קורס נטורופתיה

הכשרה מעמיקה במקצוע מבוקש

קורס נטורופתיה
הנטורופתיה הינה שיטת טיפול מקיפה מתחום הרפואה המשלימה (ולמעשה, מקבץ של שיטות אבחון וטיפול), אשר כשמה כן היא – היא מתבססת על אמצעים טבעיים בלבד (תזונה, מגע, פעילות גופנית) במטרה לעורר את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף, במטרה להתגבר על מחלות, להקל על בעיות, ולהוביל לאורח חיים בריא ומאוזן ולשיפור באיכות החיים.

לימודי הנטורופתיה הינם לימודים מקיפים במיוחד, אשר במהלכם זוכים הסטודנטים להתמחות במגוון שיטות טיפוליות עוצמתיות – טיפול בצמחי מרפא, טיפולי מגע , טיפול באמצעות תזונה טבעית, ארומתרפיה, ומגוון שיטות טיפוליות נוספות, כך שהכשרתם המקצועית הינה איכותית ומקיפה במיוחד. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי הנטורופתיה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הנטורופתיה הינה גישה טיפולית מרתקת, המבקשת לרפא את האדם על ידי יצירת מרחב לתפקוד מקסימלי של מנגנוני הריפוי הטבעיים הקיימים בגוף. הנטורופתיה הינה בטוחה ופשוטה לביצוע, והטיפול בה מבוסס ברובו על תזונה, שימוש בצמחי מרפא ובתוספי מזון, טיפולים במגע, דמיון מודרך, נשימות, הרפיה ופעילות גופנית.

הנטורופתיה מבוססת על נקודת המבט ההוליסטית, ועל כן בבסיסה שוכנת האמונה כי אין לנתק בין הגוף לנפש ולרוח, וכי כל אחד מגורמים אלו משפיע ומושפע מהאחרים, ועל כן כל טיפול צריך להתמקד בכל האספקטים של האדם (הרוח, הגוף והנפש) ולנסות ולגעת בשורש הבעיה, ולא להתרכז רק בהעלמת הסימפטומים.

אף על פי שהמונח "נטורופתיה" נכנס לשימוש רק בסופה של המאה ה-19, שורשיה של השיטה נטועים עמוק בעבר, וחלק ניכר מהטיפול הנטורופתי מבוסס על מסורות רפואיות עתיקות – כגון הרפואה הסינית והרפואה ההודית (איורוודה). יחד עם זאת, הנטורופתיה נמצאת בהתפתחות מתמדת, והיא משתמשת גם בכלים מתקדמים כחלק מהליך הטיפול.

כיוון שהטיפול הנטורופתי הינו יעיל במיוחד לפתרון של מגוון בעיות פיזיות ורגשיות, כמו גם לסיוע ושמירה על הבריאות ושיפור איכות החיים וההרגשה הכללית, וכיוון שטיפול הינו בטוח למדי ואינו חודרני ומתאים למגוון אוכלוסיות (ילדים, מבוגרים וזקנים, נשים בהריון ולאחר לידה ועוד), רבים מבקשים לקבל טיפול ייחודי ועוצמתי (אך עדין) זה, ועל כן גובר גם הביקוש למטפלים איכותיים ומיומנים בתחום.

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי הכשרה מעמיקים אלו, אשר יכשירו אתכם בידע רב ובשלל כלים טיפולים ואבחוניים, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא פרטים רבים אודות לימודי הנטורופתיה.

קהל יעד

לימודי הנטורופתיה מיועדים עבור המעוניינים להתמחות בתחום, בין אם לצורך העשרה אישית מרתקת, ובין אם למטרות של השתלבות בשלל העבודות בתחום פורח ומתפתח זה. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומיה השונים של הרפואה המשלימה (כגון מטפלים בארומתרפיה, לדוגמא), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשלל כלים יעילים חדשים מתחום הנטורפתיה.

תנאי קבלה

המועמדים לקורס נטורופתיה נדרשים, בדרך כלל, להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (או, לכל הפחות, בוגרי 12 שנות לימוד) ולעמוד בהצלחה בריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי נטורופתיה הם לימודים מקיפים ומעמיקים, ועל כן גם ארוכים למדי : רב מסלולי הלימודים בנטורופתיה נמשכים בין שלוש לארבע שנים וכוללים כ-3000 שעות לימוד אקדמיות לערך.

אם אתם מתעניינים בלימודי הנטורופתיה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימודים בתחום מקיימים קורסי נטורופתיה בשעות אחר הצהריים והערב, בנוסף לקורסי הבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים מעשירים ומרתקים אלו.

נושאי לימוד

לימודי הנטורופתיה משלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות, לרבות השתתפות בהתמחות קלינית (סטאז'), המאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון מעשי בעבודה, לפתח את זהותם המקצועית ולרכוש ביטחון בעבודתם, כבר במהלך לימודיהם, עובדה המקלה רבות על השתלבותם בשוק העבודה בתחום.

לימודי נטורפתיה כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, מהי נטורופתיה, ההיסטוריה של הנטורופתיה, היכרות עם קבוצות המזון השונות – פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים, תוספי תזונה, תזונה נכונה, ביכוימיה של התזונה, פילוסופיה נטורופתית, פילוסופיה סינית, טיפול במגע, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, צמחונות וטבעונות, שיטות טיהור וניקוי, תזונה על פי הרפואה הסינית, דמיון מודרך, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל – מטופל, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, זכאים לקבל את תעודת המטפל בנטורופתיה (נטורופת – N.D) היוקרתית, מטעם המוסד בו סיימו את לימודיהם. רב מוסדות הלימוד המובילים בתחום מזכים את בוגריהם בתעודה המוכרת על ידי איגוד הנטורופתים הישראלי.

כמו כן, רבות מהמכללות מעניקות לבוגריהם תעודות הסמכה נוספות, בהתאם לקורסי ההתמחות אותם השלימו הבוגרים במהלך התואר – תעודת מטפל בצמחי מרפא, תעודת מטפל בפרחי באך, תעודת מטפל ברפלקסולוגיה וכיו"ב.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הנטורופתיה, המצוידים במגוון נרחב של כלים מתחומי הרפואה המשלימה, יכולים להשתלב במגוון מקומות עבודה מרתקים – בבתי חולים ובקופות החולים, במרכזי ספא וקליניקות לרפואה משלימה, בבתי הארחה וחנויות טבע ועוד. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם, או להשתלב בתפקידי הוראה והדרכה בתחום הנטורופתיה.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם לקבל הכשרה מקיפה ומעמיקה בתחום הרפואה המשלימה – הכשרה אשר תקנה לכם מומחיות במספר סוגי טיפולים שונים, ותצייד אתכם במגוון כלי טיפול ואבחון – לימודי הנטורופתיה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם.

לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לנטורופת המקצועי והאיכותי, כך שתוכלו להשתלב בקלות יחסית בשוק העבודה השוקק בתחום, וליהנות מעבודה מגוונת, מלאת עניין, מאתגרת ומספקת במיוחד, בה תוכלו להוביל רבים אחרים בדרך לשיפור משמעותי באיכות חייהם ובבריאותם.
איפה אפשר ללמוד קורס נטורופתיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס נטורופתיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?