קורס מימון וסטטיסטיקה

הכנה למבחן הרשות לני"ע

קורס מימון וסטטיסטיקה
אם ברצונכם להשתלב במגוון תפקידים מרתקים ורווחים – ייעוץ וניהול השקעות, ניהול כספים, ייעוץ ביטוח פנסיוני ואחרים, יהיה עליכם לעבור מספר בחינות על מנת לזכות ברישיון היוקרתי המוענק ע"י הרשות לניירות ערך. אחת מהבחינות הראשונות אשר יהיה עליכם להתמודד עימה היא הבחינה בסטטיסטיקה ומימון. בחינה זו נערכת פעמיים בשנה בלבד, ועל כן רצוי להגיע מוכנים ומצוידים במיטב הידע, כדיי לא לבזבז זמן יקר ערך בהמתנה למועד הבחינה הבא.

אם ברצונכם להגדיל את הסיכויים כי תעברו את בחינה מאתגרת זו כבר בניסיון הראשון – כדאי להירשם לקורס מימון וסטטיסטיקה, אשר יקנה לכם את כל הידע לו תזדקקו, ואף ידאג כי תכירו את מבנה הבחינה וכי תזכו לתרגולים רבים. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הכנה לבחינה במימון וסטטיסטיקה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס מימון וסטטיסטיקה נועד להכין את בוגריו למעבר מוצלח של הבחינה מטעם הרשות לניירות ערך. בחינה זו מהווה את אחד השלבים הראשוניים בדרך להשגת הרישיון לעסוק בשלל תחומים מרתקים ומבוקשים בתחומי הפיננסים, הביטוח וההשקעות.

חומרי הלימוד בקורס מבוססים על הבחינות עצמן, ועל כן הם מתעדכנים באופן שוטף, ומקנים למשתתפים את מיטב הידע והכלים אשר יסייעו להם לעבור, כבר בניסיון הראשון, בחינה מורכבת ולא קלה זו.

קהל יעד

הלימודים בקורס מימון וסטטיסטיקה מיועדים לכל המעוניינים בקבלת רישיון לייעוץ, שיווק וניהול השקעות וייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני, כמו גם למנהלי כספים, בנקאים ומשקיעים.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי מימון וסטטיסטיקה נדרשים המועמדים להיות בעלי אזרחות ישראלית, בני 21 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים נדרשת תעודת בגרות מלאה) וללא עבר פלילי. חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה כגון עמידה בריאיון קבלה וכיו"ב.

שימו לב: אם הנכם בוגרי תואר ראשון או שני בכלכלה, חשבונאות, בנקאות או מנהל עסקים אתם זכאים לפטור מבחינה זו.

משך לימודים

לימודי הכנה למבחן במימון וסטטיסטיקה כוללים, בדרך כלל, בין 60 ל- 100 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בסביבות החודשיים. קיימים גם קורסים ארוכים יותר, הכוללים כ-160 שעות לימוד.

כיוון שרבים מהנרשמים ללימודים אלו הינם אנשים עובדים, מציעים מוסדות הלימוד בתחום מסלולים גמישים – הכוללים לימודי ערב ולימודים בימי שישי, בנוסף למסלולי הבוקר הרגילים.

נושאי לימוד

לימודי סטטיסטיקה ומימון נועדו להכין את בוגריהם למעבר מוצלח של הבחינה מטעם הרשות לניירות ערך, ועל כן הם כוללים לצד הקניית הידע העיוני והתיאורטי המעמיק והמקיף, גם דגש נרחב על תרגולים, לרבות השלמה של מבחנים לדוגמא.

נושאי הלימוד, הכפופים לנושאים העתידים להופיע בבחינה, הם: סטטיסטיקה תיאורית, הסתברות, רגרסיה, התפלגות נורמלית, חישובי ריבית, ריבית ריאלית, ריבית דריבית, ריבית אפקטיבית, שיטת ערך נוכחי, מודל תוחלת/ שונות, שימוש במודל הדומיננטיות, שימוש במודל תיק השוק CAPM, חישוב שיעורי תשואה וסטיית תקן, ועוד מגוון נושאים.

תעודה

בוגרי הלימודים בקורס, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישותיו, זכאים, בד"כ, לתעודה מטעם המוסד בו למדו.

חשוב לזכור כי אין תעודה זו מהווה רישיון לעסוק בתחומים הרלוונטיים, וכי על מנת לקבל את הרישיון האמור, יהיה עליכם לעבור בחינות נוספות, לבצע התמחות, ולעמוד ביתר הדרישות של הרשות לני"ע ומשרד האוצר.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים לעבור את המבחן במימון וסטטיסטיקה של הרשות לני"ע בקלות יחסית, כך שתוכלו להמשיך במהירות האפשרית בדרך להשגת הרישיון היוקרתי לעסוק בשלל מקצועות רווחיים ומבוקשים בתחומי הפיננסים, ההשקעות והביטוח, מומלץ מאד לא לקחת סיכונים מיותרים, אשר יגרמו לכם להמתין חצי שנה עד מועד הבחינה הבא, אלא להירשם לקורס מימון וסטטיסטיקה אשר, תוך שבועות ספורים, יכין אתכם לבחינה, וידאג כי תגיעו אליה מצוידים במיטב הידע והכלים, כך שתוכלו לעבור אותה בהצלחה!
איפה אפשר ללמוד קורס מימון וסטטיסטיקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מימון וסטטיסטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?