קורס טוענים רבנים

לייצג לקוחות בביה"ד הרבני

קורס טוענים רבנים
הטוען הרבני הוא בעל המקצוע המוסמך לייצג לקוחות בבתי הדין הרבניים, הן על פי חוקי מדינת ישראל, הן על פי תקנות בית הדין הרבני. לרוב עוסקים הטוענים הרבניים בנושאי משפחה ואישות, סכסוכים ממוניים, והליכי גיור, ולעיתים קרובות הם אף עוסקים בגישור וייעוץ משפטי מחוץ לכותלי בית הדין הרבני.

למעשה, מקביל תפקידו של הטוען הרבני בבית הדין הרבני לתפקידו של עורך הדין בבית המשפט, אולם, קיימים גם אי אלו הבדלים בין השניים. תפקידו של הטוען הרבני הוא מרתק ומאתגר, ועבודתו משלבת סיוע ועזר רב לזולת עם פרנסה מכובדת ותפקיד יוקרתי. בעמוד זה תוכלו למצוא שלל פרטים אודות הלימודים בקורס טוענים רבניים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הטוען הרבני, העוסק בייצוג לקוחות בבית הדין הרבני, הינו משלח יד מרתק במיוחד, המשלב בין עולמות ההלכה והדת ועולמות המשפט, הדין האזרחי, הגישור ויישוב הסכסוכים.
בנוסף לעבודתו בייצוג לקוחותיו בבית הדין הרבני, יכול הטוען הרבני לקחת חלק גם בהליכי ייעוץ משפחתי ותהליכי גישור ובוררות מחוץ לכותלי בין הדין, כך שעבודתו היא מגוונת למדי.

הדרישה לטוענים רבניים מוסמכים בישראל היא גבוהה, שכן מידי שנה נפתחים אלפי תיקים בבתי הדין הרבניים, ואלפים נוספים מחפשים את שירותיהם הטובים גם ליישוב סכסוכים מחוץ לבתי הדין.

לאור זאת, יכולים הטוענים הרבניים להשתלב בקלות בשלל העבודות בתחום, להתפרנס בכבוד ממקצוע יוקרתי זה, וליהנות מקהל לקוחות רב, לו הם עוזרים ומסייעים.

אם גם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת טוענים רבניים – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי התחום – מהם הנושאים הנלמדים בקורסים אלו, כמה זמן, בדרך כלל, נמשכים הלימודים וכיו"ב. כמו כן תוכלו ליצור קשר ישירות מעמוד זה עם המכללות ומוסדות הלימוד המובילים בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות קורס הכשרת טוענים רבניים.

תנאי קבלה

הלימודים בקורס טוענים רבניים מיועד לבני 18 ומעלה, בוגרי ישיבה גבוהה בעלי 4 שנות לימוד בישיבה, לכל הפחות, המקיימים אורח חיים דתי.

בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום הלימודים פתוחים בפני גברים בלבד, אולם החל משנות ה-80, לאחר פסיקה של בית המשפט העליון בנושא, גם נשים מורשות לשמש כטוענות רבניות, ויש ביכולתן להשתלב בלימודים בחלק ממוסדות הלימוד בתחום.

כמו כן, חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להציג המלצה עדכנית מרב המכיר את המועמד, ובחלק מהמוסדות אף מתקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודים ולתפקיד חשוב זה.

משך לימודים

הלימודים בקורס טענים רבניים כוללים, בדרך כלל, בין 300 ל-400 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין שנה וחצי לשנתיים.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס הכשרת טוענים רבניים, ודאי תשמחו לדעת כי חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד המתנהלים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים או לומדים יכולים להשתלב בנוחות בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימודים

נושאי הלימוד בקורס הכשרת טוענים רבניים הם מגוונים ומרתקים, ומשלבים את עולמות הידע של ההלכה והדת עם עולמות הידע של תחומי המשפט והדין האזרחי. לעיתים אף כוללים הלימודים הכשרה בתחומי הייעוץ והגישור המשפחתי.

בד"כ כוללים לימודי הכשרת טוענים רבניים את התכנים הבאים: שולחן ערוך – אבן העזר, שולחן ערוך – חושן משפט, חקיקה אזרחית, תקנות הדין בבתי הדין הרבניים, פסקי דין רבניים, דיני משפחה בדין העברי והאזרחי, יחסים בין ערכאות, דיני ירושה וצוואה, אתיקה מקצועית, הסכמי ממון, נושאים בעבודה סוציאלית, עילות לגירושין, סמכות בית הדין הרבני, אסטרטגיה משפטית בהכנת תיקים, תרגול מעשי בחקירת בעלי דין ועדים וחקירה נגדית, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס טוענים רבניים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות הגשת העבודות, מעבר המבחנים הפנימיים, ומעבר מוצלח של בחינת ההסמכה, יהיו זכאים לתעודה מטעם המוסד המלמד ולרישיון לעבוד כטוענים רבניים מטעם בית הדין הרבני.

כמו כן, קורסים המשלבים בתוכם גם לימודי גישור מעמיקים, יזכו את בוגריהם בתעודת "מגשר מוסמך" מטעם משרד המשפטים. 
איפה אפשר ללמוד קורס טוענים רבנים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טוענים רבנים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?