קורס הידרותרפיה

לימודי טיפול במים

קורס הידרותרפיה
הידרותרפיה היא שיטה טיפולית מעולם הרפואה המשלימה, הכוללת הפעלה גופנית בבריכת מים חמימים, לצורך שיפור התפקוד, הבריאות ואיכות החיים. שיטה זו מבקשת לרתום את היתרונות הייחודיים של השהייה במים על מנת להקל על כאבים ולסייע בטיפול ובשיקום של הסובלים ממגוון מחלות ובעיות – בעיות התפתחותיות, בעיות אורתופדיות, כאבים כרוניים, ועוד.

יעילותה של השיטה היא רבה, והפופולאריות לה היא זוכה עולה בהתמדה בשנים האחרונות, ככל שיותר ויותר אנשים נחשפים לנפלאותיה. על כן, הביקוש להידרותרפיסטים מוסמכים נמצא אף הוא בעלייה מתמדת. אם ברצונכם להצטרף להצלחה ולהשתלב בעבודה טיפולית ושיקומית מרתקת ומלאת סיפוק – כל שעליכם לעשות הוא להירשם לקורס הידרותרפיה. בואו לקרוא עוד על לימודי התחום. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תרבויות עתיקות רבות ייחסו למים סגולות רפואיות והאמינו כי השהייה במים יכולה לתרום רבות לבריאות ולאיכות החיים. ואכן, השהייה במים טומנת בחובה מספר יתרונות אותם ניתן לנצל על מנת לקדם תהליכי שיקום וטיפול שונים – השהייה במים חמימים מעוררת בנו תחושת נעימות ורוגע, המים מאפשרים טווח תנועה רחב והם מקלים בעומס על המפרקים, כוח הכבידה הפועל על הגוף הוא נמוך יותר וניתן לתרגל בהם בקלות ונעימות תרגילי שיווי משקל.

ההידרותרפיה, הידועה גם בכינוי "פיזיותרפיה במים" מנצלת את תכונות ויתרונות אלו של השהייה במים חמימים על מנת לקדם תהליכי טיפול ושיקום של שלל בעיות ומחלות. הליך הטיפול בהידרותרפיה הוא אף נעים ומהנה למדי, והוא מתאים למגוון אוכלוסיות – החל מתינוקות וילדים, דרך מתבגרים ומבוגרים, וכלה בבני גיל הזהב.

בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בתחום מרתק זה, ההולך וזוכה להכרה הולכת וגוברת בקרב הציבור הרחב ואנשי המקצוע כאחד.

קהל יעד

לימודי הידרותרפיה מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום טיפולי מרתק זה ולהשתלב במגוון העבודות המבוקשות המוצעות בו. הלימודים מתאימים במיוחד לפיזיותרפיסטים, מעסים, מטפלים בשיאצו ומטפלים במגע אחרים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי עוצמתי זה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הידרותרפיה כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה (או בוגרי 12 שנות לימוד) ומעבר מוצלח של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי הכשרת מטפלים בהידרותרפיה נמשכים, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה, וכוללים בין 300 ל – 600 שעות לימוד אקדמיות.

נושאי לימוד

קורס הידרותרפיה כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות בבריכות טיפוליות או שיקומיות. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד מציעים התמחות קלינית (סטאז') כחלק אינטגרלי מתהליך ההכשרה, כך שכבר במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לצבור ניסיון מעשי בעבודה הטיפולית והשיקומית בתחום.

לימודי הידרותרפיה כוללים, בד"כ, את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא להידרותרפיה, עזרה ראשונה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, אורתופדיה, נוירולוגיה, פסיכולוגיה שיקומית, יסודות השיקום, שחייה טיפולית, התפתחות נורמלית וא-נורמלית, וואטסו, הלוויק, פילאטיס מים, תפעול בריכה טיפולית ושיקומית, התנהלות ובטיחות במים, סודיות רפואית ואתיקה מקצועית, יחסי מטפל – מטופל, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים ומגוון התנסויות ותרגולים מעשיים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "הידרותרפיסט מוסמך" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לעיתים קרובות מוכרת התעודה על ידי ארגונים ישראליים ובינלאומיים רלוונטיים, כאיגוד ההידרותרפיה בישראל, לדוגמא.

כמו כן, רבים ממוסדות הלימוד בתחום מעניקים לבוגריהם תעודות הסמכה נוספות, המעידות על סיום קורסי התמחות במהלך הלימודים – תעודת מטפל בשיטת ווטסו, תעודת מטפל בשיטת הליוויק וכיו"ב.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בתחום טיפולי ושיקומי מרתק, היעיל לטיפול במגוון בעיות נרחב ובשלל אוכלוסיות, ואשר הינו גם מהנה במיוחד – לימודי ההידרותרפיה מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם הסמכה יוקרתית ומבוקשת, כך שתוכלו להשתלב בקלות (יחסית) במגוון העבודות בתחום זה, הזוכה להצלחה רבה בשנים האחרונות, ומושך קהלי יעד רבים יותר ויותר ככל שחולף הזמן. אז בואו ללמוד על כוחם המרפא והמיטיב של המים – בואו ללמוד בקורס הידרותרפיה.
איפה אפשר ללמוד קורס הידרותרפיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הידרותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?