קורס ריקודי בטן

לימודי מחול מזרחי

קורס ריקודי בטן
ריקודי הבטן, הידועים גם כמחול מזרחי, הם מחול בעל שורשים עתיקים במיוחד, אשר צמח בתרבויות שונות באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה, ואשר על אף שמו – מערב כמעט את כל שרירי הגוף, ולא את הבטן לבדה. ריקודי הבטן, בדומה לכל סוגי המחול, הריקוד והתנועה, הם, למעשה, התעמלות לכל דבר ועניין, ותורמים רבות לחיזוק הגוף ובריאותו. זאת ועוד – רבות מרקדניות הבטן אף טוענות כי ריקוד הבטן תורם לחופש, השחרור והעצמה הנשית.

ריקוד בטן, המבוצע לרב לצליליה של מוזיקה אתנית, קונה לו קהל מעריצים רב בשנים האחרונות, ההולך וגדל במהירות, ורבות מבקשות ללמוד את סודות ריקוד חושני ועוצמתי זה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות אפשרויות הלימוד השונות בקורס מחול מזרחי וריקודי בטן.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ריקוד הבטן הינו סגנון ריקוד עתיק, הכולל שלל תנועות עדינות ומעוגלות, המבטאות את התגלמות הנשיות ומביאות אותה לידי שלמות. ריקודי הבטן הינם ספורט לכל דבר והם משלבים עבודת שרירים רבה, תורמים לשיפור היציבה, חיזוק שרירי האגן והבטן, ואף מפתח גמישות וקואורדינציה.

בתקופה האחרונה, ריקודי הבטן המסורתיים משלבים השפעות מריקודים שבטיים נוספים, כגון הפלמנקו, לדוגמא,והם הולכים וצוברים פופולאריות רבה בכל רחבי העולם המערבי, ובישראל בפרט.

בעמוד זה תוכלו למצוא שלל פרטים אודות הלימודים בקורסים השונים ללימודי ריקודי בטן ומחול מזרחי.

קהל יעד

הלימודים בקורס ריקודי בטן מיועדים לכל מי שמעוניינת (ולכל מי שמעוניין) לגלות את כל סודות המחול המזרחי, וליהנות מלימודים מהנים ומעשירים, המשלבים התעמלות ואמנות – בין אם לצורך העשרה והעצמה  אישית בלבד, ובין אם לצורך הכשרה מקצועית כמדריכות מוסמכות לריקודי בטן.

אם אתן מתעניינות בקורס ריקודי בטן ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורס מחול מזרחי טיפולי וטיפול בתנועה, בקורס המחול והתנועה, ובקורסים נוספים מתחומי ההתעמלות והספורט.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי מחול מזרחי משתנים תלויים במטרת הקורס ודרגת ההכשרה הניתנת בו. בעוד חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני כל המעוניינות בכך, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, קורסים אחרים מציבים הגבלות גיל (בדרך כלל מגיל 18 ומעלה), וחלקם אף מקיימים מבחני תנועה וראיונות אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמדת ללימודים.

קורסים מתקדמים בתחום מיועדים, כמובן, רק לבעלות ניסיון מעשי בריקודי בטן, או לבוגרות הקורסים הבסיסיים.

קורסים להכשרת מדריכות למחול מזרחי מיועדים, בדרך כלל, רק למי שצברה 3 שנות ניסיון מעשי בריקוד, ולרוב הקבלה לקורסי המדריכות מותנית במעבר ריאיון אישי ומבחני תנועה. כמו כן, לעיתים הקבלה לקורס המדריכות הינה רק לבנות 23 ומעלה, אשר הינן בוגרות 12 שנות לימוד.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מחול מזרחי משתנה בהתאם לרמת הקורס ומטרתו: בדרך כלל נמשכים הקורסים הבסיסיים בתחום בין חודשיים לשלושה (בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות), וקורסי המחול מזרחי למתקדמות (ומתקדמים) נמשך אף הוא, בדרך כלל, כחודשים אחדים וכולל בסביבות החמישים שעות לימוד אקדמיות.

קורסים להכשרת מורים ומדריכות למחול מזרחי הם, בדרך כלל, מקיפים יותר, כוללים בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין שנה לשנתיים.

אם אתם מתעניינים בלימודי מחול מזרחי, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס לא תמצאו פנאי להירשם ללימודים המהנים, יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות לכם קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים (בנוסף לקורסי הבוקר) כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים בקלות למצוא את הזמן בו מתאים להם ללמוד קורס מהנה ומעשיר זה.

נושאי לימוד

לימודי מחול מזרחי כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, כמו גם, כמובן, שלל תרגולים של צעדי הריקוד השונים.

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס ריקוד בטן את הנושאים הבאים: מבוא למחול מזרחי, ההיסטוריה של ריקודי הבטן, שימוש באביזרים, נשימה בתנועה, אלתור, טכניקות במחול המזרחי, סגנונות ריקוד, מוסיקה ושפה במחול המזרחי, כוריאוגרפיה, ועוד.

קורס הכשרת מדריכות מחול מזרחי כולל גם לימודי פיזיולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה של הספורט, תורת האימון, עזרה ראשונה, טכניקות מתקדמות במחול המזרחי, בניית מערכי שיעור, הקשר בין כלי נגינה ותנועה, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי ובוגרות לימודי ריקודי בטן, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בוגרות קורס הכשרת מדריכות מחול מזרחי יהיו זכאיות לתעודת "מורה/ מדריכה למחול מזרחי" מטעם מוסד הלימודים.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו בוגרות הלימודים של קורס הכשרת מדריכות להשתלב בעבודה בתחום – כשכירות (במתנ"סים ומרכזים קהילתיים, חדרי כושר וכד') או כעצמאיות, ולהוביל קבוצות ריקודי בטן ומחול מזרחי. כיוון שתחום זה הולך וצובר תאוצה במהירות רבה בשנים האחרונות, קיימת דרישה גבוהה למדריכות איכותיות בתחום, כך שרבות מהבוגרות יוכלו בקלות ומהירות רבה להשתלב בעבודה בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתן מחפשות קורס מעשיר ומעצים, מהנה ומפתח, המשלב התעמלות עם אמנות – לימודי מחול מזרחי יכולים להיות בדיוק מה שאתן מחפשות.

בואו לגלות את מסתרי התנועה הנשית, וללמוד את רזי המחול המזרחי – ריקוד מלא תשוקה ורגש, התורם לא רק לחיזוק ושיפור הגופני, אלא, כפי שמעידות רבות מהרקדניות – גם תורם לשחרור והעצמה נשית. המחול המזרחי אף יכול להיות פתח לקריירה מרתקת – אם תבחרו ללמוד בקורס הכשרת מדריכות. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי תשוקה ולהט – בואו ללמוד בקורס ריקודי בטן.
איפה אפשר ללמוד קורס ריקודי בטן?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ריקודי בטן
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?