קורסים לציבור הדתי

לימודים מותאמים לדתיים וחרדים

קורסים לציבור הדתי

בשנים האחרונות, חלה עלייה ניכרת במידת החשיבות שמעניק הציבור הדתי / החרדי  להשכלה גבוהה ולהכשרה מקצועית. צעירים רבים מעוניינים בלימודי תעודה או בלימודים אקדמיים, אלא שאין באפשרותם להשתלב במוסדות הלימודים החילוניים, כיוון שאלה אינם תואמים את אורח חייהם ומתאפיינים באווירה שאינה הולמת את רוח ההלכה. בישראל קיימות מכללות דתיות, חרדיות או תורניות רבות הפזורות ברחבי הארץ המקלות על השתלבותו של  הציבור זה.

לאחרונה, החלו גם מוסדות הלימוד החילוניים לזהות את הפוטנציאל הגדול העומד מאחורי רצונו של הציבור הדתי בהשכלה גבוהה ובהכשרה מקצועית והחלו להציע מסלולי לימוד ייחודיים לציבור הדתי. מכללות אלו מאפשרות שמירת מצוות, תפילות, הפרדה בין גברים לנשים ושילוב לימודים תורניים ואקדמיים. כמו כן, הן מותאמות לאורח חייהם התובעני של הסטודנטים הדתיים והחרדים שלמרות גילם הצעיר הינם בעלי משפחה שעליהם לפרנסה ולטפחה. בין הקורסים המוצעים לציבור הדתי תוכלו למצוא קורסי מחשבים והייטק, קורסי רפואה משלימה, קורסי ניהול ומשאבי אנוש, קורסי טכנאים וגם קורסי הכנה לבחינות הבגרות ולבחינה הפסיכומטרית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורסים לציבור הדתי - מידע כללי

ישנם לא מעט קורסים המיועדים למגזר הדתי ומועברים באופן המתחשב בצרכיו המיוחדים, כדוגמת הצורך בהפרדה בין נשים וגברים. קורסים המיועדים למגזר הדתי עוסקים בהכשרה מקצועית או בהעשרה בתחומים שונים כגון חינוך, שוק ההון, מחשבים, מקצועות ההלכה ועוד. קהל היעד של קורסים אלו הינו חרדים, דתיים ודתיות המעוניינים ללמוד ולרכוש השכלה נוספת בתחומים כאלה ואחרים. מוסדות הלימוד אשר מציעים קורסים למגזר הדתי מתאימים את התכנים ואת תנאי הלימוד של קורסים אלו לצרכיו של הציבור הדתי ומעניקים למשתייכים אליו  את האפשרות לרכוש מקצוע מכניס ומעניין וכן השכלה והעשרה במגוון תחומים.

מידע על 

לימודי תואר ראשון במכללות דתיות ותורניות

.

קורסים לציבור הדתי - מגוון קורסים המיועדים ומותאמים למגזר הדתי

מוסדות הלימוד החילוניים לא תמיד מסוגלים לתת מענה לצרכיו של הציבור הדתי. האווירה השוררת באוניברסיטאות ובמכללות מתנגשת לעיתים עם אורח החיים הדתי ואינה מאפשרת שמירת מצוות, הפרדה מלאה בין גברים ונשים ועוד. צעירים דתיים רבים, להבדיל מחבריהם החילוניים, מתחילים את לימודים כשהם כבר נשואים ובעלי מקצוע, ולכן עליהם לשלב בין עבודתם ובין הטיפול במשפחתם ללימודים.

הצורך ברכישת השכלה, הכשרה מקצועית וקורסי העשרה עולה בקרב הציבור החרדי והציבור הדתי, במקביל לצורך לעשות כן תוך שמירה על מצוות ועל אורך חיים דתי. הצמא לידע בתחומים רבים שאינם רק תחומי דת מתעורר בכל העולם ואינו פוסח על הציבור הדתי, נשים וגברים כאחד. מוסדות לימוד רבים החליטו להרים את הכפפה ולספק לציבור הדתי קורסים והכשרות מקצועיות במגוון נושאים, תוך שמירה על הפרדה מלאה בין נשים לגברים ושמירה על אווירה תורנית. מוסדות אלו אף מגדילות לעשות ומשלבות בין לימודי חול ובין לימודים תורניים או תכנים מתחום היהדות. בלימודי משפטים, למשל, מושם דגש מיוחד על המשפט העברי. בנוסף, במכללות יכולים רבות הסטודנטים להשתתף בחוגי העשרה שעוסקים בתכנים תורניים.

