הפקת הצגות, סרטים ותוכניות

לימודים מעמיקים והכשרה איכותית

הפקת הצגות, סרטים ותוכניות
אם אתם נמשכים כבחבלי קסם לעולם התיאטרון ואמנויות הבמה ומעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ורבת אחריות – בה תעזרו ותהיו אחראים על הליכי העלאת ההצגה על הבמות – הלימודים בקורס הפקת הצגות תיאטרון מיועדים עבורכם. לימודים אלו, המיועדים, בראש ובראשונה, לאנשי תיאטרון המעוניינים להתמקצע בהפקה (שחקנים, במאים וכו') יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למפיק המקצועי והאיכותי.

מפיק ומנהל ההצגה אמנם אחראי בעיקר על הצדדים הטכניים בהפקה (סאונד, תאורה, ניהול במה וכו'), אך עליו להכיר מקרוב ולהבין לעומק גם את הצדדים היצירתיים בתחום – החל מעבודת השחקנים והבמאי וכלה בעבודתו של מעצב התלבושות, ועל כן נדרשים לימודים מעמיקים ומקיפים על מנת להשתלב בעבודה בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס ניהול והפקת הצגות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול הצגות מיועדים, כמובן, לכל מי שנדבקו ב"חיידק" התיאטרון ומעוניינים להכיר מקרוב את שלבי והליכי הפקת ההצגה וניהולה – בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם לצורך הכשרה מקצועית להשתלבות בעבודה בתחום.

הלימודים מתאימים במיוחד לשחקנים, במאים ועובדים נוספים מתחומי אמנויות הבמה, כמו גם למפיקים ובמאים מתחומי הקולנוע והטלוויזיה – המעוניינים להתמחות גם בעולם התיאטרוני.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס הפקת וניהול הצגה, אולי תגלו עניין גם בקורס קולנוע, קורס הפקה לקולנוע ולטלוויזיה, קורס משחק, תואר ראשון בתיאטרון, תואר ראשון בקולנוע וכיו"ב.  

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הפקה לתיאטרון כוללים, בדרך כלל, דרישה לניסיון בעולם אמנויות הבמה או הקולנוע – או השלמה של קורסים בסיסיים בתחום. על כן מתקבלים ללימודים, בדרך כלל, רק שחקנים (או סטודנטים למשחק), במאים, מפיקים, בוגרי תואר ראשון בתחום, מעצבי תלבושות וכיו"ב.

כן עורכות חלק מהמכללות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

מכללות אחדות בתחום אינן מציבות כל תנאי קבלה ללימודים – והקהל הרחב מוזמן לבוא וליהנות מלימודים מרתקים אלו.
 

משך לימודים

קורס הפקת הצגות הוא קורס מקצועי, מקיף ומעמיק – ועל כן הלימודים בו אינם קצרים כלל וכלל – וברוב המכללות הם נמשכים שנה מלאה. לעיתים קרובות הלימודים כוללים יום לימודים מלא אחד בשבוע (משעות הבוקר ועד שעות הערב המאוחרות), ולפעמים אף ניתן להשתלב בלימודי ערב בתחום (הכוללים מספר מפגשים שבועיים), כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים למצוא זמן על מנת להשתלב בלימודים מעשירים אלו.

שימו לב – חשוב לזכור כי גם לימודים בשעות הערב כוללים ימי סיור מקצועיים המתקיימים במהלך שעות הבוקר והצהריים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס ניהול והפקת הצגות דואגים להכשיר את בוגריהם בכל הידע, הכלים והמיומנויות להפקת הצגה – מהשלבים הראשוניים ביותר ועל להעלאתה המוצלחת על הבמה, ועל כן משלבים הלימודים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות, סיורים מקצועיים מעשירים ומפגשים מרתקים עם יוצרים ועובדים מובילים בתחום. בחלק מהמכללות בתחום אף משתלבים הסטודנטים בסטאז' מונחה.

לעיתים קרובים כוללים לימודי הפקת הצגות את התכנים הבאים: ניהול במה ותפעולה, תפעול סאונד ותאורה, ניהול הצגה, תפאורה, תלבושות, שיווק, תכנון הפקה, ניהול צוות, תקצוב, התמודדות עם אתגרים וקשיים, עבודה בגובה ועוד.

כן ייהנו התלמידים מסיורים לתיאטראות, יבקרו בחדרי חזרות וחדרי הלבשה ובאולפני סאונד ומחסני תאורה, ייפגשו עם שחקנים, מפיקים ובמאים מובילים ועוד, כך שהכשרתם בסיום הלימודים תהא מן המעלה הראשונה.

תעודה

בוגרי קורס הפקת וניהול הצגות, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את הלימודים.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס ניהול והפקת הצגה יוכלו להשתלב הבוגרים בעבודות בעולם התיאטרון ואמנויות הבמה (מחול, מופעים מוזיקליים וכו') ולמלא תפקידים שונים במערך ההפקה (כגון עוזרי מפיק, לדוגמא). לאחר שיצברו מעט ניסיון בתחום יוכלו הבוגרים להתקדם לתפקידי מפיק אחראי.
איפה אפשר ללמוד הפקת הצגות, סרטים ותוכניות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הפקת הצגות, סרטים ותוכניות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?