קורס ארומתרפיה

ניחוחות מרפאים

קורס ארומתרפיה
ארומתרפיה הינה שיטה טיפולית מתחום הרפואה ההוליסטית, בה נעשה שימוש בשמנים אתריים ושמני בסיס, המופקים מצמחי מרפא, פרחים, עצים ותבלינים, על מנת להקל על מגוון תסמינים ולתרום לריפוי של שלל תסמינים – גופניים, נפשיים וחברתיים. הטיפול הארומתרפי אף יעיל, על פי חסידיו, במניעת מחלות ובעיות, כך שגם אנשים בריאים יכולים לשאוב המון מהטיפול.

על מנת להיות מטפל בארומתרפיה נדרשים, אם כן, ידע רב ושלל מיומנויות וכלים, שכן על המטפל לדעת להתאים למטופל ולבעיותיו את תמצית הצמחים המתאימה לו. כמו כן נדרש המטפל, לעיתים קרובות, לרקוח במו ידיו את התמציות הדרושות. את כל הידע הדרוש למטפל המומחה, תוכלו לקבל בקורס ארומתרפיה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כפי שכולנו יודעים, לריחות והניחוחות השונים יש השפעה רבה עלינו, ולעיתים קרובות די בניחוח קלוש של דבר מאכל כדי להציף אותנו בזיכרונות מימי ילדותינו. ואכן, אף על פי שחוש הריח נחשב, בעיני רבים, כחוש זניח יחסית מבין חושי האדם, השפעתו עלינו היא רבה, וכפי שטוענים הארומתרפיסטים – ביכולת הניחוחות השונים להשפיע לטובה על מצבנו הגופני והנפשי כאחד.

הארומתרפיה, העושה שימוש בתמציות ריחניות שונות העשויות מצמחים, פרחים ועצים, על מנת לטפל במגוון בעיות, מבקשת לרתום את חוש הריח, ואת ההשפעות המיטביות של צמחים שונים, לטובת השגת איזון בחיי האדם, מניעת מחלות ואף ריפוי של שלל בעיות. הטיפול הארומטי כולל מגוון דרכי ושיטות טיפול, כשהעיקריות שבהן הן עיסוי בשמנים ריחניים, שאיפת אדים משמנים אלו, טבילה באמבט עתיר ניחוחות והסנפה של ריח השמן ישירות מהבקבוקון.

קהל יעד

הלימודים בקורס ארומתרפיה מיועדים לכל המעוניינים להכיר שיטה ייחודית זו לעומקה, בין אם לצורך העשרה אישית או לצורך השתלבות בעבודה כמטפלים בארומתרפיה. הלימודים בקורס מתאימים במיוחד למטפלים מתחומי הרפואה המשלימה השונים (כגון מטפלים בקריסטלים ואבני מרפא), המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשיטת טיפול מרתקת נוספת.

דרישות קבלה

מרבית מוסדות הלימוד והמכללות ללימודי ארומתרפיה אינם מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה (אם כי לעיתים מתקיימים ראיונות קבלה הבודקים את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום). הלימודים בקורסים מתקדמים בארומתרפיה מיועדים למטפלים מוסמכים בלבד, או לבוגרי קורסים בסיסיים בנושא.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסי הארומתרפיה משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס: לצד סדנאות ארומתרפיה קצרצרות וממוקדות, הכוללות מפגשים אחדים, ואשר נועדו לפתוח צוהר לשיטה טיפולית מרתקת זו, מתקיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים להכשרת מטפלים בארומתרפיה. הקורסים המקיפים נמשכים, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה.

אם אתם מתעניינים בלימודי הארומתרפיה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים מגוון של מסלולי לימוד בשעות הערב ואחר הצהריים, כך  שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בזמנם הפנוי בלימודים מרתקים אלו ולזכות בהכשרה איכותית זו.

נושאי לימוד

לימודי ארומתרפיה כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, ומשלבים בין הקניית ידע תיאורטי ועיוני מעמיק לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות.

קורס ארומתרפיה כולל, בדרך כלל, את התכנים והנושאים הבאים: מהי ארומתרפיה, ההיסטוריה של הארומתרפיה, אמצעי זהירות עת הטיפול הארומתרפי, מבנה חוש הריח, שמני בסיס, תמציות אתריות, הכנת תערובות טיפוליות, טיפול במצבי בריאות וחולי שונים, טיפול בתינוקות וילדים, רפואה מערבית (אנטומיה ופיזיולוגיה), ועוד מגוון של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודה מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, אם אתם מבקשים ללמוד שיטה טיפולית מרתקת מעולם הרפואה המשלימה, אשר חסידיה טוענים כי היא יעילה לטיפול במגוון בעיות נפשיות, גופניות וחברתיות – לימודי הארומתרפיה מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל המומחה בארומתרפיה, כך שתוכלו להשתלב בקלות ומהירות בשלל העבודות בתחום – כשכירים או כעצמאיים.
איפה אפשר ללמוד קורס ארומתרפיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ארומתרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?