קורס התמכרויות

כל הפרטים על הקורס

קורס התמכרויות
ההתמכרויות השונות – לסמים, אלכוהול, הימורים וכו', הפכו להיות מכת מדינה, ורבים נופלים לתהום עמוקה זו. ההתמכרות אינה פוגעת רק באדם המכור ובסביבתו הקרובה, אלא בסביבה בכללותה – שכן היא מובילה, לעיתים קרובות, לפשיעה ועבריינות, ודורשת תקציבי ענק המופנים לטיפול ושיקום המכורים. על כן, קיים ביקוש רב לאנשי מקצוע מומחים בתחום – שיוכלו לטפל, לשקם ואף למנוע את נפילתם של מכורים חדשים למעגל ההתמכרות.

קורס התמכרויות נועד להכשיר את בוגריו בדיוק לשם כך – להבין את תופעת ההתמכרות והגורמים לה, ולהקנות להם כלים לטיפול והתמודדות עם התופעה. על כן מתאים קורס זה בעיקר למטפלים, כמו גם למי שבאים במגע רב עם מכורים – אנשי זרועות החוק, קרימינולוגים וכו'. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס התמכרויות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס טיפול בהתמכרויות מיועדים לכל מי שמעוניין להכיר מקרוב את עולם ההתמכרויות לסמים, אלכוהול והימורים, ולקבל שלל כלים שיעזרו לו לטפל ולהשתלב בעבודות שיקומיות עם מכורים ומכורים לשעבר. הלימודים מתאימים גם לשוטרים וקרימינולוגים המעוניינים להרחיב ידיעותיהם בתחום ולהתעדכן בו, כמו גם למורים, מדריכי נוער ואנשי חינוך.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים בשיטות שונות (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים קליניים, מטפלים באמנות וכו'), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

אם אתם מתעניינים בלימודי טיפול בהתמכרויות, אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס התמודדות עם שכול, קורס שיטת 12 הצעדים וקורסי התמחות נוספים המיועדים למטפלים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס התמכרות כוללים, בדרך כלל, דרישה למעבר מוצלח של ראיון קבלה / וועדת קבלה, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

מכללות אחדות מקבלות אל שעריהן רק בעלי בוגרי תואר או קורסים רלוונטיים, או בעלי ניסיון תעסוקתי רלוונטי – פסיכולוגים, מטפלים באמנות, שוטרים, סוהרים, קרימינולוגים וכיו"ב.

משך לימודים

הלימודים בקורס רפואת התמכרויות כוללים, בדרך כלל, בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין חמישה לשמונה חודשים – בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל ומתכונת הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש.

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים אף בימי שישי בבוקר), כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס התמכרויות היא מרתקת למדי ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום. מעבר להקנייה של ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום, כוללים הלימודים גם סיורים מקצועיים במרכזי טיפול וגמילה, שיחות עם מכורים ומכורים לשעבר, הרצאות אורח של מומחים מובילים בתחום ועוד.

לעיתים קרובות כוללים לימודי טיפול בהתמכרויות את התכנים הבאים: פסיכולוגיה, רפואה, אפידמיולוגיה, חוק ומשפט, פרמקולוגיה, מניעה, חינוך, הסברה, שיטות אכיפה, לימודי מבוא להתמכרויות, תיאוריות וגישות טיפול, חקיקה, התמודדות עם התופעה, סמים, אלכוהול, הימורים, שיטת 12 הצעדים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.
 

תעודה

בוגרי קורס טיפול בהתמכרויות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. מכללות אחדות אף מזכות את בוגריהן בתעודה מטעם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס התמכרויות יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות בתחום: להעביר הרצאות במתנ"סים, בתי ספר וכדומה, לעסוק בהנחיית סדנאות בתחום, לטפל, להדריך ולייעץ במרכזי גמילה ומוסדות טיפוליים ושיקומיים שונים, לעבוד ברשות למלחמה בסמים ואלכוהול וכו'.

בוגרי הקורס אשר הינם מטפלים מוסמכים יוכלו להרחיב את קהל לקוחותיהם ולהעניק להם טיפול טוב ומתאים יותר.
איפה אפשר ללמוד קורס התמכרויות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס התמכרויות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?