ייעוץ וניהול תיק השקעות

הכשרה איכותית למקצוע רווחי

ייעוץ וניהול תיק השקעות
עבודה בשוק ההון היא שאיפתם של רבים – שכן, עבודה זו אינה רק רווחית ויוקרתית, היא גם מרתקת, דינאמית וסוערת - ויש אף שיאמרו – ממכרת. אחד מהתפקידים החשובים והמרכזיים בשוק ההון הוא תפקידם של יועצי ההשקעות ומנהלי תיקי ההשקעות – המנהלים ומייעצים, למעשה, לרוב האוכלוסייה על אפיקי ההשקעה המתאימים עבורם.

אולם, הדרך להשגת רישיון העיסוק בתחום אינה קצרה או מהירה, שכן יהיה עליכם לעבור שלל מבחנים של הרשות לניירות ערך (כמקצועית א', לדוגמא) ולהשלים חובת התמחות בת מספר חודשים. כדיי שתוכלו לצלוח את מסלול ההכשרה וההסמכה בהצלחה – מומלץ להירשם ללימודים בקורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות, המוצע לכם ע"י מכללות מובילות בתחום. בואו לקרוא עוד על לימודי ייעוץ השקעות וניהול תיקי השקעות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל היעד

הלימודים בקורס הכשרת מנהלי תיקי השקעות ויועצי תיקי השקעות מיועדים, כמובן, לכל המעוניינים להשתלב בעבודה במקצועות יוקרתיים ורווחיים אלו.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו – אולי תמצאו עניין בקורסים נוספים מתחומי שוק ההון והפיננסים – קורס מסחר והשקעות, קורס ניהול תיק השקעות עצמאי, קורס מט"ח ועוד.

תנאי קבלה

הקבלה לקורס ניהול תיקי השקעות וייעוץ השקעות מיועדת לבני 18 ומעלה ובוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים קרובות נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה). לקורסים המלאים בתחום לא נדרש ידע או ניסיון בפיננסים ובשוק ההון.

הקבלה לקורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות לבעלי פטורים, מיועדת, כמובן, לבוגרי תארים ראשונים רלוונטיים (כלכלה, בנקאות ושוק ההון וכו'), או לבוגרי קורסים בסיסיים בתחום, בעלי ידע וניסיון בהשקעות ומסחר.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות משתנה בהתאם לרמת הידע והניסיון של התלמידים:

קורסים לחסרי כל רקע בתחום – הדואגים להקנות לבוגריהם את הידע הבסיסי ולהכינם לכל מבחני הרשות לניי"ע, כוללים, בדרך כלל, בסביבות ה-600 שעות לימוד ונמשכים בין שנה לשנתיים, ואילו קורסים לבעלי פטורים מחלק מהמבחנים (כגון בוגרי תארים ראשוניים רלוונטיים – בכלכלה, בנקאות וכו'), נמשכים כחצי שנה עד שנה וכוללים כ-250 עד 500 שעות לימוד.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי לא תמצאו די זמן פנוי לכך – יש לנו חדשות משמחות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות מסלולי לימוד בשעות הערב ואחה"צ (ובימי שישי בבוקר) כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בנוחות רבה, מבלי לוותר בעיסוקיהם היומיומיים.
 
 

נושאי לימודים

לימודי ייעוץ השקעות וניהול תיק השקעות כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות ותרגולים – לרבות התנסות בניהול תיק השקעות וירטואלי בפיקוח וליווי של מרצי הקורס (בחלק מהמכללות), כל שהתלמידים רוכשים את מיטב הידע והכלים בתחום – ואף מגיעים מוכנים למעבר מוצלח של מבחני הרשות לני"ע.

בד"כ כוללים הלימודים בקורס ניהול תיקי השקעות וייעוץ השקעות את הנושאים הבאים: בדרך כלל כוללים הלימודים בתחום את הנושאים הבאים: מניות, אופציות, אגרות חוב, מכירה בחסר, מכשירים פיננסיים עתידיים, אתיקה מקצועית, תקנות ניירות ערך, עריכת דו"חות כספיים, רישום למסחר, הערכת חברות, ניהול סיכונים, הערכת ביצועי תיקים, נכסים פיננסיים ומיסוי, תיאום שערים, מסחר בינלאומי, דיני ניירות ערך, טכניקות קנייה ומכירה, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות, אשר יעמוד בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. שימו לב: אין תעודה זו מהווה רישיון לעסוק בתחום.

על מנת להוציא את רישיון העיסוק יהיה עליכם לעמוד בכל התנאים של הרשות לניירות ערך, לעבור את המבחנים הרלוונטיים מטעמם, ולהשלים את חובת ההתמחות (התמחות של 6 חודשים לייעוץ השקעות, ושל כ-9 חודשים לניהול תיק השקעות).
איפה אפשר ללמוד ייעוץ וניהול תיק השקעות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
ייעוץ וניהול תיק השקעות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?