קורס הכשרת דירקטורים

הכשרה מעמיקה לחברי הדירקטוריון

קורס הכשרת דירקטורים
הדירקטוריון, הידוע גם כמועצת המנהלים, חבר המנהלים וחבר הנאמנים, הוא, למעשה, ההנהלה העליונה של הארגון (הציבורי או העסקי), המפקחת על התנהלות המנהל הכללי של הארגון, והמגבשת את האסטרטגיה לפיה תתקדם החברה. חברי הדירקטוריון ממונים על ידי בעלי המניות בחברה, וסמכויות פעילות הדירקטוריון נגזרות הן מחוק החברות (התשנ"ט 1999) והן מתקנון החברה.

חבר הדירקטוריון צריך להיות בקיא ובעל הבנה מעמיקה ומקיפה בעולמות הפיננסים, הניהול, העסקים והמשפט, ולהיות מעודכן בדרישות הרגולציה ובחוקים הרלוונטיים לעבודתו. על כן נדרשים לימודים מעמיקים, על מנת לכהן כחבר דירקטוריון המבצע תפקידו נאמנה. אם גם אתם מעוניינים להצטרף לחברי הדירקטוריון, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תמצאו מידע אודות הקורסים להכשרת דירקטורים. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כל חברה בע"מ מחויבת למנות דירקטוריון (היכול למנות גם איש אחד בלבד), אשר יהווה את מועצת המנהלים של החברה, יפקח על התנהלותה הפיננסית ועל פעילות המנכ"ל, ויתווה את המדיניות האסטרטגית הכללית בה תצעד החברה.

חברי הדירקטוריון, הממונים, בדרך כלל, על ידי בעלי המניות בחברה, נועדו לשרת ולייצג את האינטרסים של החברה עצמה (ולא של בעלי השליטה בה) ולדאוג שהחברה תניב רווחים מקסימליים, תוך שמירה על התקנות והחוקים הרלוונטיים.

תפקיד הדירקטוריון כולל, אם כן, אחריות רבה, וכדי לבצעו על הצד הטוב ביותר (ולהימנע מתביעות) נדרשים חברי הדירקטוריון להיות בקיאים הן בנושאים פיננסיים, הן בעולם העסקים והן בנושאים משפטיים וחוקיים רלוונטיים. על הדירקטורים להיות עם "יד על הדופק" ולהכיר את העדכונים, התהפוכות והשינויים העוברים, לעיתים, על כללי הממשל התאגידי, ועל הדרישות הרגולטוריות השונות.

מדברים אלו ניתן לראות כי חבר הדירקטוריון נהנה מיוקרה רבה ויכולת השפעה מכריעה על תפקוד החברה, אך בד בבד הוא נושא באחריות רבה, היכולה, במקרים קיצוניים, להסתיים גם בהסתבכות פלילית.

על כן, מומלץ כי כל מי שעומד להתמנות לחבר דירקטוריון (ועל אחת כמה וכמה דירקטוריונים מכהנים) יעברו קורס אשר יכשיר אותם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לתפקודם התקין. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס הכשרת חברי דירקטוריון.

קהל יעד

הלימודים בקורס דירקטוריונים מיועדים עבור מנהלים בכירים ובעלי תפקידי מפתח בחברות וארגונים המועמדים להצטרף לחברי הדירקטוריון, למנכ"לים ומזכירי חברות, יועצים משפטיים ועורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים ומבקרים פנימיים, ולכל מי שמעורב (או מועמד להיות מעורב) בעבודת הדירקטוריון.

כן מיועדים הלימודים לחברי דירקטוריון מכהנים המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בתחומים הרלוונטיים לעבודתם.

תנאי קבלה

המועמדים לקורס הכשרת דירקטורים נדרשים, בדרך כלל, להיות בעלי תואר אקדמי ו/או בעלי ניסיון בתפקידים ניהוליים של חמש שנים לפחות. כמו כן, לעיתים קרובות, נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

הלימודים בקורס הכשרת חברי דירקטוריון כוללים, בדרך כלל, בין 48 ל -80 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני כעשרה עד עשרים מפגשים, לרוב במתכונת של מפגש אחד בשבוע.

כיוון שקורס הכשרת חברי דירקטוריון מיועד בעיקרו לאנשים עובדים, המאיישים משרות בכירות, בדרך כלל נלמדים הקורסים בשעות אחר הצהריים והערב, במטרה להקל על הנרשמים להשתלב בלימודים המרתקים, ללא צורך מצדם לפספס ימי עבודה.

נושאי לימוד

לימודי הכשרת דירקטורים יכשירו אתכם במיטב הכלים ובידע העדכני והמתקדם ביותר הדרוש לתפקודו של חבר הדירקטוריון. לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים כוללים הקורסים בתחום גם השתתפות בסימולציות המדמות את עבודת הדירקטוריון.

לימודי הכשרת דירקטורים כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: דיני תאגידים, היחסים בין הדירקטוריון, ההנהלה ובעלי המניות, האחריות האזרחית והפלילית של הדירקטוריון, מבנה שוק ההון, מסמכי ההתאגדות בחברה, ניהול ישיבות הדירקטוריון, חלוקת רווחים, שכר בכירים, עבודתה של ועדת הביקורת ותפקידי המבקר הפנימי, אחריות תאגידית וממשל תאגידי, קוד אתי וקוד ממשל תאגידי, חשבונאות פיננסית וניהולית, דו"חות כספיים, התקינה הבינלאומית IFRS, ISOX, , אסטרטגיה עסקית, הערכת שווי חברות, ניהול סיכונים, קבלת החלטות ועוד.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת דירקטורים, אולי תמצאו עניין גם בקורסים נוספים למנהלים

תעודה

בוגרי קורס הכשרת דירקטורים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס דירקטורים יוכלו, כמובן, להשתלב כחברי דירקטוריון ובשדרת ההנהלה העליונה של ארגונים, חברות ועסקים שונים, מהמגזר הציבורי ומהמגזר העסקי. כן יוכלו הבוגרים (במידה ויש להם את שאר ההסמכות הנדרשות) להשתלב בתפקידי הפיקוח על עבודת הדירקטוריון. כדאי לזכור כי כחברי דירקטוריון סביר להניח כי הכנסתכם החודשית "תרופד" באלפי שקלים נוספים מידי חודש.

סיכום

לסיכום, אם אתם מכהנים בתפקידים בכירים ותפקידי מפתח אחרים ואתם בעלי ניסיון ניהולי עשיר – מדוע שלא תתקדמו מעט ותשתלבו ב"רשות המבצעת", בשדרת הניהול הבכירה והחשובה ביותר של כל עסק, חברה וארגון?

כחברי דירקטוריון תיהנו לא רק מיכולת להשפיע על פעילות הארגון וקביעת האסטרטגיה שלו, אלא גם, סביר להניח, מתוספת נאה לשכרכם החודשי. אז בואו ללמוד בקורס הכשרת דירקטורים – ותוכלו להשתלב בתפקיד יוקרתי ובכיר במיוחד, ולהוביל את דרכו של הארגון בו אתם משרתים.
איפה אפשר ללמוד קורס הכשרת דירקטורים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הכשרת דירקטורים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?