קורס אקופונקטורה

לימודי דיקור סיני

קורס אקופונקטורה
דיקור סיני, הידוע גם כאקופונקטורה (דקירת מחט, בלטינית), הינו אחד מהטיפולים המוכרים והמבוקשים ביותר מעולם הרפואה המשלימה, שכן הוא מהווה פתרון יעיל לטיפול במגוון בעיות ומצבים. אף כי שיטת טיפול ייחודית זו אינה חדשה כלל וכלל, ובסין היא מוכרת כבר למעלה מ-2000 שנה, היא הצליחה לכבוש בסערה את העולם המערבי רק לקראת סופה של המאה ה-20.

נתוני סקרים מצביעים על כך כי קרוב לשליש מהישראלים כבר התנסו ביתרונותיו הרבים של טיפול ייחודי זה, המשתייך, כמובן, לעולם הרפואה הסינית, ועל כן ברור מדוע הדרישה למטפלים מוסמכים בדיקור סיני נמצאת בעליה מתמדת. בואו לקרוא מידע רב אודות לימודי דיקור סיני.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

דיקור סיני, המהווה חלק אינטגרלי מעולם הרפואה הסינית המסורתית (אך נמצא בשימוש גם בתחומי הרפואה היפנית), הוא  שיטת טיפול המבקשת להביא לזרימה טובה ומאוזנת יותר של הצ'י (אנרגיית החיים, על פי הפילוסופיה הסינית) בגוף. באמצעות החדרת מחטים דקיקות ועדינות לנקודות הנמצאות על נתיבי האנרגיה של הגוף (הערוצים המרידיאנים), מבקש הדיקור לשחרר חסימות בזרימת האנרגיה, להחזיר את הגוף לאיזון ולעורר את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף.

הדיקור הינו יעיל לטיפול במגוון בעיות נרחב – כאבים כרוניים, מיגרנות, עייפות כרונית, מצבי חרדה ודכאון, חיזוק המערכת החיסונית, העלאת הפריון, ולהקלה וריפוי של מגוון מצבים נוספים. אפילו בתחום הווטרינריה המשלימה זוכה הדיקור הסיני למקום של כבוד, ולאחרונה אפילו טופל בדיקור סיני טיגריס בספארי של רמת גן.

יעילותו הרבה של הדיקור, הפותר מגוון בעיות תוך מפגשים ספורים, בטיחותו של הטיפול, והתאמתו למגוון אוכלוסיות נרחב (ילדים, מבוגרים וקשישים, נשים בהיריון ועוד) הפכו אותו לאחד מהטיפולים המבוקשים ביותר מתחומי הרפואה המשלימה, ועל כן הולך וגובר גם הביקוש למטפלים מוסמכים בדיקור סיני.

קהל יעד

לימודי דיקור סיני מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום טיפולי עוצמתי ויעיל זה, הזוכה להצלחה גדולה בשנים האחרונות, והופך לאחת משיטות הטיפול האלטרנטיבי המבוקשות ביותר. הלימודים בקורס מתאימים במיוחד לעוסקים בענפיה השונים של הרפואה המשלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי יעיל ומבוקש זה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי דיקור סיני כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: השלמת 12 שנות לימוד (לעיתים אף נדרשת תעודת בגרות מלאה) ומעבר מוצלח של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

אף כי לרוב הקורסים בתחום לא נדרש ידע או ניסיון על מנת להתקבל ללימודים, בקורסים מתקדמים (כגון קורס התמחות בדיקור סיני קוסמטי), קיימת דרישה כי המועמדים יהיו בעלי ניסיון מעשי בדיקור, או, לכל הפחות, בוגרי קורסים בסיסיים בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס דיקור סיני משתנה בהתאם להיקף ועומק ההכשרה וההסמכה הניתנת בסיומו: ניתן ללמוד את הדיקור הסיני כחלק ממסלולי ההכשרה המקיפים להסמכת מטפלים ברפואה סינית (כמו גם בחלק ממסלולי ההכשרה למטפלים ברפואה יפנית). לימודים מעמיקים אלו, אשר כוללים מגוון התמחויות מלבד הדיקור הסיני, נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לארבע שנים.

ניתן ללמוד את הדיקור הסיני גם לבדו (ללא להתמחות ברפואה סינית), ורוב הקורסים בתחום נמשכים בין חצי שנה לשנה, וכוללים כ- 100 עד 200 שעות לימוד אקדמיות.

חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף מציעים מסלולי לימוד נוחים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות ובקלות בלימודים מרתקים ומעשירים אלו.

נושאי לימוד

לימודי אקופונקטורה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. חלק ממסלולי הלימוד בתחום אף מציעים לסטודנטים הזדמנות להשתלב בסטאז' (התנסות קלינית מעשית) המאפשר להם לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים לדיקור סיני: ההיסטוריה של הדיקור הסיני, פילוסופיה של הרפואה הסינית, פיזיולוגיה סינית (צ'י, דם, נוזלי גוף), יין ויאנג, מבנה המרידיאנים, נקודות דיקור, שיטות אבחון וטיפול (שמונת העקרונות, חמשת האלמנטים), טכניקות טיפול בסיסיות ומתקדמות, אנטומיה ופיזיולוגיה על פי הרפואה המערבית, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימודים מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון נרחב של מקומות עבודה, שכן הדיקור הסיני הוא אחד מטיפולי הרפואה המשלימה המבוקשים והמוכרים ביותר בישראל, ומטפלים בדיקור עובדים בבתי החולים, בקופות החולים, בקליניקות לרפואה משלימה, במרכזי ספא ונפש וכיו"ב. כן יכולים בוגרי הלימודים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם.  

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים בלימודים מרתקים של שיטה יעילה, עוצמתית ועדינה לטיפול במגוון נרחב של בעיות – לימודי הדיקור הסיני מיועדים עבורכם.

תוכלו לבחור האם ללמוד את שיטת הטיפול בדיקור לבדה, או האם לשלב אותה בלימודים מעמיקים ומקיפים של הרפואה הסינית בכללותה, וכל אחד ממסלולי לימודים אלו ידאג להכשיר אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל המקצועי והאיכותי בדיקור, כך שתוכלו להשתלב, בקלות יחסית, בעבודה מרתקת, מאתגרת ומלאת סיפוק, בה תובילו לשינוי ושיפור משמעותי בחיי מטופליכם.
איפה אפשר ללמוד קורס אקופונקטורה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אקופונקטורה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?