קורס כוריאוגרפיה

ליצור, לרקוד, ליהנות ולהרוויח

קורס כוריאוגרפיה
הכוריאוגרפיה היא האמנות של יצירת ועיצוב תנועותיהם של רקדנים ושחקנים. כיום, אין הכוריאוגרפיה מוגבלת לעולמות המחול, התנועה והריקוד בלבד, והפקות רבות – בקולנוע, בתיאטרון ובטלוויזיה, נעזרות בשירותיהם הטובים של הכוריאוגרפים לעיצוב השפה התנועתית בהפקה. לעיתים קרובות אף כוללת עבודת הכוריאוגרף אחריות על מגוון תחומים נוספים בהפקה – על התלבושות, התאורה, עיצוב התפאורה וכד', וביצירתם של מופעי ריקוד נחשב הכוריאוגרף לדמות המרכזית ביותר ביצירה.

אם גם אתם נמשכים לתחומי הריקוד והתנועה – ועל אחת כמה וכמה אם אתם כבר בעלי ניסיון מעשי בתחומים אלו – לימודי כוריאוגרפיה יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות הלימודים בקורס כוריאוגרפיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הכוריאוגרפיה, הלא היא אמנות "חיבור" התנועה, היא תחום מלא יצירתיות ודמיון. עבודתו של הכוריאוגרף מזכירה במקצת את עבודתו של הבמאי, שכן לעיתים קרובות הוא הדמות הדומיננטית, המרכזית והמהותית ביותר ביצירתן של יצירות מחול, ריקוד ותנועה. למעשה, כמעט כל הפקה המכבדת את עצמה – בין אם זו הפקה מורכבת בברודווי, או הפקת מסיבת סיום של בית ספר תיכון – זקוקה לכוריאוגרף על מנת להעלות על הבמה.

בשנים האחרונות זוכים תחומי המחול והתנועה לשגשוג ופריחה, ומובן כי בד בבד עולה הדרישה לכוריאוגרפים איכותיים אשר יוכלו להוביל את התחום, לתת דרור לחזונם האישי וליצור יצירות מרגשות ובלתי נשכחות.

אז אם גם אתה חולם להיות כוריאוגרף (או אם את חולמת להיות כוריאוגרפית) ואתם רוצים לקבל מעט מידע אודות אפשרויות הלימודים הפתוחות בפניכם, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו שלל פרטים אודות לימודים אלו, אשר יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לכוריאוגרף המקצועי והאיכותי.   

קהל יעד

הלימודים בקורס כוריאוגרפיה מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי רקע וניסיון בתחומי המחול, הריקוד והתנועה-  רקדנים, מורים ומדריכים למחול, מורים לחינוך גופני, מדריכי תנועה וכיו"ב, המעוניינים בהכשרה מתקדמת אשר יכולה לתרום רבות להתפתחותם המקצועית.

כן מתאימים הלימודים לבמאים, המעוניינים בכלים שיעזרו להם ליצור כוריאוגרפיות איכותיות בהפקותיהם.

אם אתם מתעניינים בלימודי כוריאוגרפיה ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי התואר הראשון במחול או לימודי הטיפול בתנועה.

תנאי קבלה

בעוד חלק קטן מהקורסים לכוריאוגרפיה מקבלים אל שורותיהם גם חסרי רקע וניסיון מעשי בתחומי הריקוד, המחול והתנועה, מרבית הקורסים בתחום דורשים מהמועמדים להיות בעלי ניסיון באחד מן התחומים האמורים, או בוגרי הקורסים הבסיסיים בנושא.

כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד בתחום מקיימים ראיונות אישיים במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת כוריאוגרפים בהתאם לעומקה של תכנית הלימודים והיקפה, ומשך הזמן המוקדש לתרגולים מעשיים:

לצד סדנאות קצרצרות, הכוללות מפגשים אחדים (בין מפגש אחד לשלושה מפגשים) ונועדו לפתוח צוהר אל עולם מרתק זה, קיימים קורסים מעמיקים ומקיפים יותר, הכוללים כ-50 עד 150 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים, בדרך כלל, בין שלושה חודשים לשנה. בדרך כלל נערכים הקורסים בתחום במתכונת של מפגש לימודים אחד בשבוע.

אם אתם חולמים להשתלב בלימודי כוריאוגרפיה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס, המלא בעבודה ו/ או לימודים, לא יאפשר לכם לעשות כן – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! חלק מהמכללות מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, ולעיתים אף בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים עסוקים תוכלו להשתלב בנוחות בלימודים המעשירים, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

לימודי כוריאוגרפיה הם לימודים עשירים ומרתקים במיוחד, הכוללים לצד הקניית ידע תיאורטי ועיוני רב גם שלל תרגולים והתנסויות מעשיות. חלק מהמכללות אף כוללות סדנאות אומן עם כוריאוגרפים מובילים, כחלק מתכנית הלימודים בקורס.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים, בד"כ, במהלך לימודי כוריאוגרפיה: ההיסטוריה של הכוריאוגרפיה, חשיבה יצירתית בריקוד, אלמנטים כוריאוגרפיים, מוסיקה, תלבושות, תאורה, שימוש באביזרים בריקוד, תפאורה, התאמת הכוריאוגרפיה למוסיקה, כוריאוגרפיות נרטיביות, סגנונות שונים בכוריאוגרפיה, כוריאוגרפיה לבמה ולסרטים, עבודה עם רקדנים, כוריאוגרפיה לילדים, הפקת הצגות ומסיבות סיום, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, אשר יקנו לכם את כל הכלים הדרושים לכוריאוגרף האיכותי.

תעודה

בוגרי קורס כוריאוגרפיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לעיתים אף מוכרת התעודה על ידי איגודים רלוונטיים, כאיגוד הכוריאוגרפים הישראלי, לדוגמא.

כמו כן, לעיתים זוכים הבוגרים גם לתעודת "מדריך למחול/ תנועה/ ריקוד" עם סיום הלימודים.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב ככוריאוגרפים בהפקות של הצגות וסרטים, וידאו-קליפים ופרסומות, בלהקות ריקוד ומחול, בהפקות מסיבות סיום של בתי ספר ועוד. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות הדרכה והוראה בתחומי המחול והתנועה.

סיכום

לסיכום, אם הריקוד ממלא את ימיכם והמחול את לילותיכם, אם אתם בעלי חשיבה יצירתית ומחפשים אפיק לביטוי עצמי אמנותי, ואם אתם מחפשים שיעזרו לכם להתקדם ולהתפתח מקצועית בעולמות הדינאמיים והתוססים של התנועה והמחול – לימודי כוריאוגרפיה יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודים מרתקים אלו יעשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, וידאגו כי תזכו להכשרה איכותית במיוחד. אז בואו ליהנות מלימודים שיגרמו לכם לרקוד – בואו ללמוד בקורס הכשרת כוריאוגרפים.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס כוריאוגרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?