קורס שחיטת עופות

הכשרה לשחיטה ע"פ ההלכה

קורס שחיטת עופות
שחיטה כשרה היא מצווה מרכזית, אשר נועדה להכשיר את בעל החיים לאכילה או להעלאת קורבן. שחיטה אשר אינה נעשית כהלכתה הופכת את הבשר ל"נבלה" האסורה באכילה לשומרי הכשרות, ועל כן קיימת חשיבות רבה להלכות השחיטה ולביצועה כהלכתה. כיוון שבארצנו מקפידים על אכילת בשר כשר בלבד, קיים ביקוש רב לשוחטים הבקיאים בהלכות השונות, אשר יוכלו לספק את הדרישה בציבור לעופות כשרים.

על מנת לענות על הדרישה לשוחטים, מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים ללימודי יהדות והלכה קורסים להכשרת שוחטי עופות, שמכשירים את בוגריהם בכל סודות השחיטה הכשרה, מעניקים ידע מקיף בהלכות הרלוונטיות, ומקנים מיומנויות מעשיות לעבודה חשובה זו. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי שחיטה כשרה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כידוע, שחיטה כשרה היא מצווה חשובה, וכל בשר אותנו אנו אוכלים נדרש להישחט על פי כל ההלכות הרלוונטיות. מקור מצווה חשובה זו הוא בפסוק מספר דברים "וזבחת מבקרך ומצאנך אשר נתן ה' לך כאשר ציוויתיך, ואכלת בשעריך", ואף כי הלכות השחיטה עצמן לא מוזכרות אמנם בתורה, הן נאמרו, על פי המסורות, למשה בזמן מתן תורה.

לאור החשיבות הרבה של שחיטה כשרה במדינת ישראל, בה ציבור דתי וחרדי גדול, קיימת דרישה מתמדת לשוחטים איכותיים הבקיאים בכל הלכות השחיטה והטריפות השונות ומיומנים בעבודתם.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום זה, יהיה עליכם ללמוד בקורס שחיטה כשרה, אשר יקנה לכם את כל רזי המקצוע.

קהל יעד

הלימודים בקורס שחיטה מיועדים למעוניינים להשתלב בעבודה בתחום כשוחטים.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי היהדות וההלכה – קורס מילה, קורס טוענים רבניים, קורס משגיחי כשרות וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים בקורס שחיטה כשרה להיות גברים יהודים, בני 18 ומעלה המקיימים אורח חיים דתי. כן נדרשים המועמדים להציג המלצה עדכנית מרב המכיר אותם (ראש כולל, מרא דארתא), וכן אישור רפואי המעיד על יכולתם וכשירותם לעסוק בתחום. כן נדרשים המתקבלים ללימודים לרכוש ספר שו"ע עם נושא כלים על השחיטה.

כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום נערכים ראיונות קבלה הבודקים את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי שחיטת עופות כשרה כוללים, בדרך כלל, בסביבות ה-100 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים כשבעה חודשים לערך.

אם אתם מתעניינים בלימודי שחיטה כשרה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק מהמכללות והמוסדות בתחום מציעים קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, בנוסף לקורסים המתקיימים בשעות הבוקר, כך שגם אנשים עובדים או לומדים יכולים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים אלו.

נושאי לימודים

נושאי הלימודים בקורס שחיטת עופות כשרה הם רבים ומגוונים וכוללים עיון מעמיק בכל הלכות השחיטה והלכות הטריפות, על כל סודותיהם.

הלימודים בקורסים בתחום, המשלבים בין לימודים עיוניים מקיפים לבין כל ההתנסויות המעשיות הנדרשות, מותאמים להנחיות ולהוראות של הוועדה להסמכת שוחטים שע"י הרבנות הראשית לישראל. בדרך כלל אף כוללים הלימודים הרצאות מרתקות של רבנים מפורסמים מהתחום.

חשוב לציין כי הקורס כולל מבחנים רבים, אשר נדרש לעבור אותם בהצלחה על מנת לסיים את הקורס. מבחנים אלו כוללים, בין היתר, את מבחני הגמר על ההלכות השונות, את המבחן הנערך על ידי רבנים פוסקים, ואת מבחן השחיטה המעשי הסופי.

תעודה

בוגרי קורס שחיטה כשרה, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות  מעבר של כל הקורסים העיוניים והמעשיים, זכאים לקבל תעודה מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי, המאושרת על ידי הרבנים. תעודה זו מאפשרת לאוחזים בה להשתלב בשלל העבודות בתחום השחיטה הכשרה של העופות.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בעבודה חשובה בתחום השחיטה הכשרה, או אם ברצונכם להעמיק ידיעותיכם בתחום לצורך העשרה אישית, הלימודים בקורס שחיטת עופות מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בהצלחה בשלל העבודות בתחום, ולקיים את מצוות השחיטה כהלכתה.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שחיטת עופות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?