קורס שיבוץ אבני חן

לימודים נוצצים במיוחד

קורס שיבוץ אבני חן
שיבוץ אבני חן ויהלומים הוא אחד התחומים המבוקשים והחשובים ביותר בעולם הצורפות והתכשיטנות, שכן עבודתו של המשבץ קובעת, למעשה, כיצד ייראה התכשיט (או חפץ הנוי) המוגמר. שיבוץ אבני החן הינה אומנות ייחודית, הדורשת לא רק יצירתיות, אלא גם עדינות רבה, ועל כן המשבץ האיכותי נדרש למיומנויות רבה על מנת לבצע עבודתו בהצלחה.

על מנת לקבל את מיטב הכלים והידע בתחום, כך שתוכלו ליצור תכשיטים מרהיבי עין, יהיה עליכם להירשם לאחד מהקורסים להכשרת משבצים, המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות בתחום. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מעשירים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס שיבוץ אבני חן.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קיימות שיטות רבות לשיבוץ של אבני חן ויהלומים בתכשיטים שונים, ולכל אחת מהשיטות יתרונותיה וחסרונותיה. על מנת להיות משבץ מוצלח יהיה עליכם, כמובן, לשלוט בכל אחת ואחת משיטות השיבוץ, ולדעת להתאים לכל תכשיט (ולקוח) את שיטת השיבוץ המתאימה לו ביותר.

להלן נפרט מעט על כמה מהשיטות הפופולאריות ביותר בתחום: - שיבוץ לחץ: בו משתמש המשבץ בלחץ של מסגרת התכשיט על מנת לקבע את האבן במקומה. - שיבוץ שיניים: בו משתמש המשבץ בשיניים דקות ועדינות ממתכת המחברים את אבן החן לתכשיט. - שיבוץ כוס: בו יוצר המשבץ "בור" בתכשיט, וממקם בבור זה את אבן החן.    - שיבוץ פאווה: שיטה הטובה לשיבוצם של אבני חן קטנטנות בלבד.

קיימים עוד סוגים רבים של שיטות שיבוץ, ואת כל השיטות המרכזיות תוכלו ללמוד בקורסים המעולים לשיבוץ אבני חן ויהלומים.

קהל יעד

הלימודים בקורס שיבוץ אבני החן מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי חוש אסתטי ועיצובי מפותח, אשר עולמות התכשיטנות והצורפות קרובים אל ליבם, והם מעוניינים בהכשרה מתקדמת בתחום – בין אם לצורך העשרה אישית ופיתוח תחביב יצירתי, ובין אם לצורך הכשרה מקצועית להשתלבות בעבודה בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי שיבוץ אבני חן, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי עיצוב אופנה ולימודי עיצוב אביזרי אופנה.

תנאי קבלה

חלק קטן מהקורסים לשיבוץ אבני חן פתוחים בפני הקהל הרחב, ואין הם דורשים מהנרשמים ידע או ניסיון בתחומי הצורפות, אך רוב רובם של הקורסים יקבלו אל שורותיהם רק מעצבי תכשיטים וצורפים מנוסים, או בוגרי קורסים בסיסיים בתחום (כגון קורס צורפות ותכשיטנות).

כמו כן, חלק מהמכללות עורכות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

משך הקורסים לשיבוץ אבני החן משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים ומטרתם (כלומר, האם מדובר בקורס בסיסי להעשרה אישית, או בקורס מעמיק להכשרה מקצועית).

הקורסים הבסיסיים בתחום, המכשירים את בוגריהם בכלים בסיסיים בלבד, כוללים, בדרך כלל, בין 10 ל – 20 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים שבועות ספורים בלבד, ואילו הקורסים המעמיקים והמקיפים יותר כוללים בין 100 ל – 200 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חצי שנה לשנה. רוב רובם של הקורסים לשיבוץ אבני חן מתנהלים במתכונת של מפגש לימודים אחד בשבוע.

אם אתם מתעניינים בלימודים מעשירים אלו ורוצים להירשם אליהם, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע! חלק ניכר מהמכללות מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, הורים טרודים או סטודנטים עסוקים, תוכלו למצוא את הזמן המתאים והנוח ביותר, בכדי ליהנות מלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

הקורסים לשיבוץ אבני החן והיהלומים כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל תרגולים מעשיים, כך שהכשרת הבוגרים הינה יסודית ושלמה.

בד"כ כוללים לימודי שיבוץ אבני חן את הנושאים הבאים: מבוא לשיבוץ, גמולוגיה ומבוא להכרת אבני חן ובחירתן הנכונה, תורת הכלים, הכנת והשחזת הכלים, שיבוץ בשר, שיבוץ שיניים, שיבוץ בשר בסגנון Pavè שיבוץ כוסות עגולות ופנטזי, שיבוץ מריחה עגולות, שיבוץ מסילה, שיבוצים משולבים, שיבוץ לחץ, שימוש בחומרי עזר להדבקה, גימור התכשיט לאחר השיבוץ, ליטוש הברקה וציפוי, שיבוץ הילה, ניקוי תכשיטים, יציקה, ועוד מגוון נושאי לימוד, המלווים בתרגולים, שיכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

תעודה

בוגרי קורס שיבוץ אבני חן, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

שיבוץ יהלומים ואבני חן היא התמקצעות מבוקשת ביותר בתחומי הצורפות והתכשיטנות, ובוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כמעצבים ומשבצים בחברות וחנויות התכשיטים. כן יוכלו הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח ליין תכשיטים משל עצמם.

סיכום

לסיכום, אם התברכתם ביצירתיות, חוש עיצובי מפותח וכישרון רב לעבודות עדינות, אם אתם נמשכים לעולם הצורפות ואף צברתם בו ניסיון, ותכשיטים יפים פשוט מהפנטים אתכם – כנראה שלימודי שיבוץ אבני חן ויהלומים הם בדיוק מה שאתם צריכים.

לימודים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושות למשבץ האיכותי, וילמדו אתכם לשבץ אבני חן בכל שיטות השיבוץ הפופולאריות והעיקריות. אז בואו ליהנות מלימודים נוצצים במיוחד – בואו ללמוד בקורס שיבוץ אבני חן.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שיבוץ אבני חן
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?