קורס משגיחי כשרות

בפיקוח הרבנות הראשית לישראל

קורס משגיחי כשרות
משגיח כשרות הוא איש המקצוע האחראי לפקח על כשרותם של מוצרים שונים (בעיקר מוצרים מענפי המזון והמשקאות). בישראל קיימת דרישה מתמדת למשגיחי כשרות, שכן חלק ניכר מהאוכלוסייה מנהל אורח חיים דתי ומקפיד לצרוך מוצרים כשרים בלבד, ואף כמה מהגופים הגדולים במדינה (צה"ל, בתי החולים ומשרדי הממשלה, לדוגמא) מחויבים בהגשת אוכל כשר בלבד.

אף כי בעבר כל מי שהיה בעל נגיעה לתחום הכשרות היה יכול לשמש כמשגיח כשרות, כיום קיימת דרישה כי הנושאים בתפקיד יעברו הכשרה פורמלית מקיפה ויוסמכו בתעודות המתאימות מטעם הרבנות. לאור זאת, אם ברצונכם להשתלב בתפקיד חשוב זה, יהיה עליכם לעבור קורס משגיחי כשרות, אשר יקנה לכם את כל הידע והכלים הדרושים. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס משגיחי כשרות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תפקיד משגיח הכשרות הוא תפקיד רב אחריות ומרתק, הדורש מהעוסקים בו להיות בעלי בקיאות נרחבת בשלל הלכות רלוונטיות לדיני הכשרות. כמו כן, לפני שנים אחדות, פסק יונה מצגר, הרב הראשי האשכנזי לישראל, כי כל משגיח כשרות חייב לעבור קורס במוסד מוכר ומבחן מטעם הרבנות הראשית, על מנת לקבל תעודת הסמכה המאפשרת לעסוק בתחום.

על כן, אם ברצונכם להשתלב בתפקיד חשוב זה, יהיה עליכם להירשם ללימודים בקורס משגיחי כשרות באחד מן המוסדות המוכרים ומאושרים על ידי הרבנות (כל המוסדות המפורסמים בעמוד זה הינם מוכרים ומאושרים). בואו לקרוא על הלימודים בקורס משגיחי כשרות.

קהל יעד

הלימודים בקורס משגיחי כשרות מיועדים למעוניינים להשתלב בעבודה בתחום מרתק וחשוב זה, כמו גם למעוניינים להעמיק היכרותם וידיעותיהם בתחומי הכשרות.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי היהדות וההלכה – קורס סופרי סת"ם, קורס שחיטה כשרה, קורס טוענים רבניים וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

ללימודים בקורס משגיחי כשרות יתקבלו מועמדים המנהלים אורח חיים דתי ואשר הינם שומרי תורה ומצוות. כן נדרשים המועמדים להגיש המלצה עדכנית מרב המכיר אותם (ראש כולל, מרא דאתרא). לעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה, הבודק את התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

אף כי חלק מהמכללות פותחות את שערי הקורס בפני גברים בלבד, החל משנת 2004, בה החליטה מועצת הרבנות הראשית לאשר גם לנשים לעסוק בתפקידי השגחת הכשרות, פתחו חלק ממוסדות הלימוד בתחום את שעריהם גם בפני נשים המעוניינות בכך.

משך לימודים

בדרך כלל כוללים לימודי הכשרת משגיחי כשרות אלו בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין ארבעה לשמונה חודשים.

חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים מסלולים נוחים במיוחד, המתקיימים בשעות הערב או אחר הצהריים, כך שגם אנשים לומדים או עובדים יכולים להשתלב בנוחות מרבית בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימודים

נושאי הלימודים בקורס השגחת כשרות הם רבים ומגוונים, וכוללים את הקניית כל הידע והכלים הדרושים לבודק הכשרות המיומן, המקצועי והאיכותי.

כיוון שתכנית הלימודים בקורס הינה כפופה להוראות, הנחיות ופיקוח הרבנות הראשית לישראל, כמעט ולא קיימים הבדלים בנושאים הנלמדים בין המכללות השונות בתחום.

בין התכנים הנלמדים במרבית הקורסים: לימוד הלכות תרומות ומעשרות, מליחה, פת עכו"ם, לימוד על תהליכי ייצור מזון, מהות תפקיד המשגיח, לימוד על חומרי ייצור מזון, חומרי גלם, אמולסיפירים, חומרי טעם וריח, חומרי השבחה, הרצאות אורח מרתקות של רבנים מומחים, בעיות כשרותיות נפוצות, טכנולוגיה בייצור מזון, חומרים כימיים במזון, ועוד מגוון נושאי לימוד הכוללים את כל ההלכות הרלוונטיות.

תעודה

בוגרי קורס משגיחי כשרות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, כמו גם בבחינות ההסמכה החיצוניות, יהיו זכאים לתעודה מטעם הרבנות הראשית לישראל, המאושרת על ידי הרבנים הראשיים. כמו כן, ייהנו הבוגרים משילוב ושיבוץ במקומות עבודה על פי הצורך ובהתאם לדרישות.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב במקצוע נדרש ורווחי בתחומי היהדות וההלכה, הכולל אחריות רבה – קורס הכשרת משגיחי כשרות מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם את כל הידע ואת כל הכלים הדרושים למשגיח הכשרות הבקיא בהלכות השונות. כן יכין אתכם הקורס למעבר מוצלח של בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם הרבנות הראשית לישראל, כך שתוכלו להשתלב בקלות בעבודה חשובה ומעניינת זו.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס משגיחי כשרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?