קורס גינון טיפולי

לעזור למטופלים ללבלב ולפרוח

קורס גינון טיפולי
אם עבודה בגינה המלבלבת וניחוח הפרחים ממלאים את ליבכם אושר, אם אתם מעוניינים לקבל הכשרה איכותית בתחום טיפולי חדשני ומרתק, ואם ברצונכם להשתלב בעבודה אשר אינה רק רווחית ומרתקת – אלא גם מלאת סיפוק, וליהנות מעבודה בה תעזרו למטופליכם להגבר על קשיים ובעיות שונות, להשתקם ולהתמודד עם הפרעות – הלימודים בקורס גינון טיפולי יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

תרפיה באמצעות גינון נמצאת בשימוש במסגרות שונות והיא מתאימה למגוון אוכלוסיות- נפגעי סמים, אסירים, קשישים, ילדים בעלי הפרעות התנהגות, נפגעי נפש, אוטיסטים ועוד. הקרבה לטבע ולצמחים, כמו גם פעולות הגינון עצמן, המקדמות תחושת מסוגלות, משפרת את איכות חייו של המטופל הן פיזית והן נפשית, ומכאן יעילותו הרבה של טיפול זה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי גינון טיפולי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס גינון טיפולי מתאימים, כמובן, לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים במקצועות הטיפול השונים (פסיכולוגיה, טיפול באמנות, עבודה סוציאלית קלינית), כמו גם למורים (ובעיקר מורים לחינוך מיוחד), יועצים, מאמנים ועובדים פרא –רפואיים (כאחיות, לדוגמא), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם במגוון כלים משיטת טיפול ייחודית זו.

בוגרי לימודי חקלאות או מדעי החיים יכולים להיתרם גם הם רבות מלימודים אלו, אשר יפתחו בפניהם שלל אפיקי תעסוקה חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי גינון טיפולי, אולי תמצאו עניין גם בלימודי תעודה נוספים מתחומי הטיפול – קורס טיפול בעזרת בעלי חיים, קורס ביבליותרפיה, קורס תרפיה במוסיקה, קורס טיפול באמנות ועוד.

תנאי קבלה

מרבית המכללות שמציעות לימודי גינון טיפולי דורשות מהמועמדים להיות בוגרי תואר ראשון, עם עדיפות לתארים מתחומי הטיפול, הפרא- רפואה ומדע החברה, או להיות, לכל הפחות, בעלי היכרות או ניסיון מעשי בעבודות טיפוליות, ייעוציות והדרכתיות. כן נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק במקצוע טיפולי.

לא נדרש כל ידע בגינון על מנת להתקבל ללימודים!

משך לימודים

לימודי תרפיה באמצעות גינון הם לימודים מעמיקים ומקיפים למדי – ועל כן הם גם אינם קצרים כלל וכלל, ומרבית הקורסים בתחום נמשכים בין שנה לשנתיים וכוללים בין 700 ל-1200 שעות לימוד אקדמיות.

קורסים בסיסיים בתחום, המיועדים לאנשי חינוך וטיפול ומקנים היכרות עם התחום ומספר כלים בסיסיים הם קצרים הרבה יותר – וכוללים בין 150 ל-250 שעות לימוד אקדמיות. קורסים אלו נקראים, בדרך כלל, קורס גינון ככלי מסייע בחינוך וטיפול.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס תרפיה באמצעות גינון משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב לבין שלל התנסויות מעשיות מפתחות – לרבות סיורים מקצועיים (במרכזי גינון טיפולי, בתי חולים, בתי ספר, מרכזי שיקום וכו') והשתתפות בעבודה מעשית מודרכת (פרקטיקום עם סופרוויז'ן), כל שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

לימודי גינון טיפולי כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, מושגי יסוד בטיפול, פסיכופתולוגיה, עקרונות הגינון הטיפולי, תאמת הגינה והתנאים לאוכלוסייה, בניית תכנית טיפולית, התאמת תקציב, כלים, חומרים וצמחים שימושיים בטיפול בגינון, גינון ויסודות הגינה והצמח, שילוב אמנויות בטיפול, כלי הערכה ואבחון, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל – מטופל, צמחי מרפא, הנחיית קבוצות, תרפיה בטבע, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, אשר יקנו לבוגרים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.
 

תעודה

בוגרי קורס גינון טיפולי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מטפל בגינון" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים וקבלת תעודת המטפל יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום: בגני ילדים ובתי ספר, בפנימיות, עמותות לנוער בסיכון, בתי אבות, מוסדות בריאות הנפש ומוסדות שיקומיים שונים וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד קורס גינון טיפולי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס גינון טיפולי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?