קורס מיון וגיוס עובדים

איך לבחור עובדים מוצלחים

קורס מיון וגיוס עובדים
אחד המשאבים החשובים ביותר להצלחתו של כל ארגון וחברה הוא המשאב האנושי, קרי – העובדים. עובדים טובים ואיכותיים יעלו את תפוקת הארגון ורווחיותו ויתרמו רבות להצלחתו, בעוד עובדים גרועים עלולים לגרום נזק רב למטרות הארגון. על כן, חשיבות המיון והגיוס של העובדים היא מכרעת, והשפעתה על תפקוד הארגון רבה היא.

קורס גיוס ומיון עובדים נועד להכשיר את בוגריו בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להביא את העובדים הטובים והמתאימים ביותר לארגון. אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת זו בתחום משאבי האנוש, אך מעוניינים במעט מידע על הלימודים הצפויים לכם – הגעתם למקום הנכון. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות הלימודים בקורס מיון וגיוס עובדים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כידוע, אחד הגורמים אשר יכולים להפוך כל חברה וארגון להצלחה מסחררת או לכישלון מהדהד הוא איכות העובדים המרכיבים אותם.

עובדים איכותיים, המתאימים לתפקידם, יתרמו רבות לא רק לשגשוג החברה, רווחיותה ותפוקתה, אלא גם לטיב יחסי האנוש בה (ועובדים מרוצים, הנהנים מיחסים טובים במקום העבודה, הינם בעלי תפוקה גבוהה יותר, מה שיוצר מעגל קסמים התורם לחברה), ואילו עובדים לא מתאימים (ועובדים גרועים על אחת כמה וכמה) יכולים לפגוע במטרות הארגון, ולעיתים אף להכשיל בכוונה את הארגון.

על כן, נודעת חשיבות רבה במיוחד לגיוס עובדים איכותיים, אשר יהוו נכס למקום העבודה, ויתרמו לקידום מטרותיו.

כיוון שמקומות עבודה רבים מגייסים עובדים באופן שוטף יחסית, בין אם לצרכי התרחבות הארגון ובין אם עקב חילופי עובדים תדירים (פרישה מרצון, פיטורין, הגעה לגיל הפנסיה וכיו"ב), עבודתם של האחראים על תהליכי גיוס והמיון של עובדים חדשים רבה היא, וכמעט תמיד נזקק הארגון לשירותיהם הטובים, כיוון שהם אלו אשר קובעים, בסופו של דבר, את איכות העובדים המגיעים לארגון ואת התאמתם לתפקיד.

הליך גיוס ומיון העובדים הוא הליך מורכב וסבוך, ועל העוסקים בתחום לאחוז בידע רב ובשלל כלים, אשר יקלו עליהם לקחת את ההחלטות הנכונות – לאתר עובדים ראויים, למשוך את העובדים המתאימים, ולפסול את העובדים הבלתי ראויים.

על כן, ראשית כל צריכים העוסקים בתחום להיות בעלי יכולת קריאה וניתוח טובים של העומד מולם. כן נדרשים העוסקים במיון וגיוס עובדים להבין בדרכי הסינון השונות, ולדעת כיצד לנהל ראיונות עבודה (מובנים, חצי מובנים ופתוחים) וכיצד להעביר מרכזי הערכה ושלל מבחנים נוספים העוזרים לקבוע את התאמת המועמד לתפקיד ואת מאפייניו האישיותיים.

תפקיד האחראי על גיוס ומיון העובדים קורץ לרבים, שכן מדובר בעבודה מגוונת ומעניינת למדי, חשובה ורבת השפעה ויוקרתית ורווחית, ועל כן רבים מבקשים ללמוד את התחום ולהשתלב בעבודה בו. בעמוד זה תוכלו למצוא פרטים רבים אודות הלימודים בקורס הכשרת עובדים לתחום המיון והגיוס.

קהל יעד

הלימודים בקורס מיון וגיוס עובדים מיועדים, כמובן, לכל המעוניינים להתמחות בתחום זה ולהשתלב בעבודה המרתקת המוצעת בו.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי משאבי האנוש ושירותי האנוש, ליועצים ארגוניים, לבעלי עסקים עצמאיים המעוניינים לקלוט עובדים, לעובדי חברות השמה ועובדי חברות כוח אדם, ולמנהלים האחראים על כוח האדם במקום עבודתם.
 

תנאי קבלה

בעוד לחלק מלימודי מיון וגיוס עובדים מתקבלים רק בוגרי תואר ראשון, קורסים אחרים בתחום מקבלים לשורותיהם גם בעלי תעודת בגרות בלבד, אשר הינם חסרי רקע אקדמי. חלק מהמכללות בתחום אף מקיימות ראיונות קבלה אישיים במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

קורס מיון וגיוס עובדים אינו קורס ארוך במיוחד, ולעיתים קרובות הוא כולל בין 20 ל-60 שעות לימוד אקדמיות בלבד, ונמשך בין מספר שבועות לחודשים ספורים.

אם אתם מעוניינים להירשם לקורס מיון וגיוס עובדים, אך חוששים כי סדר יומכם העסוק ימנע זאת מכם, יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעים קורסים בשעות הערב או אחר הצהריים (לעיתים במקום, לעיתים בנוסף לקורסי הבוקר "הרגילים"), כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים מרתקים אלו בזמנים הנוחים להם ביותר, ללא צורך לוותר על עבודה או לימודים לשם כך.

נושאי לימוד

קורס מיון וגיוס עובדים כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים ולעיתים נהנים התלמידים גם מסימולציות מעשיות והקניית כלים מעשיים בתחום.

לימודי מיון וגיוס עובדים כוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: סינון קורות חיים, ביצוע ראיונות עבודה, קביעת התאמה של מועמדים לתפקיד מסוים, תיאור התפקיד וחשיבותו לגיוס העובדים המתאימים, גיוס עובדים במדיות החברתיות, כלים לאיתור ומיון עובדים, שימוש בכלי מיון, פוליגרף, קליטת עובדים וחניכתם, הסיכונים והסכנות שבקליטת עובדים לא מתאימים, העברת מבחני הערכה, קריאה וניתוח של שפת גוף, הליך הפיטורין, הערכת עובדים, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי גיוס ומיון עובדים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בה השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס מיון וגיוס עובדים יוכלו להשתלב בעבודה בכל חברה וארגון הזקוקים לעובדים בשורותיהם, כמו גם בחברות כוח אדם וחברות השמה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה מרתקת ומאתגרת בתחום משאבי האנוש, עבודה בה תחרצו את גורלם של מועמדים פוטנציאליים, ובה ההחלטות שתקבלו ישפיעו רבות על תפקוד הארגון ורווחיותו – קורס גיוס ומיון עובדים מיועד עבורכם.

קורס מרתק זה יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאיש המקצוע האיכותי בתחום, כך שתוכלו להשתלב בקלות (יחסית) בשלל העבודות המרתקות בתחום שוקק זה.
איפה אפשר ללמוד קורס מיון וגיוס עובדים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מיון וגיוס עובדים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?