קורס רפואה הוליסטית

לימודים לגוף ולנפש

קורס רפואה הוליסטית
הרפואה ההוליסטית הינה שם כולל למגוון שיטות בתחום הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית, אשר המשותף לכולן הוא ראיית האדם כמכלול שלם (ומכאן שמה, אשר משמעותו ביוונית היא שלם, כולל), המורכב מגוף, נפש ורוח, הנושאים קשרי גומלין מורכבים ביניהם, וכי טיפול בכל בעיה ומחלה צריך להתמקד בכל האספקטים המרכיבים את האדם, ולא להתמקד רק בהכחדת סימפטומים מסוימים.

הרפואה ההוליסטית מדגישה את כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים באדם, ומבקשת לרתום אותם לזירוז תהליך ההחלמה ולהוביל את האדם לחיים בריאים וטובים יותר. רפואה זו שואבת, פעמים רבות, את אמונותיה והטכניקות הטיפוליות שבה ממסורות עתיקות – כגון הרפואה ההודית והסינית, אך היא משלבת, לעיתים, גם את הידע המדעי העדכני המתקדם. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי רפואה הוליסטית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הרפואה ההוליסטית מאגדת בתוכה שלל גישות מהרפואה אלטרנטיבית (או המשלימה) אשר בבסיסן נטועה האמונה כי האדם הוא ישות שלמה המורכבת מגוף, נפש ורוח, וכאשר יש חולי או מכאוב יש לשתף בטיפול לא רק את האיבר הפגוע אלא את כל גופו, רגשותיו ומחשבותיו של האדם – בדרך לריפוי המוצלח. ברפואה ההוליסטית ישנה חשיבות עצומה לתהליכים של ריפוי עצמי במהלכו האדם עובר תהליכי מודעות, הבנה והעצמה אישיים.

בשנים האחרונות הולכת וזוכה הרפואה ההוליסטית לפופולאריות רבה, שכן יעילותה הולכת ומתבהרת. אז אם אתם רוצים לרכוש לעצמכם מקצוע מאתגר ומספק המעניק, מלבד כלים לחיים טובים ופרנסה נאה, גם את היכולת לסייע לאנשים ולשפר את חייהם, ואם קורסי רפואה הוליסטית מעניינים אתכם תוכלו ללמוד לימודי רפואה הוליסטית במכללות ברחבי הארץ.

קהל יעד

הלימודים בקורסים בתחום הרפואה ההוליסטית מיועדים לכל המעוניינים להעמיק היכרותם עם אחד מהתחומים המשתייכים לעולמה המרתק של הרפואה ההוליסטית – בין אם לצורך העשרה אישית מרתקת, התורמת רבות להתפתחות האישית, ובין אם לצורך השתלבות בעבודות מלאות הסיפוק בתחום.

דרישות קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס רפואה הוליסטית תלויים, כמובן, בקורס הספציפי אותו ברצונכם ללמוד: בעוד חלק גדול מהקורסים בתחום אינו מציב כל תנאי קבלה בפני המעוניינים, קורסים אחרים מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, חלק מהקורסים דורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, או, לכל הפחות, להיות בוגרי 12 שנות לימוד.

קורסים מתקדמים בתחום הרפואה ההוליסטית, המיועדים למטפלים בעלי ניסיון או לבוגרי קורסים בסיסיים בתחום, מקבלים ללימודים רק את בעלי הקרע והניסיון הרלוונטיים.

מסלולי לימוד

מוסדות ללימודי רפואה הוליסטית (או בשמם הנפוץ יותר – רפואה משלימה או רפואה אלטרנטיבית) שמים לעצמם למטרה להכשיר מטפלים מקצועיים ואיכותיים במגוון עשיר של תחומי לימודים מרתקים.

בין מסלולי הלימודים הפופולאריים בתחום ניתן למנות את הרפואה הסינית, הרפואה ההודית (איורוודה), מקצועות הטיפול במגע השונים (עיסוי תאילנדי, עיסוי שוודי ושלל סוגי עיסויים נוספים), פרחי באך, ארומתרפיה, פסיכותרפיה גופנית, טיפול בצמחי מרפא (הרבליזם), תזונה הוליסטית, רפלקסולוגיה, ועוד מגוון נרחב של תחומי התמחות מרתקים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסי הרפואה ההוליסטית משתנה, כמובן, בהתאם לנושאי הקורס, עומק ההכשרה וההסמכה הניתנת בקורס והחלטת מוסד הלימודים עצמו: לצד קורסים קצרצרים, הכוללים פגישות ספורות בלבד, אשר נועדו, בדרך כלל, להקנות למשתתפים בהם היכרות קלה עם עולמה המופלא של הרפואה המשלימה, קיימים גם קורסים להקניית כלים טיפוליים ספציפיים, הנמשכים, בדרך כלל, חודשים אחדים.

כמו כן קיימים בתחום קורסי הכשרה מעמיקים ומקיפים במיוחד, להכשרת אנשי מקצוע מומחים, הנמשכים שנים ספורות (בין שנתיים לחמש שנים) – כגון קורס פסיכותרפיה גופנית, קורס איורוודה, קורס תזונה הוליסטית ועוד.

אם אתם מתעניינים בלימודי רפואה הוליסטית, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהקורסים בתחום נערכים גם בשעות הערב ואחר הצהריים (בנוסף לקורסים המתקיימים בשעות הבוקר), כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בנוחות ובקלות בלימודים מרתקים ומעשירים אלו.

תעודה

בוגרי הלימודים, העומדים בהצלחה בכל דרישותיהם, זכאים לקבל את התעודה הרלוונטית מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את לימודיהם. פעמים רבות מוכרות תעודות אלו על ידי הארגונים והאיגודים המקצועיים הרלוונטיים, ובכך הם מאפשרים לבעלי התעודה להשתלב במהירות בשוק העבודה בתחום.

אפשרויות תעסוקה

בפני בוגרי הקורסים ברפואה הוליסטית עומדת אפשרות להשתלב בשלל עבודות מרתקות ובמגוון מקומות, בהתאם, כמובן, לתחום אותו בחרו ללמוד. בדרך כלל יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה בקופות החולים, בקליניקות פרטיות וציבוריות, בבתי חולים על מחלקותיהם השונות, במרכזי ספא, בבתי ספר ועוד. כמו כן, עומדת בפני הבוגרים האפשרות לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם, או להשתלב בעבודות הוראה והדרכה בתחום.

סיכום

לסיכום, לימודי רפואה הוליסטית מייצרים לכם מרחב לחוויה רוחנית של התפתחות אישית עוצמתית, ומספקים לכם אפשרות להכשרה מקצועית איכותית, מרתקת ומאתגרת, המשלבת בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות (ובחלק מהקורסים בתחום אף תיהנו מצבירת ניסיון מעשי בעבודה, עת ההשתתפות בסטאז' – ההתנסות הקלינית).

לימודים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בשוק העבודה בתחום זה, ההולך ומתפתח במהירות רבה בשנים האחרונות, וזוכה הן לביקוש רב מצד הלקוחות, והן לקבלה הולכת וגדלה מצד הממסד המדעי, הרפואי והטיפולי. העבודות בתחום הרפואה ההוליסטית אינן רק מרתקות ורווחיות – אלא הן גם ממלאות את העוסקים בהם בסיפוק רב, שכן כעובדים בתחום תזכו לעזור לרבים לשפר את איכות חייהם, ואף לשפר את בריאותם ולתרום להחלמתם.
איפה אפשר ללמוד קורס רפואה הוליסטית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס רפואה הוליסטית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?