קורס צמחי מרפא

לימודי הרבליזם

קורס צמחי מרפא

השימוש בצמחים למטרות רפואיות שונות מלווה את האדם עוד מימי קדם- ולמעשה, כמעט לכל אורך ההיסטוריה, היסוד העיקרי עליו התבססה הרפואה – המערבית והמזרחית כאחד – היה הצמחים. אף תעשיית התרופות המודרנית נשענת בחלקה על מיצוי חומרים פעילים בצמחים שונים, ועל כן ברור כי כוחם ותרומתם של הצמחים השונים לבריאות האדם ואיכות חייו רבה היא.

בשנים האחרונות, זוכה תחום רפואת הצמחים לפריחה, ורבים מגלים מחדש עולם מרתק זה. אם גם ברצונכם לזכות בהיכרות עם תחום מרתק זה, המשתייך לעולם הרפואה המשלימה, ואף לקבל הכשרה מקצועית איכותית ולעסוק בו, תוכלו להירשם ללימודים בקורס בתחום רפואת הצמחים. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

צמחי מרפא הם חלק חשוב, בסיסי וחיוני ברפואה המשלימה, הם הבסיס לטיפול הנטורופתי והם מהווים חלק מהבסיס לרפואה המערבית ופועלים לצידה. עולמם המרתק של צמחי המרפא, המשלב בין ידע עתיק מתרבויות שונות עם ידע שנאסף ממחקרים מדעיים מתקדמים, מושך את ליבם רבים, ועונה על השאיפה לחזור לאורח חיים בריא וטבעי יותר, בו עיקר התזונה והחומרים שאנו מכניסים לגופינו אינם יוצאים ממפעלי ענק ומעבדות.

הפופולאריות הגוברת של תחום זה הובילה מספר מוסדות לימוד איכותיים לפתוח שלל קורסים, בהם ניתן ללמוד את סודות עולמם המופלא של צמחי המרפא: החל מקורסים קצרים להעשרת הידע וכלה בקורסים מקצועיים המכשירים את בוגריהם לעבודה בתחום, כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס העונה על רצונותיו ודרישותיו. בעמוד זה תוכלו למצוא שלל פרטים אודות אפשרויות הלימוד השונות בתחום.
 

קהל יעד 

הקורסים השונים בתחום צמחי המרפא פונים לקהלי יעד שונים: בעוד הקורסים הבסיסיים בתחום מיועדים לציבור הרחב – לכל המעוניינים להכיר לעומק תחום מרתק זה, בין אם לצורך העשרתם האישית או לצורך הכשרה לעבודה בתחום, קורסים מתקדמים ומקצועיים יותר מיועדים לבעלי היכרות עם תחום ההרבליזם, לבוגרי קורסים בסיסיים בנושא, או לבעלי ידע וניסיון בתחומים אחרים של הרפואה המשלימה.


דרישות קבלה

בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף מתקיימים ראיונות אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסי ההרבליזם השונים תלוי אף הוא, כמובן, במטרתו, עומקו והיקפו של הקורס: לצד סדנאות קצרצרות בנושא, הכוללות מפגשים אחדים בלבד, ואשר נועדו לפתוח בפני משתתפיהן צוהר אל עולם מרתק זה, מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד להכשרת הרבליסטים קליניים מומחים, הנמשכים כשנתיים שלוש.

קורסים מתקדמים בתחום, המיועדים למי שלמדו את קורסי הבסיס, נמשכים, הדרך כלל, בין חצי שנה לשנתיים. אם אתם מתעניינים בלימודי צמחי מרפא, ודאי תשמחו לדעת כי מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולי לימוד בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אם אתם עובדים או לומדים במהלך היום, תוכלו להשתלב בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

הנושאים הנלמדים בקורסים בתחום צמחי המרפא הם רבים ומגוונים, ולעיתים קרובות כוללים גם התנסות מעשית ברקיחת הצמחים, הכנתם ואיתורם.

מובן כי נושאי הלימוד משתנים בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס הספציפי, אך, בדרך כלל, נלמדים, בין היתר, הנושאים הבאים: ההיסטוריה של צמחי מרפא, צמחי מרפא בתרבויות שונות, צמחי מרפא בישראל, רפואה מערבית, מרכיבים פעילים בצמחים, סיווג צמחים, פטריות רפואיות, התאמת הצמחים לבעיות ומחלות שונות, רקיחת והכנת תכשירים מצמחים, מזון אורגני, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודה מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. הקורסים הארוכים, המקיפים והמעמיקים בתחום בדרך כלל מזכים את בוגריהם בתעודת "מטפל בצמחי מרפא"/ "מטפל ברפואת צמחים"/"הרבליסט קליני" או תעודה שוות ערך אחרת. תעודות מבוקשות ויוקרתיות אלו מאפשרות לאוחזים בהן להשתלב בשלל העבודות בתחום – כעצמאיים או כשכירים, וליהנות מעבודה מרתקת ומלאת סיפוק זו.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מרתקים ומעשירים, המשלבים בין ידע מסורתי ועתיק לבין ידע מדעי מתקדם, אשר יכשירו אתכם בידע מעמיק ובכלים ומיומנויות לשימוש בצמחים למטרות טיפוליות ורפואיות – הקורסים השונים בתחום צמחי המרפא מיועדים עבורכם. אז בואו לגלות את סודות הטבע, ולהכיר את כוחות הריפוי הטמונים בשלל צמחים – בואו ללמוד בקורס הרבליזם.
איפה אפשר ללמוד קורס צמחי מרפא?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס צמחי מרפא
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?