קורס שיפוץ בתי תפילין

הכשרה מעמיקה ואיכותית בתחום

קורס שיפוץ בתי תפילין
מצוות הנחת התפילין מחייבת כל גבר יהודי בן 13 ומעלה, להניח תפילין מידי יום חול. מצווה זו, המוזכרת, בין היתר, בספר שמות בפסוק " וְהָיָה לְךָ לְאוֹת עַל-יָדְךָ, וּלְזִכָּרוֹן בֵּין עֵינֶיךָ" הינה מרכזית למדיי, ואף בקרב החילונים יש רבים המקפידים על קיומה, ומוצאים בהנחת התפילין את דרך המלך "להתחבר" לבורא עולם, ולעבור חוויות רוחניות מזככות.

החשיבות של התפילין בחיי העם היהודי, והמורכבות של מבנה התפילין, מחייבת את אנשי המקצוע העוסקים בשיפוץ בתי תפילין בידע הלכתי רב, כמו גם במיומנויות מעשית ושלל כלים ייחודיים. אם ברצונכם להשתלב בעיסוק ייחודי זה, תוכלו להשתלב בקורס שיפוץ בתי תפילין, אשר יקנה לכם את כל רזי המקצוע. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי שיפוץ בתי תפילין. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

התפילין, כפי שוודאי ידוע לכם, מורכבים משתי יחידות עצמאיות - תפילין של יד ותפילין של ראש. שתי היחידות מורכבות מבית התפילין (הקופסא השחורה המרובעת), אשר בתוכו מצויות ארבעת הפרשיות, הכתובות על קלף בדיו סת"ם.

כיוון שהתפילין מכילים תכנים רוחניים עמוקים, בהם פסוקים הכוללים את שם השם, הם נחשבים לקדושים, וחובה לשמור עליהם מכל משמר, פן תפגע קדושתן.

קדושה זו הופכת גם את העבודה בשיפוץ בתי התפילין לחשובה ועדינה, המצריכה ידע מעמיק והיכרות מקיפה עם כל ההלכות הרלוונטיות. על כן, אם ברצונכם לעסוק בשיפוץ בתי תפילין, מומלץ מאד להירשם לאחד מהקורסים בנושא, אשר יכשיר אתכם במיטב הכלים הדרושים, ויקנה לכם היכרות עם כל סודות עולם מופלא זה.

קהל היעד

הלימודים בקורס שיפוץ בתי תפילין מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בתחום עיסוק ייחודי ומרתק זה, וכן לכל המעוניינים להעמיק ידיעותיהם והבנתם בתחום.

אם אתם מתעניינים בקורס שיפוץ בתי תפילין, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי היהדות וההלכה – קורס סופרי סת"ם, קורס טוענים רבניים, קורס משגיחי כשרות, קורס חופה וקידושין ועוד.
 

תנאי קבלה

ללימודים בקורס שיפוץ בתי תפילין יתקבלו גברים יהודים, בני 18 ומעלה, המקיימים אורח חיים דתי. כן נדרשים המועמדים להציג המלצה עדכנית מרב המכיר את המועמד (ראש כולל, מרא דאתרא).

כמו כן, חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

בדרך כלל כוללים לימודי שיפוץ בתי תפילין בין 150 ל- 250 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים כשישה חודשים לערך.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו ודאי תשמחו לדעת כי חלק לא מבוטל מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים ולומדים יכולים להשתלב בנוחות מרבית בלימודי התחום.

נושאי לימודים

קורס שיפוץ בתי תפילין כולל מגוון נושאי לימוד מרתקים ובוגרי הלימודים נחשפים לכל סודות מקצוע ייחודי זה.

בד"כ כוללים לימודי שיפוץ בתי תפילין את התכנים הבאים: מבוא למקצוע ולתפקיד; התקנת מתקן שיעוף עומד; התקנת תפסני שיעוף ידני; התקנת תפסני בתים; התקנת סכינים; משכית העור; צימצום חגורות העור; ליטוש; צביעה; חיתוך השיניים; יישור פני השין; ליטוש משטחי השין; יישור חריצים; ליטוש סופי (220- 360); צביעת השין שחור שקוף; משיחת שמן; הכנסת פרשיות; הדבקה; ליטוש טיטורות; לימוד טור בית יוסף; משנה ברורה + שולחן ערוך; ניקיון - גירוד הטיטורה; הכנסת רצועות יד- ראש, ועוד.

כן כוללים הלימודים התנסות מעשית ושלל תרגולים בכל שלבי עבודת שיפוץ בתי התפילין.

תעודה

בוגרי קורס שיפוץ בתי תפילין, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות מעבר של המבחנים ההלכתיים והמעשיים והגשת העבודות הנדרשות, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד ובאישור הרבנים.

סיכום

לסיכום, אם עבודת שיפוץ בתי התפילין והכנסת הפרשיות מושכת את ליבכם, וברצונכם לקבל את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות אשר יאפשרו לכם לעסוק באופן עצמאי בתחום ייחודי ומרתק זה, ולבצע עבודתכם במקצועיות רבה – לימודי שיפוץ בתי תפילין מיועדים עבורכם. אז בואו ללמוד את כל סודות עולם מרתק זה – בואו ללמוד בקורס שיפוץ בתי תפילין.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שיפוץ בתי תפילין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?