קורס מילה

לימודי הכשרת מוהלים

קורס מילה
מצוות המילה (ברית המילה) היא מצווה חשובה ביהדות, לפיה חובה למול כל תינוק זכר בריא בן שמונה ימים. מצווה זו הינה נפוצה למדי, ואף חילונים גמורים, אשר אינם מקפידים על מילוי המצוות, נוהגים למול את בניהם, ועל כן, כ-97% מהזכרים היהודים בישראל הם נימולים (ע"פ סקרים שונים).

הליך המילה אינו פשוט כלל ועיקר, ודרוש ידע רב – רפואי והלכתי כאחד – על מנת לבצעה בהצלחה. על כן, אם ברצונכם להיות מוהלים, מומלץ כי תרשמו תחילה לקורס אשר ילמד אתכם את כל רזי התחום, ואף ידאג כי תזכו לתרגול ראוי, טרם תתחילו לעסוק בביצוע בריתות באופן עצמאי. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס הכשרת מוהלים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מצוות המילה, אשר ניתנה לאברהם עת כריתת בריתו עם אלוהים, מלווה אותנו עד ימים אלו, וכמעט כל זכר יהודי נימול ביום השמיני ללידתו. על כן, קיימת דרישה מתמדת למוהלים מיומנים ואיכותיים, אשר ידעו לבצע את המילה כהלכתה ואשר יקפידו, כמובן, גם על הצדדים הרפואיים של ההליך.

כיוון שתפקידו של המוהל מורכב וסבוך, ואף טומן בחובו אי אלו סכנות, מומלץ מאד כי כל המעוניין לעסוק בתחום יזכה בהכשרה הולמת.

על כן, מספר מכללות ומוסדות לימוד איכותיים מציעים קורסים מקיפים ומעמיקים להכשרת מוהלים.

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה כמוהלים, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תמצאו מידע רב אודות לימודי התחום, ואף תוכלו ליצור קשר עם המכללות ומוסדות הלימוד המובילים המציעים קורסים אלו.

קהל יעד

לימודי הכשרת מוהלים מיועדים למעוניינים להשתלב בעבודה כמוהלים.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס מילה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי היהדות וההלכה – קורס שיפוץ בתי תפילין, קורס חופה וקידושין, קורס טוענים רבניים וכו'.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים בקורס מילה להיות גברים יהודים, בני 18 ומעלה המקיימים אורח חיים דתי. כן נדרשים המועמדים להציג המלצה עדכנית מרב המכיר אותם (ראש כולל, מרא דארתא).

כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום נערכים ראיונות קבלה הבודקים את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי הכשרת מוהלים כוללים, בדרך כלל, בין 36 ל-70 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים מספר חודשים.

כדאי לדעת כי חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב (בנוסף או במקום הקורסים של שעות הבוקר), כך שגם אנשים עובדים ולומדים יכולים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים, ולקבל הכשרה איכותית ומעמיקה בתחום.

נושאי לימודים

נושאי הלימוד בקורס הכשרת מוהלים הם רבים, וכוללים את הקניית כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למוהל האיכותי והמקצועי. הלימודים משלבים בין הקניית ידע עיוני רב לבין התנסות מעשית, כך שכבר במהלך הלימודים צוברים התלמידים ניסיון מקצועי בתחום.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים להכשרת מוהלים: הלכות המילה על פי סיכומי הגמרות, עצירות דם, סטרליזציה, עזרה ראשונה, כירורגיה, נושאים ומושגים רפואיים הקשורים למילה, הכרת כלי המילה ושימושיהם, הכנה לברית, חיתוך פריעה ומציצה, חבישה ועצירת הדם, הורדת החבישה ועוד מגוון נושאי לימוד.

כמו כן, חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד אף כוללים במהלך הלימודים התנסות מעשית מלאה בביצוע ברית מילה בפיקוח וליווי של מוהלים ותיקים ועתירי ניסיון ורופאים. כן כוללים הלימודים שלל מבחנים עיוניים ומעשיים הבודקים את הפנמת התלמיד את החומר ואת כשירותו לעסוק בתחום. 

תעודה

בוגרי קורס מוהלים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות מעבר הבחינות העיוניות והמעשיות, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. תעודה זו מוכרת, פעמים רבות, ע"י גורמים רבניים והלכתיים רלוונטיים.

חשוב לציין כי כיום כל אחד יכול לעסוק בביצוע בריתות וכי אין צורך ברישיון כלשהו לשם כך. כמו כן אין כל גוף ממשלתי או תורני המפקח ומבקר את העוסקים בתחום. אולם, בוגרי הקורסים המקיפים והמעמיקים בתחום זוכים ליוקרה מקצועית רבה, ולרב הם מצליחים לבנות לעצמם קהל לקוחות גדול בקלות יתירה, יחסית לעוסקים בתחום אשר לא עברו את תהליך ההכשרה המעמיק.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בעבודה כמוהלים, ולעזור לרבים לקיים מצווה חשובה זו ולהביאם בבריתו של אברהם, קורס מילה מיועד עבורכם. קורס זה יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למוהל האיכותי – הן בפן ההלכתי והן בפן הרפואי, כך שהכשרתכם תהא לעילא ועילא, ותוכלו לצבור קהל לקוחות בקלות ובמהירות.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מילה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?