קורס שמאות מקרקעין

להשתלב במקצוע מבוקש ורווחי

קורס שמאות מקרקעין
שמאות מקרקעין היא תחום עיסוק צעיר יחסית, אשר חשיבותו למשק ולכלכלה רבה היא. עבודתו של שמאי המקרקעין היא מגוונת ומרתקת, וכוללת, בין היתר, עריכת שומות בענייני מקרקעין לבנקים, חברות ביטוח, תאגידים ואנשים פרטיים, כמו גם תפקידי בוררות בנושאי נדל"ן, מתן חוות דעת לתשקיפים במקרה של הנפקות בבורסה, הכרעה בנושאים שונים, דוגמת קביעת היטל ההשבחה ועוד.

עקב חשיבותם הרבה של שמאי מקרקעין, קיים ביקוש רב בשוק לשמאים מקצועיים, איכותיים ומיומנים. למעשה, כיום קיימים בשוק רק בסביבות ה-2000 שמאי מקרקעין, ועל כן הדרישה אליהם היא רבה במיוחד. אם גם אתם מעוניינים להשתלב במקצוע הנמצא בשיא פריחתו, המספק לבוגריו שלל אפשרויות פרנסה רווחיות, והכולל עבודה מול גורמים רבים ושונים מכל קצוות המשק, ייתכן כי לימודי שמאות מקרקעין יכולים להתאים לכם עד מאד. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי שמאות מקרקעין.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שמאי המקרקעין, העוסק בהערכת שווי של קרקעות ונכסים (מבנים), הינו תפקיד חשוב במיוחד בכלכלה המודרנית, עקב מרכזיותו בתהליכים שונים בתחומי הנדל"ן. השמאי נדרש לעבוד מול גורמים רבים – עיריות ומשרדי ממשלה, מנהל מקרקעי ישראל, בנקים, אנשים פרטיים ועוד, ופעמים רבות הוא המוביל והמדריך את השחקנים השונים בשוק המקרקעין.

כיוון שהליכים רבים דורשים את מעורבותו של השמאי, קיים ביקוש עצום בשוק לשמאי מקרקעין, אשר יוכלו להשתלב בתחום מרתק זה. אם גם אתם שוקלים כיוון זה כקריירה, אז כדאי לכם לדעת שכיום ניתן להצטרף לקורסים בתחום, המקנים לבוגריהם את כל הכלים והידע הדרושים לקבלת רישיון העיסוק בתחום והשתלבות בו. אז בואו לקבל הכשרה איכותית למקצוע מבוקש ורווחי – בואו ללמוד בקורס שמאות מקרקעין.

קהל יעד

קורס הכשרת שמאי מקרקעין מתאים, כמובן, לכל מי שמעוניין להשתלב במקצוע יוקרתי ורווחי זה. הקורס מתאים במיוחד לאקדמאים מתחומים שונים, כמו גם לעובדים מתחומי הנדל"ן, המעוניינים בהסבה מקצועית לתחום מרתק ורווחי.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הכשרת שמאי מקרקעין כוללים, בד"כ, דרישה לתואר ראשון אקדמי ממוסד מוכר (או סטודנטים הנמצאים במהלך לימודיהם לתואר), גיל 23 ומעלה, ואי רישום פלילי. תנאים אלו עוקבים אחר (חלק) מהדרישות לקבלת רישיון העיסוק בתחום. כמו כן, לעיתים כוללים מוסדות הלימוד ראיון לבדיקת ההתאמה ללימודים כחלק מתנאי הקבלה.

משך לימודים

לימודי שמאות מקרקעין הם לימודים מקיפים ומעמיקים הכוללים, בד"כ, בסביבות ה-600 לימוד, ונמשכים בין שנתיים לשלוש.

כדאי לדעת כי רבות מהמכללות בתחום מציעות, בנוסף לקורסים הרגילים המתקיימים בשעות היום, גם קורסים המתנהלים בשעות הערב ובימי שישי, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים ליהנות מלימודים אלו.

נושאי לימוד

לימודי שמאות מקרקעין כוללים, בד"כ, את הנושאים והתכנים הבאים: כלכלה, משפטים, תכנון ערים, מימון, הנדסה ומדידות, לוחות שומה, יסודות מדידה ומיפוי, יסודות תכנון ובניה, יסודות הנדסת בניין והנדסה אזרחית, מבוא לתורת השמאות, חוקים ופקודות, סטטיסטיקה, יסודות החשבונאות וניתוח דו"חות כספיים, גישות ועקרונות בהערכת מקרקעין, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי  קורס שמאות מקרקעין, העומדים בהצלחה בכל הדרישות של מוסד הלימודים, מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד עצמו. רישיון ממשרד המשפטים (המהווה תנאי לעיסוק במקצוע) יינתן למי אשר עבר בהצלחה את הבחינות וסיים את תקופת ההתמחות שלו.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להשתלב במקצוע מרתק ורווחי, הנמצא בפריחה מתמדת, ומשלב בין תחומי דעת רבים – כלכלה, משפט, הנדסה ועוד, ייתכן כי מקצוע שמאות המקרקעין יתאים לכם.

לימודים בקורס שמאי מקרקעין יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות על מנת להשתלב בהצלחה בתחום מרתק זה, ואף ידאגו כי תגיעו מוכנים למבחנים החיצוניים של משרד המשפטים, כך שתוכלו לעבור אותם בקלות המרבית, ולזכות ברישיון העיסוק היוקרתי.
איפה אפשר ללמוד קורס שמאות מקרקעין?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שמאות מקרקעין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?