קורס איורוודה

לימודי הרפואה ההודית המסורתית

קורס איורוודה
האיורוודה (תורת החיים בסנסקריט) הינה, למעשה, תורת הרפואה ההודית. תורה עתיקה זו – הכוללת שיטות עיסוי וניקוי רעלים (פאנצ'ה קארמה), המלצות תזונתיות ועוד, התגבשה במהלך מאות רבות של שנים, וביכולתה לתרום להקלה ורפואה של מגוון תסמינים ומחלות – נפשיים וגופניים כאחד, ולסייע לשמירה על האיזון ועל אורח החיים הבריא בקרב אנשים בריאים.

לאחרונה, אנו עדים לעליית קרנה של הרפואה המשלימה ככלל, ושל הרפואה ההודית העתיקה בפרט, בקרב ציבורים הולכים וגדלים בישראל ובעולם המערבי כולו, ורבים מבקשים להיעזר בשירותיהם של המטפלים איורוודים. לאור זאת, מציעות מספר מכללות מובילות תכניות להכשרת מטפלים באיורוודה, אשר יוכלו להשתלב במגוון העבודות בתחום ולענות על הביקוש הגובר אליו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי איורוודה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי איורוודה מיועדים לכל המעוניינים להכיר מקרוב את אחת משיטות הרפואה העתיקות בעולם – בין אם לצורך העשרה אישית מרתקת או בין אם לצורך קבלת הכשרה מעמיקה והסמכה לעסוק בטיפול איורוודי. כן מתאימים הלימודים למטפלים מענפיה השונים של הרפואה המשלימה (כגון מטפלים בדיקור סיני או מטפלים ברפלקסולוגיה, לדוגמא), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולזכות בהכשרה מעמיקה ויוקרתית זו.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי איורוודה כוללים, בדרך כלל, דרישה להשלמת 12 שנות לימוד. כמו כן, לעיתים קרובות נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס איורוודה תלוי במטרות הלימודים, ועל כן, לצד סדנאות קצרות הפותחות צוהר אל עולמה המרתק של הרפואה ההודית המסורתית, קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, המכשירים את בוגריהם כמטפלים בכירים באיורוודה ונמשכים כשלוש עד ארבע שנים. לימודי מטפל מוסמך באיורוודה, לעומת זאת, נמשכים, בדרך כלל בין שנתיים לשלוש.

כדאי לדעת כי רבים ממוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד מותאמים לאנשים עובדים ולסטודנטים, בהם מתקיימים הלימודים בשעות אחר הצהריים והערב. 

נושאי לימוד

לימודי איורוודה הם עשירים במיוחד וכוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות בסוגי הטיפול השונים ובאבחון.

לימודי רפואה הודית כוללים, בדרך כלל, את ה נושאים הבאים: ההיסטוריה של האיורוודה, עקרונות האיורוודה, עיסוי איורוודי, תזונה על פי האיורוודה, ניקוי רעלים, צמחי מרפא, יוגה, מדיטציה, אנטומיה ופיזיולוגיה איורוודים, אבחון על פי האיורוודה, רוקחות, פילוסופיה של האיורוודה, התנסות קלינית, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

תעודה

התעודה הניתנת בסיום קורס איורוודה תלויה, כמובן, במטרתו של הקורס, היקפו ומשכו, כמו גם במוסד המעניק את התעודה. בדרך כלל, לאחר לימודי השנה הראשונה במסלול האיורוודה, או לאחר לימודי קורס ספציפי בעיסוי איורוודי, זכאים התלמידים לתעודת מעסה איורוודי. לאחר כשנתיים עד שלוש, זכאים הבוגרים לתעודת מטפל איורוודי מוסמך, ולאחר השלמת המסלול כולו (בין שלוש לארבע שנים) זכאים הבוגרים לתעודת מטפל בכיר באיורוודה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים הכשרה איכותית ומעמיקה במיוחד בתחומי הרפואה המשלימה, כזו הנשענת על מסורת עתיקה, אשר יתרונותיה הרבים מתגלים רק לאחרונה על ידי הרפואה המערבית – לימודי האיורוודה מיועדים עבורכם.

לימודי האיורוודה הינם מעמיקים במיוחד, שכן תורה זו הינה שלמה וסדורה, ועוסקת, בין היתר, באבחון, עיסוי, תזונה וכו', ומקיפה, למעשה, את כל תחומי החיים, וביכולתה לטפל במגוון נרחב במיוחד של בעיות, ולתרום ולעזור לכל אחד ואחת בשמירה על אורח חיים בריא ומאוזן.
איפה אפשר ללמוד קורס איורוודה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס איורוודה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?