים ומהותיים בביטוח מיועדים (ומומלצים) לכולם, קורסים מתקדמים וספציפיים יותר – כגון קורס להכשרת סוכני ביטוח, או קורס הכנה לבחינות הנדרשות מיועץ ביטוח פנסיוני, מיועדים, בדרך כלל, רק למעוניינים להשתלב בעבודה בתחומים אלו.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ביטוח משתנים אף הם בהתאם לאופי הקורס ומטרתו, ובעוד הקורסים הפונים לקהל הרחב אינם כוללים כל תנאי קבלה, לימודים מקצועיים בתחום כוללים, לעיתים קרובות, תנאי קבלה שונים – מעבר של ריאיון אישי, סיום 12 שנות לימוד, ידע מוקדם בתחומים רלוונטיים ודרישות אחרות, בהתאם לקורס המבוקש עצמו ולהחלטת המכללות ומוסדות הלימוד.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסים בתחום הביטוח תלוי, כמובן, בקורס הספציפי אותו אתם מעוניינים ללמוד. חלק מהקורסים בתחום כוללים מפגשים אחדים בלבד (כסדנאות להכרת הביטוח הפנסיוני לקהל הרחב, לדוגמא), קורסים אחרים כוללים עשרות  (ולעיתים אף מאות) שעות לימוד (כקורס יסודות הביטוח, לדוגמא), ולימוד תואר ראשון בביטוח נמשכים שנים אחדות.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורסים בתחום הביטוח נגזרים, כמובן, ממהותו של הקורס הנבחר, ואין דין הנושאים הנלמדים בקורס ביטוח פנסיוני, כדין הנושאים הנלמדים בקורס סוכני ביטוח.

יחד עם זאת, לימודי ביטוח כוללים, פעמים רבות, את התכנים והנושאים הבאים: יסודות עולם הבריאות, סוגי ביטוחים, דיני ביטוח, ביטוח לאומי, מבוא לכלכלה, מבוא לשוק ההון, ועוד.

תעודה

בוגרי קורסים בתחום הביטוח, אשר עומדים בהצלחה בדרישות הלימודים, זכאים, בדרך כלל, לתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו למדו.

חשוב לדעת כי על מנת לעסוק בחלק מתחומי הביטוח דרוש רישיון מטעם גורמים רלוונטיים שונים: על מנת להיות יועץ ביטוח פנסיוני, לדוגמא, יהיה עליכם לקבל רישיון מהרשות לני"ע, ותצטרכו לעבור בהצלחה מספר בחינות ולענות על דרישות נוספות (סיום חובת התמחות, חוסר הרשעה בעבירה פלילית ועוד).

סיכום

לסיכום, בין אם אתם מעוניינים ברכישת ידע רלוונטי וחשוב בתחום הביטוח לצורך העשרתכם האישית (וכדי שתוכלו, סוף כל סוף, להבין את פוליסות הביטוח ולפקח על עבודתו של סוכן הביטוח שלכם), ובין אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בעולם רחב ומרתק זה, אשר רבים מהעוסקים בו נהנים מפרנסה נאה במיוחד, לימודי ביטוח מיועדים עבורכם!
איפה אפשר ללמוד קורסים בתחום הביטוח?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורסים בתחום הביטוח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?