קורס אירידיולוגיה

אבחון ע"פ גלגל העין

קורס אירידיולוגיה
אירידיולוגיה היא שיטת אבחון מתחומי הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית, הטוענת כי באמצעות התבוננות בסימנים, התבניות, הצבעים ובתכונותיה האחרות של קשתית העין (Iris, בלעז) ניתן לאבחן את מצבו הבריאותי של האדם, ולהפנות אותו להמשך טיפול הולם. בדומה לרפלקסולוגיה, טוענים האירידיולוגים כי אזורים שונים בקשתית מייצגים את אזורי הגוף השונים, ועל כן ניתן לאבחן בדייקנות שלל בעיות רק על פי מבט לא חודרני זה בעיניו של האדם.

האבחון האירידיולוגי הולך וצובר פופולאריות רבה בישראל (וברחבי העולם המערבי כולו) בשנים האחרונות, והביקוש למאבחנים איכותיים בשיטה זו הולך וגדל. לאור זאת, מציעים מספר מכללות איכותיות קורסים מעמיקים ומקיפים להכשרת אירידיולוגיים, אשר יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי אירידיולוגיה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אמנם כולנו מכירים את המשפט הטוען כי העיניים הן ראי הנפש, וכי מבט קצרצר בעיניו של אדם יכול להסגיר את תחושותיו ורגשותיו, אולם, האם ידעתם כי מבט מדוקדק בעיניים יכול ללמדנו גם על מצבו הבריאותי והגופני של האדם?

האירידיולוגיה היא שיטת האבחון אשר עושה בדיוק את זה – באמצעות מבט בקשתית (החלק הצבעוני של העין) ובחינתה המדוקדקת, מזהים האירידיולוגים את מחלותיו של האדם, בעיותיו, מצבו הנפשי והגופני וכיו"ב. בדיקה זו אינה פולשנית או חודרנית, ומתבצעת בעזרת פנס ומכשיר אופטי (זכוכית מגדלת, לדוגמא) בלבד, ועל כן כל אחד ואחד יכול להיבדק בשיטה זו.

הלימודים בקורס אירידיולוגיה ילמדו אתכם לא רק לאבחן ולזהות את בדורש טיפול, אלא אף יכשירו אתכם למתן המלצות להמשך הטיפול במאובחן. אז אם ברצונכם בלימודים מרתקים, אשר יפתחו לכם שער כניסה לעולם הרפואה המשלימה – קורס האירידיולוגיה מיועד עבורכם.

קהל יעד

הלימודים בקורס אירידיולוגיה מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בשיטת אבחון ייחודית זו, בין אם לצורך השתלבות בעבודה בתחום או לצורך העשרה אישית בלבד. הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה – כמטפלים באיורוודה, לדוגמא, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי אבחוני זה.

תנאי קבלה

ברוב המכללות אין תנאי קבלה לקורס אירידיולוגיה, אולם בחלק מהמוסדות מתקיימים קורסי אירידיולוגיה ייחודיים למטפלים ברפואה משלימה ומטפלים במגע בלבד, והקבלה אליהם היא, כמובן, לבעלי ידע או ניסיון בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס אירידיולוגיה משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס ורמת ההכשרה שהוא מעניק לבוגריו.

 אם אתם רק מעוניינים בהיכרות בסיסית עם התחום, תוכלו להירשם לקורס קצר וממוקד, הכולל כ-50 שעות לימוד אקדמיות לערך. אולם, אם ברצונכם בלימודים מעמיקים אשר יכשירו אתכם לאבחון אירידיולוגי מקצועי, יהיה עליכם להירשם לאחד מהקורסים המקיפים והמעמיקים, הכוללים בין 90 ל-150 שעות לימוד בדרך כלל.

כמו כן, תוכלו להירשם, לאחר סיום קורס האירידיולוגיה, לקורס המשך בסקלרולוגיה (אבחון על פי החלק הלבן בעין) הכולל כ- 30 – 80 שעות לימוד, ולקבל הכשרה מקיפה במיוחד בתחום האבחון על פי העיניים.

אם אתם מתעניינים בלימודי אירידיולוגיה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימוד נוחים במיוחד, הכוללים לימודים בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים ליהנות מלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס אירידיולוגיה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות באבחון, כך שכבר במהלך הלימודים צוברים התלמידים ניסיון מעשי בתחום.

בדרך כלל כוללים לימודי אירידיולוגיה את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לאירידיולוגיה, ההיסטוריה של האירידיולוגיה, אסכולות באירידיולוגיה, סוגי עיניים, מפות הקשתית, סימנים בקשתית, תשאול אירידיולוגי, התאמת הטיפול, תקשורת לפי הקשתית, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, אם אתם עוסקים באחד מתחומי הרפואה המשלימה או הטיפול וברצונכם ללמוד שיטת אבחון ייחודית ומרתקת, או אף אינכם עוסקים בתחומי הרפואה האלטרנטיבית, אך ברצונכם להשתלב בעבודה בעולם מרתק זה – הלימודים בקורס האירידיולוגיה נועדו עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למאבחן האיכותי בשיטה זו, כך שתוכלו לאבחן את הבעיות האופייניות למטופליכם ולטפל בהם (או להפנות אותם להמשך טיפול) בהתאם.
איפה אפשר ללמוד קורס אירידיולוגיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אירידיולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?