קורס יסודות הביטוח

הכנה למבחן ביסודות הביטוח

קורס יסודות הביטוח
מקצועות הייעוץ הפנסיוני, השיווק הפנסיוני וסוכני הביטוח הינם מקצועות מבוקשים, הכוללים עבודה מרתקת וחשובה, כמו גם אפשרויות פרנסה נאות במיוחד. על מנת לקבל רישיון לעסוק בתחומים אלו נדרשים המעוניינים בכך לעמוד במספר תנאים, כאשר אחד מהם הוא מעבר מוצלח של הבחינה ביסודות הביטוח, הנערכת מטעם הממונה על הביטוח במשרד האוצר. בחינה זו היא מורכבת וקשה, ונערכת פעמים ספורות בלבד בשנה, ועל כן ההצלחה בה נושאת חשיבות מכרעת להמשך דרכם של המעוניינים לעסוק בתחומים האמורים.

אם גם אתם מעוניינים להיות יועצים פנסיוניים, משווקים פנסיוניים או סוכני ביטוח, וברצונכם להגיע לבחינה זו מצוידים במיטב הידע והכלים, כך שסיכוייכם להצליח בה יהיו גבוהים במיוחד – מומלץ כי תירשמו לאחד מהקורסים המעולים, אשר נועדו בדיוק למטרה זו – לדאוג שתגיעו לבחינה מוכנים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס יסודות הביטוח. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס יסודות הביטוח נועד להכין את בוגריו למעבר מוצלח של הבחינה הנושאת שם זה ונערכת ע"י משרד האוצר.

מעבר של בחינה זו הינו דרישת סף על מנת לקבל רישיון סוכן ביטוח ורישיון יועץ ומשווק פנסיוני, ועל כן כל המעוניינים להשתלב בעבודה בתחומים אלו, יכולים להיתרם המון ע"י לימודים בקורס הכנה לבחינה ביסודות הביטוח, אשר ידאגו כי תגיעו לבחינה מצוידים במיטב הכלים והידע, הדרושים על מנת לעבור אותה כבר בניסיון הראשון.

קהל יעד

הלימודים בקורס יסודות הביטוח מיועדים לכל המעוניינים להיות יועצים פנסיוניים, משווקים פנסיוניים או סוכני ביטוח, הנדרשים לעבור את הבחינה ביסודות הביטוח על מנת לקבל את הרישיון לעסוק בתחומים אלו. כן מתאימים הלימודים בקורס לעובדים בתחומי הביטוח ומשאבי האנוש, המעוניינים להתעדכן בחידושים בתחום ולהעמיק את ידיעותיהם בו.

תנאי קבלה

לימודי יסודות הביטוח דורשים מהמועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד, וללא עבר פלילי. לעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי, הבודק את התאמתם ללימודים. לא נדרש ידע קודם בתחומי הביטוח על מנת להשתלב בלימודים.

משך לימודים

לימודי יסודות הביטוח כוללים, בד"כ, בין 50 ל-70 שעות אקדמיות, אם כי קיימים קורסים קצרים יותר, כמו גם קורסים ארוכים ומקיפים יותר.

אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים, ודאי תשמחו לשמוע כי מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולי לימוד המתקיימים בשעות הערב, כמו גם מסלולים המתקיימים בימי שישי, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים. כמו כן, מספר מוסדות לימוד מציעים קורסים און-ליין (למידה מרחוק באמצעות רשת האינטרנט), בהם הגמישות בקביעת שעות הלימוד הינה מרבית.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס יסודות הביטוח אינם נוטים להשתנות הרבה בין מוסדות הלימוד השונים, שכן הם כפופים לנושאים העתידים להופיע בבחינה, אולם, ייתכן כי קורסים אחדים יתמקדו בנושאים מסוימים, ואילו קורסים אחרים יבחרו להרחיב בנושאים שונים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס: חוק הביטוח הלאומי, חוק הגנת הפרטיות, חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, חוק חוזה הביטוח, תקנות מס הכנסה, פקודת הנזיקין, עקרונות ומושגי יסוד בפנסיה וגמל, חוזרי המפקח על הביטוח וחוזרי הממונה, סוגי פוליסות, עקרון תום הלב, ביטוח כהתקשרות חוזית, דמי ביטוח, חובת הגילוי ועוד מגוון נרחב של נושאים.

כמו כן, לצד הלימודים העיוניים, כוללים לימודי יסודות הביטוח גם חלק נרחב של תרגולים – כולל מילוי של מבחנים לדוגמא – כך שהכשרת הבוגרים הינה יסודית ושלמה.

תעודה

בוגרי קורס יסודות הביטוח, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישותיו, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו למדו. חשוב לזכור כי אין תעודה זו מהווה רישיון לעסוק בתחום, שכן רישיון זה ניתן רק לעומדים בהצלחה בבחינות של משרד האוצר, אשר עונים גם על שאר התנאים הנדרשים לקבלת הרישיון.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להשתלב במשרות הנחשקות שבתחומי הביטוח והייעוץ הפנסיוני, יהיה עליכם לעבור דרך לא קצרה (אך משתלמת). כדיי לא להתעכב יותר מידי בדרך זו, וכדיי שתעברו אותה בקלות המקסימלית, מומלץ להירשם לקורס יסודות הביטוח – אשר יכין אתכם למבחן בשם זה של משרד האוצר. אז לכו על בטוח – והירשמו לקורס יסודות הביטוח!
איפה אפשר ללמוד קורס יסודות הביטוח?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס יסודות הביטוח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?