קורס גמולוגיה

הכשרה בתחום אבני החן

קורס גמולוגיה
אם יהלומים ואבני חן מושכים את לבבכם ואם אתם מחפשים עבודה נוצצת ויוקרתית במיוחד – ייתכן כי הלימודים בקורס גמולוגיה יכולים להתאים לכם עד מאד. עולם הגמולוגיה הוא עולם רחב ומרתק – וכל אחד ואחת יכולים למצוא קורס המתאים למטרותיהם ושאיפותיהם – בין אם ברצונם בהכשרה מקצועית איכותית, בהתמחות מתקדמת בתחום – או בהעשרה אישית מרתקת.

גמולוגיה, הלא היא תורת היהלומים ואבני החן, עוסקת בזיהוי, מיון, סיווג, תיעוד הצורה והמבנה של אבני חן שונות (כמו גם באופן ליטושן ובפגמים הנמצאים בהן). בנוסף, עוסק הגמולוג בהערכת השווי של אבני חן ובמסחר בתחום, ועל כן נהנים הגמולוגים משלל אפשרויות תעסוקה מרתקות בעולם נוצץ במיוחד. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס גמולוגיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס גמולוגיה מיועדים לכל מי שמוצא עצמו נמשך לעולם היהלומים ואבני החן – בין אם ברצונו בהעשרה אישית בתחום ובין אם הוא מעוניין בהכשרה מקצועית איכותית, שתעזור לו להשתלב בעבודות בתחום נוצץ זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לצורפים ותכשיטנים המעוניינים להכיר לעומק את עולם היהלומים. בעלי מקצוע בתחומי הביטוח והשמאות יכולים אף הם להיתרם רבות מלימודים אלו.

יהלומנים ועובדים בתחום, המעוניינים להעמיק ידיעותיהם בו או להתמחות בנושא מסוים בתחום (כגון שימוש בשיטות אנליטיות ספקטרוסקופיות) ימצאו אף הם קורס המתאים להם, מתוך מגוון הקורסים הרחב בתחום.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס גמולוגיה כוללים, בדרך כלל, דרישה להשלמת 12 שנות לימוד (לעיתים נדרשת תעודת בגרות מלאה), ומעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. קורסים מתקדמים בתחום אף דורשים מהמועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה בענף היהלומנות.
 

משך לימודים

משך הלימודים בקורס יהלומים משתנה בהתאם לאופיו ומטרתו של הקורס: לצד קורסים בסיסיים, המהווים מבוא לתחום ונמשכים כ-20 שעות לימוד אקדמיות לערך, קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים יותר, הכוללים כ-60 עד 100 שעות לימוד אקדמיות. קורסי התמחות בתחום, המיועדים ליהלומנים מנוסים, נמשכים בין 10 ל-50 שעות לימוד אקדמיות בדרך כלל, בהתאם להתמחות הנרכשת.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים נוצצים אלו, אך לא בטוחים כי סדר יומכם העמוס יאפשר לכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: רבות מהמכללות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר והצהריים ללימודי ערב ושישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות – בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס יהלומנות כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ובחלק מהקורסים בתחום נהנים התלמידים גם מסיורים מקצועיים מרתקים ושלל התנסויות מעשיות מעשירות.

לעיתים קרובות לימודי גמולוגיה ויהלומנות כוללים את התכנים הבאים: התכונות הגמולוגיות, סוגים שונים של אבני חן, מקורותיהם של אבני החן, שיטות זיהוי, טיפול באבנים, החיקויים הקיימים בשוק, האבנים הסינתטיות וההבדל ביניהן לבין אבן טבעית, שיטות לזיהוי יהלום משאר חיקויים ועוד.

כמו כן כוללים הלימודים, לעיתים, את הנושאים הבאים: הכרה של מבנה היהלום, הערכה ושמאות יהלומים עפ"י קריטריונים מקובלים, תכונות אופטיות של יהלומים, כתיבת תעודת גמולוגיה ליהלומים, אבחון פגמים פנימיים וחיצוניים ביהלום, מקורות הגלם, ניקוד עיצוב והערכת יהלומי גלם, שימוש בכלי עבודה (מיקרוסקופ, לופה ובכלים גמולוגיים נוספים), הערכה ותמחור יהלומים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס גמולוגיה, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס גמולוגיה יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות שונות בענף היהלומים – בחנויות תכשיטים, בבורסה ליהלומים וכיו"ב.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס גמולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?