קורס תזונה הוליסטית

דרך המלך לחיים בריאים

קורס תזונה הוליסטית
המודעות לחשיבות התזונה והשפעתה על בריאותינו ברורה כבר מעבר לכל ספק ואף זכתה לשלל אישורים מחקריים, ורבים יותר ויותר מבקשים ללמוד כיצד לאכול נכון יותר  ומבססים את תפריטם על מזונות אורגניים וטבעיים, ועל כן עולה הביקוש למומחים לתזונה הוליסטית, אשר יוכלו להתאים לכל אחד את התפריט ההולם את אורח חייו ומצבו.

התזונה ההוליסטית, המשתייכת לעולם הרפואה המשלימה, מבקשת לתרום לבריאות האדם ולשיפור איכות חייו באמצעות התאמת התזונה לאורח חייו של הפרט, מאפייניו ומצבו הבריאותי. כן מדגישה התזונה ההוליסטית הטבעית את חשיבות ההתבססות על מזונות איכותיים, עתירים בסיבים תזונתיים, בוויטמינים ומינרליים, ובהקפדה על תזונה מאוזנת. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תזונה הוליסטית. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

החיים בעולם המודרני הובילו חלק גדול בציבור לאכילה לא בריאה ולא מאוזנת – אכילה רבה של מזונות מעובדים, עתירי כימיקלים וחומרים מזיקים, אכילה המונעת מבסיס רגשי ואינה מותאמת לצרכי הגוף, ומנהגי אכילה גרועים – כגון אכילה מול הטלוויזיה, אכילה בעמידה וכו'.

האכילה הלא מאוזנת מובילה לפגיעה בבריאות ובאיכות החיים, ושינוי של הרגלי האכילה יכול לתרום במהירות רבה להרגשה טובה יותר ומלאת אנרגיות של כל אחד ואחת, גם אם אינם סובלים מבעיה או מחלה מסוימת, ועל אחת כמה וכמה לבריאותם של הסובלים ממחלות ובעיות שונות.

המודעות הגוברת להשפעות התזונה על המצב הנפשי והפיזי, כמו גם הרנסאנס שחווה בשנים האחרונות תחומי התזונה האורגנית, תזונת ה Raw Food, התזונה הצמחונית והטבעונית, הפכו את מקצוע המטפל בתזונה הוליסטית למבוקש במיוחד, אשר רבים מבקשים להיעזר בשירותיו הטובים. אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, רווחית ומלאת סיפוק – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא פרטים רבים אודות אפשרויות הלימודים השונות בתחום התזונה ההוליסטית הטבעית.

קהל יעד

לימודי תזונה הוליסטית טבעית מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום מרתק וחשוב זה, בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם לצורך השתלבות בשלל העבודות בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי הרפואה המשלימה (ובייחוד למטפלים ברפואה הודית וסינית, לעוסקים בתחום צמחי המרפא וכו'), כמו גם לדיאטנים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם במגוון כלים יעילים לטיפול במגוון בעיות, ולשיפור הבריאות ואיכות החיים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תזונה הוליסטית כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה (או השלמת 12 שנות לימוד, לכל הפחות), ועמידה בפני ראיון אישי, הבודק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי תזונה הוליסטית הם, בדרך כלל, לימודים מעמיקים ומקיפים במיוחד, ועל כן גם ארוכים. מרבית מסלולי ההכשרה בתחום נמשכים, אם כן, כשלוש שנים לערך, וכוללים בין 1500 ל- 2000 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות, בדרך כלל, על שניים או שלושה ימי לימודים בשבוע.

כמו כן, לצד הקורסים המעמיקים והמקיפים בתחום, קיימים גם קורסים קצרים יותר, אשר נועדו להקנות למשתתפיהם היכרות בסיסית עם עולם התזונה ההוליסטית המרתק. קורסים אלו נמשכים, בד"כ, בין שלושה חודשים לשנה, והם כוללים כ-100 עד 300 שעות לימוד אקדמיות.

אם ברצונכם ללמוד את אחד מהקורסים הבסיסיים והקצרים בתחום, ודאי תשמחו לדעת כי חלק גדול ממוסדות הלימוד מציע קורסים בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים ליהנות מלימודים מרתקים ומעשירים אלו.

נושאי לימוד

לימודי התזונה ההוליסטית כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות חווייתיות. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד אף כוללים הכשרה מעשית קלינית (סטאז') מקיפה כחלק אינטגרלי מהקורס, כך שהסטודנטים זוכים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, ביולוגיה רפואית, כימיה, פרמקולוגיה, עקרונות התזונה המדעית, שיטות בתזונה טבעית, תזונה אורגנית, תזונה סינית, תזונה הודית (איורוודית), בישול בריא, צמחי מרפא, הכנת תמציות, תערובות ומשחות, שיטות טיפול במצבי חולי שונים באמצעות תזונה, התאמת התפריט לאדם ומאפייניו, תוספי תזונה, ניקוי רעלים, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מטפל מוסמך בתזונה הוליסטית" או לתעודת "יועץ לאורח חיים בריא" (שתי התעודות הן שוות ערך), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

כמו כן, חלק גדול ממוסדות הלימוד מזכה את תלמידיו בתעודות יוקרתיות נוספות, בהתאם לקורסי ההתמחות אותם השלימו במהלך הלימודים –כגון  "תעודת הרבולוג קליני" או "תעודות מטפל בארומתרפיה", לדוגמא.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון נרחב של מקומות עבודה – בבתי חולים, קופות חולים ומרפאות ציבוריות ופרטיות, העברת הרצאות בתחום התזונה הטבעית לקהלי יעד שונים, חנויות טבע, מרכזי ספא, חברות תוספי תזונה, ושלל מקומות עבודה נוספים. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה משל עצמם.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מאמינים כי האוכל אותו אנו אוכלים הוא בעל חשיבות מכרעת לבריאותנו ואיכות חיינו, וכי באמצעות שינוי התזונה והתאמתה לאדם ולמצבו ניתן לשפר פלאים את בריאותו ואף להתגבר על מחלות – לימודי התזונה ההוליסטית מיועדים עבורכם.

לימודים מקיפים ומעמיקים אלו, המשלבים בין ידע מסורתי עתיק לבין ידע מדעי מערבי מתקדם, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שתוכלו להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום, וליהנות מפרנסה טובה ומעבודה מלאת סיפוק, בה תתרמו רבות לשיפור איכות החיים של לקוחותיכם הרבים.
איפה אפשר ללמוד קורס תזונה הוליסטית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תזונה הוליסטית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?