קורס הומאופתיה

הכשרה איכותית בתחום מבוקש

קורס הומאופתיה
הומאופתיה היא שיטה טיפולית מתחום הרפואה המשלימה, הנשענת על ההנחה "דומה בדומה מרפא", כלומר – ניתן לרפא אדם החולה במחלה מסוימת, באם ניתן לו חומר, אשר במידה ויינתן לאדם בריא, יגרום לו לתסמינים דומים לתסמיני המחלה ממנה סובל החולה. כלל בסיסי זה של הרפואה ההומאופטית זכה לשם "כלל הדומים" והוא אף זה אשר נתן להומאופתיה את שמה, אשר פירושה ביוונית הוא סבל (או חולי) דומה.

ההומאופתיה פותחה בגרמניה בשלהי המאה ה-18, ובימינו היא נפוצה למדיי בכל רחבי העולם המערבי, ואף כי לא נמצאו הוכחות מדעיות ליעילותה של השיטה, חסידיה הולכים ומתרבים כל הזמן, ורבים מוכנים להישבע כי שיטה זו עזרה להם היכן שנכשלו שיטות טיפול רבות, לרבות הרפואה המערבית. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי ההומאופתיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ההומאופתיה, אשר פותחה על ידי הרופא הגרמני ד"ר סמואל האנמן לקראת סופה של המאה ה-18, היא תורת טיפול וריפוי המאמינה כי ניתן לרפא מחלות על ידי מתן תרופות (הנקראות רמדיס בעגה ההומאופתית) מדוללות, אשר מעוררות סימפטומים דומים לסימפטומים מהם סובל החולה. כלומר, התרופה אשר יכולה לרפא את החולה, היא אותה התרופה אשר תיצור את המחלה באדם הבריא.

במהלך השנים צברה לה שיטה זו חסידים רבים, ובימינו רבים בישראל (וברחבי העולם) מבקשים לקבל טיפול הומאופתי. אם אתם מעוניינים לקבל הכשרה איכותית ומעמיקה כמטפלים בהומאופתיה, תוכלו להירשם לאחד מהקורסים בתחום, המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות בכל רחבי הארץ.

קהל יעד

לימודי הומאופתיה מיועדים לכל המעוניינים להכיר תורה טיפולית מרתקת וייחודית זו, בין אם לצורך העשרה אישית, בין אם לצורך השתלבות בעבודה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים באחד מענפיה של הרפואה המשלימה (כגון מטפלים בארומתרפיה ומטפלים בפרחי באך, לדוגמא), המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלהם בשיטה טיפולית ייחודית זו, ובכך לפנות אל קהלי יעד חדשים.

תנאי קבלה

מכללות רבות אינן מציבות תנאי קבלה לקורס הומאופתיה, אך מכללות אחרות, לעומת זאת, דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות (או בוגרי 12 שנות לימוד). כן מתקיימים ראיונות קבלה, בחלק ממוסדות הלימוד, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי הומאופתיה הם לימודים מקיפים ומעמיקים, הנמשכים, בדרך כלל, כארבע שנים (בין 2500 ל-3000 שעות לימוד אקדמיות). תלמידים המגיעים ללימודים מתחומי הרפואה המשלימה, ואשר כבר השלימו בעברם אי אלו קורסים בתחום, יכולים, לעיתים, להשלים את לימודי ההומאופתיה בשלוש שנים בלבד.

כמו כן, אם אתם מתעניינים בלימודי ההומאופתיה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות הערב, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים המרתקים.

נושאי לימוד

לימודי הומאופתיה כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות חווייתיות, לרבות התנסות בהכנת ורקיחת תרופות (רמדיס) ואף השתתפות בהתמחות קלינית (סטאז'), כך שכבר במהלך הלימודים נהנים התלמידים מצבירת ניסיון מעשי בעבודה בתחום.

קורס הומאופתיה כולל, בדרך כלל, את נושאי הלימוד הבאים: ההיסטוריה של ההומאופתיה, עקרונות ההומאופתיה הקלאסית, הבנת מושגים כגון בריאות וחולי ברפואה המערבית והאלטרנטיבית, ראיון ותשאול הומאופתי, סוגי רמדי (תרופות הומאופטיות), הכנות הומאופטיות, התאמת רמדי למטופל, יחסי מטפל – מטופל, אתיקה מקצועית, רפואה מערבית – אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה, שימוש באינדקס התרופות, הפילוסופיה של ההומאופטיה, פרמקולוגיה, עזרה ראשונה הומאופטית, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "הומאופת מוסמך" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. תעודת גמר יוקרתית זו מוכרת, פעמים רבות, על ידי הארגונים הרלוונטיים – כגון האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, לדוגמא.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם לקבל הכשרה מקיפה ומעמיקה במיוחד באחד התחומים המובילים של עולם הרפואה המשלימה, ולהשתלב בעבודה רווחית ומלאת סיפוק, בה תוכלו לטפל במגוון בעיות ומחלות, ולעזור לאנשים רבים – לימודי ההומאופתיה מיועדים עבורכם. אז בואו ללמוד בקורס הומאופתיה ותוכלו לגלות את כל הסודות של שיטה טיפולית מרתקת זו, ולרכוש את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להומאופת המקצועי.
איפה אפשר ללמוד קורס הומאופתיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הומאופתיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?