קורס קבלני בניין

לבנות, להיבנות ולהרוויח

קורס קבלני בניין
אם כבר הספקתם לצבור ניסיון רב בעבודה מעשית בענף הבנייה, ואתם מרגישים כי הגיע זמנכם להתקדם לתפקידים בכירים בתחום – להירשם בפנקס הקבלנים וליהנות מעבודה רווחית ורבת אחריות – הלימודים בקורס קבלני בניין יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. לימודי הכשרה מקצועית אלו יקנו לכם את מיטב הידע והכלים בתחום – ויעזרו לכם לבנות קריירה מפוארת בתחומי הבנייה.

קבלן בניין הוא, כידוע, איש המקצוע האמון על ניהול וביצוע עבודות הבנייה, וחשיבותו להצלחת הפרויקט היא חשובה מאין כמוה. על כן נדרשים העוסקים בתחום להכשרה מקיפה ומעמיקה במיוחד. אז בואו לבנות (ולהבנות) קריירה משגשגת – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס קבלני בניין.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

בנייתם של מבנים פרטיים וציבוריים טומנת בחובה אחריות רבה, הן על חייהם של העובדים בבנייה והן על חייהם של תושבי המבנים. האחראיים העיקריים בתחום זה הם קבלני הבניין, אשר מתכננים ומנהלים הלכה למעשה את פרויקט הבנייה.

קורס קבלני בניין (או בשמו הנפוץ - קורס קבלני 100), שם לו למטרה להקנות את כל הידע ההנדסי והניהולי הנדרש מקבלן בניין. בנוסף, מהווה הקורס לקבלני בניין תנאי הכרחי לרישום הקבלנים ב"פנקס הקבלנים" בהתאם לתנאים שבחוק רישום קבלנים (תשכ"ט- 1969). אז בואו לבנות לעצמכם קריירה – בואו ללמוד בקורס קבלני בניין.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס קבלני בניין מיועדים לעובדים בענף הבנייה המעוניינים להתפתח מקצועית בתחום ולזכות בהכשרה יוקרתית זו.

אם אתם מתעניינים בלימודי קבלני בניין, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי הבנייה – קורס קבלני שיפוצים, קורס קבלני כבישים ותשתיות, לימודי הנדסאי בניין ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס קבלני 100 כוללים את הדרישות הבאות: בוגרי 10 שנות לימוד לפחות (מכללות אחדות דורשות 12 שנות לימוד), תעודת מקצוע סוג 3 בטפסנות/ ברזלנות/ בנאות וניסיון מעשי מוכח של 5 שנים לפחות בביצוע עבודות בנייה.

בנוסף לכך, מרבית המכללות מקיימות ראיון אישי ומבחן במתמטיקה (ברמה של 10 שנ"ל), כתנאי קבלה נוסף, הנועד לאמוד את מידת התאמת המועמדים ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס קבלנים 100 (קבלני בניין) נע בין 330 ל-350 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בו נמשכים בין שבעה חודשים לשנה, בהתאם לתכנית הלימודים – מספר המפגשים השבועיים וארכו של כל מפגש לימודים.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי תתקשו לעשות זאת, עקב סדר יומכם העמוס ומלא העבודה  - יש לנו חדשות טובות עבורכם. מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות בחירה בין לימודים בשעות היום לבין לימודים בערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס קבלני בניין דואגים להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לקבלן האיכותי ועל כן משלבים הלימודים בין שלל תרגולים, התנסויות מעשיות וסיורים מקצועיים (בחלק מהמכללות), לבין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים.

לעיתים קרובות כוללים לימודי קבלנות בניין את התכנים הבאים: תורת חומרי הבנייה והבטון, תורת הבנייה ויציבות מבנים, חישוב כמויות, כלים וציוד בנייה, קריאת תכניות ותרשימים, שיווק, טופוגרפיה ומדידות, איכות בנייה, מלאכות הבנייה, חוקים ותקנות בנייה, ארגון אתר בנייה, ניהול וביצוע, בטיחות בעבודה, עזרה ראשונה, תחשיב ותמחיר, חוזים ומסמכים, יישומי מחשב, יחסי עבודה וניהול עובדים, שימור מבנים, פיתוח סביבתי ועוד.

תעודה

בוגרי קורס קבלני בניין 100, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בוגרים העומדים בהצלחה במבחני משרד התמ"ת – יהיו זכאים לתעודה מקצועית מהתמ"ת, ואף יוכלו להירשם כקבלנים מוסמכים בפנקס הקבלנים (מותנה בעמידה בכל דרישות משרד התמ"ת).
איפה אפשר ללמוד קורס קבלני בניין?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קבלני בניין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?