מוסדות לימוד רבים מוגדרים כדתיים ולמרות זאת מלמדים מקצועות חול רבים ומגוונים כגון משפטים, ראיית חשבון, רפואה משלימה ועוד . מאידך, ישנם מוסדות לימוד רבים שאינם מוגדרים כדתיים, אבל מציעים בכל זאת תוכניות לימוד או מסלולי לימוד המיועדים באופן ספציפי לציבור הדתי. מוסדות הלימוד אשר מציעים קורסים והכשרות לציבור החרדי יוצרים מסלולי לימוד ייחודיים אשר נפתחים אחת לכמה חודשים בקמפוסים נבחרים או בהתאם לביקוש מצד הציבור הדתי. הקורסים והלימודים נלמדים תוך הפרדה בין המינים ולרוב מיועדים מבעוד מועד לאחד מהמינים.

חשוב לציין כי קיימים לא מעט מוסדות לימוד דתיים ותורניים הפונים מלכתחילה לציבור הדתי, כגון מכון אליה, מכללת אמונה לבנות, מכללת גבעת וושינגטון ומכון שכטר בהם יכולים חרדים ודתיים ללמוד בכל אחד מסלולי הלימוד. השינוי אשר התבצע במוסדות אלו הוא לא באופן בו מועברים הלימודים והקורסים אלא בתוכנם אשר הפך להיות יותר רחב אופקים ולגעת בתחומים נרחבים.

המכללות הדתיות שונות זו מזו מבחינת תכני ומסלולי הלימוד שהן מציעות. קיימות מכללות דתיות המתמקדות בחינוך כגון מכללת אמונה, המתמקדת בחינוך לאומנויות או מכללת תלפיות, המלמדת מגוון רחב של מקצועות שקשורים לחינוך וביניהם גם מקצועות טיפוליים. כמו כן, קיימות מכללות המלמדות מקצועות טכנולוגיים כמו לימודי הנדסאים או לימודי מחשבים, כגון המכללה האזורית צפת, מכללת אמי"ת פתח תקווה, ועוד; או מכללות שהמתמקדות דווקא ברפואה משלימה, כמו אילמה, מכללת בינה, מכללת אור בראשית, ועוד. חלק גדול ממוסדות הלימוד לציבור הדתי עוסקים במקצועות שקשורים לעולם ההלכה כמו לימודי ניהול טקסי חופה וקידושין, קורס מוהלים, קורס שחיטת עופות ובהמות וקורס שיפוץ בתי תפילין.

מוסדות הלימוד מאפשרים לצעירים דתיים, גם מהמגזר הדתי-לאומי וגם מהמגזר החרדי, ללמוד מקצוע ולקבל ידע והכשרה מעשית באווירה שמתאימה לאורח החיים הדתי ומתחשבת בו, תוך שילוב בין לימודי קודש ללימודי חול.

בין הקורסים המיועדים למגזר הדתי ניתן למצוא

מכינה קדם אקדמית - מסלולים נפרדים לנשים וגברים
קורסי טכנאי שירות המותאמים לציבור הדתי
קורסי הכנה לפסיכומטרי

קורסים המיועדים לגברים בלבד

קורס חופה וקידושין - ניהול טקסי נישואין
קורס משגיחי כשרות
קורס הלכות נידה
קורס איסור והיתר
קורס ספרות סת"ם
קורס שחיטת עופות ובהמות
קורס טוענים רבניים
קורס מילה

קורסים המיועדים לנשים בלבד

קורס טיולים בארץ וקורס על ירושלים - נשים בלבד
קורס עיצוב גרפי - לבנות בלבד
קורס גרפיקה ממוחשבת - נשים בלבד
קורס עיצוב ובניית אתרים - נשים בלבד
קורס עיצוב פנים הבית - לנשים בלבד!
קורס צילום דיגיטאלי - נשים בלבד
הכשרת מורות ליוגה
קורס רפואה סינית

קורסים נוספים אשר יכולים להתאים לציבור הדתי הינם קורסים מתוקשבים, קורסים הנלמדים מהבית באמצעות האינטרנט. בקורסים אלו אין מגע עם יתר התלמידים בכיתה וחומר הלימוד מועבר באמצעות האינטרנט ועל ידי צפיה במצגות והרצאות מוקלטות של המרצים.

איפה אפשר ללמוד קורסים לציבור הדתי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורסים לציבור הדתי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?