קורס רפואה מערבית

קורס חובה לכל מטפל

קורס רפואה מערבית
אם אתם עוסקים באחד מתחומי הבריאות, הפרא-רפואה והרפואה המשלימה (או אם אתם מעוניינים להתחיל ולעסוק בתחומים אלו) אתם ודאי כבר יודעים כי אי אפשר לוותר על היכרות עם בסיסי הרפואה המערבית על מנת לעסוק בהצלחה בתחומים אלו, שכן – גם מטפל ברפואה סינית, לדוגמא,  מחויב להכיר את מבנה גוף האדם ותפקודו – על מנת שיוכל להגיש למטופליו טיפול מתאים.

על כן, מספר מכללות מובילות התחילו להציע קורס רפואה מערבית (נא לא להתבלבל עם לימודי רפואה – לימודים מקיפים לתואר דוקטור הנמשכים 7 שנים) – קורס קצר יחסית (הנמשך, בד"כ, בין שנה לשנתיים) שנועד להקנות לבוגריו ידע חשוב בתחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה, הפתולוגיה, הפרמקולוגיה ובדיקות המעבדה, על מנת שיוכלו לעסוק בתחומם בהצלחה. בואו לקרוא עוד על לימודי רפואה מערבית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס רפואה מערבית מיועדים לכל המעוניינים להכיר את בסיסי הרפואה המערבית המודרנית – אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה ובדיקות מעבדה. הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים ברפואה משלימה (ולמעוניינים להתמחות באחד מתחומי הרפואה המשלימה) המעוניינים להעניק למטופליהם טיפול מתאים ואיכותי יותר.

כמו כן, חלק ניכר מקורסי הרפואה המשלימה דורש, כחלק מתנאי הקבלה, השלמה של קורס רפואה מערבית.

אם אתם מתעניינים בלימודי רפואה מערבית, אולי תגלו עניין גם בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה, קורס פתולוגיה, קורס בדיקות מעבדה, קורס פרמקולוגיה, לימודי רפואה, לימודי סיעוד, קורס עזרה ראשונה וכיו"ב.  

תנאי קבלה

מרבית המכללות ומוסדות הלימוד אינם מציבים כל תנאי קבלה ללימודים בקורס רפואה מערבית – והם פתוחים בפני הקהל הרחב. חלק קטן מהקורסים בתחום מיועד רק למטפלים מוסמכים באחד מתחומי הרפואה המשלימה.

משך לימודים

הלימודים בקורס רפואה מערבית נמשכים, בדרך כלל, בין שנה לשנתיים, וכוללים בין 220 ל-400 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם להיקפו של הקורס: בעוד חלק מהקורסים בתחום מתמקדים בלימודי אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה בלבד, חלק אחר כולל, בנוסף לכך, גם לימודי בדיקות מעבדה ופרמקולוגיה.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר ללימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס רפואה מערבית היא מרתקת ועשירה למדי, ודואגת לצייד את תלמידיה במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות.

קורס רפואה מערבית כולל, לעיתים קרובות, את התכנים והנושאים הבאים: מערכת הלב וכלי הדם, מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת העצבים, השלד והשרירים, המערכת האנדוקרינית, מערכות המין, מערכת העיכול, מערכת העצבים, מערכת השתן, מערכת החיסון, מערכת החושים, העור, פתולוגיה, מחלות תורשתיות, מחלות לב, מחלות ריאומטולוגיות, מחלת הסרטן, מערכת החיסון, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכיאטריה, מחלות הורמונאליות, מחלות מערכת העצבים, גניקולוגיה, אורולוגיה, בדיקות מעבדה, מטבוליזם, עזרה ראשונה, קריאת דוחות רפואיים, פרמקולוגיה ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס רפואה מערבית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. תעודה זו מעידה על סיום בהצלחה של הקורסים באנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה (ולעיתים גם בבדיקות מעבדה ופרמקולוגיה).
 

אפשרויות המשך לימודים

לימודי רפואה מערבית (אנטומיה ופיזיולוגיה ופתולוגיה) מהווים דרישת סף עבור קורסים רבים מעולם הפרא-רפואה והרפואה המשלימה, ובוגרי הקורס יוכלו להתקבל ביתר קלות ללימודים בתחומים אלו – קורס רפואה סינית, קורס איורוודה, קורס עיסוי – ועולם שלם של קורסים נוספים, יפתח בפני בוגרי לימודי רפואה מערבית.
איפה אפשר ללמוד קורס רפואה מערבית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס רפואה מערבית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?