קורס בטיחות ואיכות הסביבה

הכשרה מרתקת בתחום חשוב

קורס בטיחות ואיכות הסביבה
המודעות לחשיבות שבשמירה על הסביבה הולכת וגוברת בשנים האחרונות, וכיום כבר נהיר וברור כי אם לא נקפיד לרסן את הפגיעה בה, עתיד כוכב הלכת שלנו יהיה עגום. אחד מהגורמים אשר תורמים רבות לפגיעה בסביבה ולזיהומה הוא מפעלים תעשייתיים, שלעיתים קרובות אינם מודעים לחומרת הפגיעה או אינם יודעים כיצד ניתן לצמצם או למנוע פגיעה זו.

בכדי לעזור למפעלים השונים לצמצמם (או אף למנוע) את המשך הפגיעה בסביבה, ובכדי לעזור לגורמי הממשל, האכיפה ואיכות הסביבה להתמודד עם איומים אלו, מציעות מספר מכללות קורסים בנושא בטיחות ואיכות הסביבה, במטרה להקנות לבוגריהם ידע וכלים לשיפור הבטיחות ולהתמודדות עם הסכנות הרלוונטיות לאיכות הסביבה, הנגרמות כתוצאה מפעילות המפעלים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי בטיחות ואיכות סביבה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

איכות הסביבה הפכה בשנים האחרונות לאחד הנושאים הלוהטים אשר על סדר היום הציבורי, והחשיבות שבשמירה על איכות הסביבה וצמצום הפגיעה בה ברורה לכל.

כיוון שאחד מהמזהמים הגדולים ביותר הם המפעלים התעשייתיים, קיימת חשיבות רבה ל"חינוכם" של עובדי המפעלים, לפיקוח וביקורת על עבודתם ולאכיפה של תקנות איכות הסביבה על עבודתם.

קורסים בנושא בטיחות ואיכות הסביבה נועדו לתת מענה לצורך זה, והם מבקשים הן להכשיר את עובדי המפעלים בידע והכלים הדרושים על מנת לצמצם את הפגיעה הסביבתית למינימום, והן להכשיר את עובדי הרשויות האמונות על הרישוי והאכיפה בידע הדרוש על מנת להתמודד עם הסכנות שבעבודות מפעלי התעשייה.

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות הלימודים בקורס בטיחות ואיכות הסביבה, ואף תוכלו ליצור קשר עם המכללות ומוסדות הלימוד המובילים המציעים קורסים בנושא חשוב זה.

קהל יעד

קהל היעד ללימודים בקורס בטיחות ואיכות הסביבה הוא מגוון למדיי – עובדי מפעלים ומוסדות תעשייתיים בכל הדרגים – החל מעובדי הייצור על שלביו השונים, וכלה במנהלים הבכירים, וכמובן – למנהלי הבטיחות, הגהות ואיכות הסביבה בארגונים.

כן מיועדים הלימודים לעובדי ממשל ועובדי הרשויות השונות, האחראיות על מתן אישורים, היתרים ורישוי עסקים ומפעלים, מהנדסים והנדסאים בתחומים שונים אשר תחום זה משיק לעבודתם, פעילי איכות סביבה המעוניינים להכיר תחום ספציפי זה מקרוב, וכל המעוניינים להעמיק ידיעותיהם בנושא מרתק וחשוב זה.
 

תנאי קבלה

חלק גדול מהמכללות שמציעות קורס בטיחות ואיכות סביבה אינן מציבות כל תנאי קבלה בפני המועמדים, אולם בחלק ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום קיימת דרישה כי הבוגרים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים נדרשת בגרות מלאה) או כי יהיו בעלי היכרות או ניסיון בתחומי איכות הסביבה או העבודה במפעלים ובתעשייה.

כמו כן, לעיתים נערכים ראיונות קבלה הבודקים את התאמת המועמדים ללימודים.

משך לימודים

הלימודים בקורס בטיחות ואיכות סביבה כוללים, בדרך כלל, בין 30 ל-50 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מתעניינים בלימודי בטיחות, גהות ואיכות סביבה ודאי תשמחו לדעת כי רבים ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום מציעים מגוון מסלולי לימוד נוחים, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, ומתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב.

נושאי הלימודים

הנושאים הנלמדים בקורס בטיחות ואיכות סביבה הם רבים, מגוונים ומרתקים.

בדרך כלל כוללים לימודי בטיחות ואיכות הסביבה את התכנים הבאים: מבוא לאיכות הסביבה, זיהום אוויר, זיהום מים וים, זיהום קרקע, אחסון חומרים מסוכנים, תנאים סביבתיים במעבדות, סיכוני חשמל ובטיחות אש, הערכות לשיפור הבטיחות, הכרת תקני איכות הסביבה, טיפול בליקויים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס בטיחות ואיכות הסביבה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, אם אתם עובדים במפעלים ובתעשיות שונות, או אם אתם עוסקים בתחומי איכות הסביבה ורישוי המפעלים, ואתם מעוניינים ללמוד כיצד ניתן לצמצם את הפגיעה של מקום עבודתכם בסביבה, כיצד להימנע מפגיעה זו וכיצד להקפיד על מילוי הוראות הבטיחות ותקנות איכות הסביבה – קורס בטיחות ואיכות הסביבה מיועד עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את מיטב העדכני בתחום, כך שתוכלו לרתום אותו הן לייעול מקום העבודה, הן להקפדה על הנהלים, החוקים והתקנות, והן לצמצום הפגיעה בסביבה ובעובדים כאחד.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס בטיחות ואיכות הסביבה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?