אתיקה מקצועית ודיני ני"ע

הכנה לבחינת הרשות לני"ע

אתיקה מקצועית ודיני ני"ע
מקצועות ייעוץ ושיווק השקעות, כמו גם מקצוע ניהול תיקים, הינם מקצועות יוקרתיים ומרתקים, אשר פרנסה נאה בצדם. אולם, ככל מקצוע יוקרתי ורווחי, הדרך להשגת הרישיון לעסוק בתחומים אלו יכולה להיות ארוכה ומאתגרת. אם גם אותם מעוניינים להשתלב בעבודה בתחומים אלו, יהיה עליכם לעבור, בין היתר, מספר בחינות מטעם הרשות לניירות ערך. אחת מבחינות אלו היא הבחינה באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך, המהווה תנאי סף על מנת לגשת לבחינות המתקדמות יותר בתחום – מקצועית א' ומקצועית ב'.

על מנת לשפר את סיכוייכם להצליח בה, ניתן להירשם לקורס הכנה, שידאג כי תגיעו לבחינה מצוידים בכל הידע והכלים הדרושים להצלחה. בואו לקרוא עוד על לימודי הכנה לבחינה באתיקה מקצועית ודיני ני"ע.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך הוא קורס ממוקד, אשר כל מטרתו היא להכין את בוגריו לבחינה של הרשות לני"ע, המהווה את אחד השלבים בדרך להשגת רישיון לעסוק בתחומי ייעוץ, ניהול ושיווק ההשקעות.

כיוון שהבחינה באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך אינה פשוטה כלל וכלל, והיא אינה מתקיימת לעיתים קרובות, כדאי מאד להגיע אליה מוכנים ומצוידים במיטב הידע והכלים אשר יסייעו לכם לעבור אותה כבר בניסיון הראשון.

הלימודים בקורס אתיקה מקצועית ודיני ני"ע יקנו לכם את כל הידע העיוני והתיאורטי הדרוש לכם, ואף ידאגו כי תזכו לתרגולים רבים, לרבות השלמה של מבחנים לדוגמא, כך שברDע האמת – בבחינה עצמה – תהיו בטוחים ביכולותיכם, ותוכלו לעבור אותה בהצלחה, כבר בניסיון הראשון.

קהל יעד

קהל היעד ללימודים בקורס אתיקה מקצועית ודיני ני"ע הוא, כמובן, כל המעוניינים לעסוק בניהול תיקי השקעות, ייעוץ השקעות ושיווק השקעות.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי הכנה לבחינה באתיקה מקצועית ודיני ני"ע אין צורך להיות בעלי תואר ראשון רלוונטי, וגם סטודנטים במהלך לימודיהם (בעיקר סטודנטים בשנה השלישית) יכולים להתקבל לקורס. כן נדרשים המועמדים (בחלק מהמכללות בתחום) להיות בעלי בגרות מלאה, בוגרי 12 לימוד, מעל גיל 21 וללא עבר פלילי. מכללות אחדות לעיתים מציבות דרישות קבלה נוספות, כגון ראיון אישי, ניסיון מעשי ועוד.

משך לימודים

לימודי אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך כוללים, בד"כ, בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, אולם חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים קורסים קצרים יותר, וחלקם – קורסים ארוכים, המונים קרוב ל-100 שעות לימוד. הלימודים נמשכים, בדרך כלל, מספר חודשים, בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

כדאי לדעת שרבים ממוסדות הלימוד והמכללות מציעים מגוון מסלולי לימוד, כך שכל אחד יכול להשתלב בקורסים הנערכים בזמנים המתאימים לו ביותר – בשעות הבוקר, בשעות אחה"צ והערב ובימי שישי.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס הכנה לבחינה באתיקה מקצועית ודיני ני"ע הם: חוק ניירות ערך התשכ"ח, מושגי יסוד בחוק השקעות משותפות בנאמנות התשנ"ד, אחריות נושאי המשרה, תזכיר תקנון ושינויים, סמכויות הדירקטורים ותפקידם, חוק איסור הלבנת הון, חוק איסור מימון טרור, חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק ובניהול תיקי השקעות, עבירות על דיני ניירות ערך, אתיקה מקצועית, ועוד מגוון נושאים, שידאגו כי תגיע לבחינה מצודים בכל הידע הרלוונטי.

מעבר ללימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים, כוללים הלימודים גם תרגולים רבים, השלמת מבחנים לדוגמא ומבחנים משנים קודמות, הקניית היכרות עם מבנה הבחינה וכו' – כך שבוגרי הקורס מצוידים בכל הידע, המיומנויות והכלים, שיעזרו להם לעבור בהצלחה בחינה זו.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים לקבל רישיון לעסוק בתחומים היוקרתיים והרווחיים של ייעוץ, שיווק וניהול השקעות, אחד הצעדים הראשונים שיהיה עליכם לעשות לעבר הרישיון הנכסף יהיה לעבור את הבחינה באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך, מטעם הרשות לני"ע.

בחינה זו הינה מאתגרת במיוחד, ולכן, על מנת למקסם את סיכוייכם להצליח בה כבר בניסיון הראשון, מומלץ להירשם לקורס אשר יכין אתכם בצורה הטובה ביותר לבחינה, ויקנו לכם את כל הידע והכלים הדרושים על מנת להצליח בה, ולהתקדם לעבר השלבים הבאים בדרך לקבלת הרישיון לעיסוק בתחום.
איפה אפשר ללמוד אתיקה מקצועית ודיני ני"ע?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
אתיקה מקצועית ודיני ני"ע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?