קורס פרמקולוגיה

להכיר את עולם התרופות

קורס פרמקולוגיה
אם אתם עוסקים (או מתכוונים לעסוק) באחד מתחומי הבריאות, הפרא- רפואה או הרפואה משלימה – כדאי מאד שתכירו את קורס פרמקולוגיה: קורס בסיסי וקצר יחסית (הנמשך פחות משנה) ונועד להקנות לבוגריו ידע חשוב על התרופות הנפוצות בשימוש – על דרכי פעולתן, תופעות הלוואי שלהן והאינטראקציה שלהן עם צמחי מרפא וטיפולים שונים מתחום הרפואה המשלימה. קורס זה מהווה דרישת סף לקבלה לרבים מהקורסים ברפואה משלימה, והוא יכול לתרום רבות לאיכות ובטיחות טיפוליכם.

קורס פרמקולוגיה נבדל, כמובן, מלימודי רוקחות – ואין הוא מכשיר אתכם לעבודה כרוקחים או בעולם התרופות, אך חשיבותו רבה – בייחוד לעוסקים בטיפול בצמחי מרפא וטיפולים המבוססים על תזונה (הומאופתיה, תזונה על בסיס סוג דם וכו'). בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס פרמקולוגיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הפרמקולוגיה (פרמקון – תרופה, לוגיה – תורה) היא חלק מרכזי במדעי הרוקחות, ועוסק בהשפעת חומרים פעילים על יצורים חיים. היכרות בסיסית עם עולם הפרמקולוגיה רצויה לכל מי שעוסק בעולם הטיפול הפרא רפואי והרפואה המשלימה- ועל כן מכללות מובילות רבות התחילו להציע לימודי פרמקולוגיה, המקנים לבוגריהם ידע רב בתחום מרתק זה.

קהל יעד

הלימודים בקורס פרמקולוגיה מיועדים לכל מי שמעוניין להכיר מקרוב את עולם התרופות – בין אם לצורך העשרתו האישית ובין אם לצורך התפתחות מקצועית – שכן לימודי פרמקולוגיה (לצד לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה) מהווים דרישת בסיס עבור קורסים רבים מתחומי הפרא-רפואה, הבריאות והרפואה המשלימה.

לימודי פרמקולוגיה חשובים במיוחד עבור העוסקים בטיפול בצמחי מרפא ובטיפולים תזונתיים שונים (תזונה על פי סוג דם וכיו"ב), אולם גם הלומדים רפואה סינית, איורוודה וקורסים אחרים ברפואה משלימה מחויבים לידע בסיסי לפחות בתחום.

לימודי פרמקולוגיה מהווים חלק בלתי נפרד מלימודי רפואה, סיעוד, רוקחות והנדסת תרופות, כמו גם מחלק מהקורסים ברפואה משלימה, כך שאם אתם נמצאים במסלולי לימודים אלו אין צורך ללמוד בנפרד בקורס פרמקולוגיה.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס פרמקולוגיה, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון ברוקחות או לימודי הנדסת תרופות.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהמכללות בתחום דורשות מהמועמדים לקורס פרמקולוגיה להיות בעלי רקע או ניסיון מעשי רלוונטיים (כגון עיסוק באחד מתחומי הרפואה המשלימה - צמחי מרפא לדוגמא), מכללות אחרות פותחות שעריהן גם בפני חסרי רקע וניסיון בתחום.

כמו כן, חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה ומבחני התאמה שונים, הבודקים את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי פרמקולוגיה כוללים, בדרך כלל, בין 140 ל-160 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים בין חצי שנה לשנה, בהתאם למתכונת הלימודים – קרי, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש.

לימודי תואר ראשון ברוקחות, לעומת זאת, הם מעמיקים ומקיפים בהרבה ונמשכים ארבע שנים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בנוחות בלימודים מרתקים אלו.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס פרמקולוגיה דואגת להכשיר את בוגריה בידע עיוני ותיאורטי רב ומעמיק בתחום, ולעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורס את הנושאים והתכנים הבאים:

מבוא לפרמקולוגיה, פרמקודינמיקה, תופעות הלוואי של תרופות, ניסויים קליניים, השפעת תרופות על מערכות הגוף השונות – מערכת העיכול, המערכת הקרדיו וסקולארית, מערכת המין והרבייה, מערכת השתן, מערכת העצבים, מערכת הנשימה, המערכת האנדוקרינית, נטילת תרופות – מינון נכון, דרכים נכונות לנטילת תרופות, זמנים נכונים, התנגשות בין תרופות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס פרמקולוגיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס פרמקולוגיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פרמקולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?