קורס עיצוב ותכנון תאורה

לימודים מלאי אור

קורס עיצוב ותכנון תאורה
לתאורה ולאור השפעה רבה על החלל האדריכלי בו הם נמצאים - תאורה נכונה יכולה להבליט את נקודות החוזק של החלל, לטשטש את נקודות התורפה שבו וכמובן להשפיע על תחושת הנוכחים בחלל. על כן, עיצוב התאורה הינו חלק מהותי וחשוב עת תכנון עיצוב הפנים, כמו גם עת תכנון אירועים שונים המתקיימים תחת כיפת השמיים.

קורס עיצוב ותכנון תאורה שם לו למטרה ללמד את האספקטים השונים של עיצוב ותכנון תאורה, החל מהעיצוב האסתטי, דרך תכונות האור וכלה במדדים טכניים. קורס זה מכשיר את בוגריו במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס תכנון ועיצוב תאורה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עיצוב התאורה הינו בעל השפעה מכרעת על האווירה הנוצרת בכל חלל ומקום – בבית הפרטי ובמרכזים מסחריים, במוזיאונים ותחת כיפת השמיים – התאורה היא, פעמים רבות, זו היוצרת את ההבדל בין מקום שנעים לשהות בו, לבין מקום ממנו אנו להוטים לברוח.

חשיבות התאורה אינה רק אסתטית, אלא, כמובן, גם פרקטית, ועל כן חשיבות התכנון נכון של התאורה היא רבה.

בשנים האחרונות, עם עליית קרנם של תחומי העיצוב ככלל, עולה כפורחת גם חשיבותו של תחום עיצוב התאורה, והביקוש לאנשי מקצוע איכותיים בתחום מרקיע שחקים ומעצבי פנים וארכיטקטים, המוכשרים גם בתחומי תכנון ועיצוב התאורה, זוכים להצלחה כבירה בשוק העבודה.

אם גם אתם מעוניינים לקבל הכשרה איכותית, מעמיקה ומקיפה בתחום זה, כל שיהיה עליכם לעשות הוא להירשם לקורס עיצוב ותכנון תאורה, המוצע לכם על ידי המכללות המובילות בתחום.

קורסים אלו ידאגו להכשירכם במיטב הכלים והמיומנויות הדרושים למעצב התאורה האיכותי, כך שעם סיומם תוכלו לנסות ולהשתלב בשלל העבודות בתחום.

קהל יעד

הלימודים בקורס עיצוב ותכנון תאורה מיועדים למעוניינים להתמחות ולהתמקצע בתחום מרתק זה – בין אם לצורך העשרתם האישית ועיצוב התאורה בביתם הפרטי, ובין אם לצורך השתלבות מקצועית בתחום שוקק ומתפתח זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למעצבי פנים, ארכיטקטים וקבלני בניין, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ובכך להרחיב את קהל לקוחותיהם הפוטנציאלי. כן מתאימים הלימודים לספקים ואנשי מכירות של גופי תאורה, ולמפיקי אירועים המעוניינים בהתמקצעות בתחום.

תנאי קבלה

בעוד חלק קטן מהקורסים לתכנון ועיצוב תאורה פתוחים בפני הקהל הרחב ולא מציבים תנאי קבלה, מרביתם של הקורסים בתחום רק בפני בעלי רקע או ניסיון בתחומי העיצוב, האדריכלות, הבנייה והתאורה.

כמו כן, חלק מהקורסים בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים קרובות אף מקיימות המכללות ראיונות אישיים, טרם ההחלטה על הקבלה ללימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

קיימים קורסים רבים ללימודי עיצוב ותכנון תאורה – ואורכם משתנה בהתאם למטרתם ורמת ההכשרה לה זוכים הבוגרים.

חלק מהקורסים בתחום כוללים כ-25 עד 50 שעות לימוד אקדמיות בלבד, קורסים אחרים כוללים כ-200 שעות לימוד אקדמיות, ובין קצוות אלו מתקיימים קורסים בעלי אורך בינוני, המונים כ-100 שעות לימוד אקדמיות לערך.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים בקורס לעיצוב ותכנון תאורה, אך חוששים כי לא תוכלו לעשות זאת עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק ניכר מהמכללות מציעות קורסים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים, יכולים להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, ללא לוותר על ימי עבודה ולימודים.  

נושאי לימוד

לימודי תכנון ועיצוב תאורה כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות חווייתיות, לרבות סיורים מקצועיים (בחלק מהמכללות).

הלימודים בקורס עיצוב ותכנון תאורה כוללים, בד"כ, את התכנים והנושאים הבאים: הרקע ההיסטורי של עיצוב התאורה, מהו אור – הרכב, כמות ואיכות, סוגי גופי תאורה, מושגים בסיסיים בתאורה, תיאוריות בעיצוב תאורה, התאמת התאורה לחללים שונים, תאורת חוץ, שרטוט והכנת מפרטים טכניים, תשתיות חשמל, תהליכי עבודה, זוויות הארה, אור וצבע, התמודדות עם תאורה טבעית, חישוב עוצמת אור ומכשירי מדידה, קריאת קטלוגים ומפרטים טכניים, הבנת הצרכים הפיסיולוגים והפסיכולוגים של הלקוחות, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס תכנון ועיצוב תאורה, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים – לרבות הגשת פרויקט הסיום, זכאים לקבל תעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון מקומות עבודה – בחברות ואולמות מכירה של גופי תאורה, במשרדי ארכיטקטים ובמשרדי עיצוב פנים, באולמות אירועים ומשרדי הפקות אירועים, במרכזי תרבות, ובכל מקום הזקוק לשירותיו הטובים של מומחה בתכנון ועיצוב תאורה. כן יכולים הבוגרים לפתוח עסק עצמאי בתחומי ייעוץ, תכנון ועיצוב התאורה.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בלימודים מלאי אור ועניין, אשר יכשירו אתכם להשתלב בתחום תעסוקה חשוב ומתפתח – לימודי עיצוב ותכנון תאורה יכולים להיות בדיוק מה שאתם צריכים.

לימודים אלו יכשירו אתכם במיטב הכלים, המיומנויות והידע בתחום, ויעניקו לכם חוויית לימודים איכותית במיוחד. אז בואו ליהנות מלימודים שיאירו את חייכם – בואו ללמוד בקורס עיצוב ותכנון תאורה.
איפה אפשר ללמוד קורס עיצוב ותכנון תאורה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיצוב ותכנון תאורה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?