קורס שמאות ימית ואווירית

לימודים שיקחו אתכם רחוק

קורס שמאות ימית ואווירית
תחום השמאות הימית נושא שם מטעה במקצת, שכן השמאי הימי עוסק לא רק בהערכת כלי שיט והמטענים הימיים, אלא גם בהערכת מטענים בהובלה אווירית ויבשתית, והנזק הנגרם להם בזמן ההובלה או בעקבותיה. אף כי אחריותו ותפקידיו של השמאי הימי (והאווירי) אינם מוגדרים בחוק, לא בישראל ולא ברוב מדינות העולם, במהלך השנים התגבשו נהלים לא פורמליים, על פיהם עובדים ולהם מצייתים השמאים הימיים סביב לעולם.

הנוהל הרווח כיום רואה את תחום עיסוקו של השמאי הימי ככולל את ההיבטים של הטיפול בנזקים, הערכתם וצמצומם, ובבדיקת הכיסוי של הרכוש המבוטח (ובמקרה שאין הרכוש מבוטח – אחראי השמאי על אומדן הנזק לצורך הגשת תביעה). אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, המקנים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לשמאי הימי האיכותי, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי שמאות ימית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מקצוע השמאות הימית, העוסק בכל תחומי הטיפול בנזקים הנגרם לרכוש תוך כדי שינועו והובלתו בדרכים ימיות ואוויריות, הינו מקצוע מרתק ודינאמי, המאפשר פרנסה מכובדת במיוחד. תפקיד זה מצריך ידע רב, כמו גם שלל כלים ומיומנויות ייחודיים, ועל כן, על מנת לעסוק בו בהצלחה, נדרשת הכשרה איכותית ומעמיקה, אותה ניתן לקבל בקורס שמאות ימית, המוצע לכם ע"י מכללות מובילות בתחום.

אף על פי שמבחינה חוקית לא נדרש רישיון על מנת לעסוק בתחום זה, אם ברצונכם להימנות עם העובדים המובילים את הענף, המצליחים להתפרנס בכבוד רב, יהיה עליכם להשלים לימודים באחד המוסדות המוכרים, ולהצטרף לאיגודים המקצועיים המאגדים את אנשי המקצוע האיכותיים ביותר בתחומי השמאות.

קהל יעד

קהל היעד ללימודי שמאות ימית הוא, כמובן, המעוניינים להשתלב בתחום עיסוק מרתק זה. הלימודים בקורס מתאימים גם לשמאים מתחומים אחרים – שמאי רכב, שמאי רכוש, שמאי מקרקעין וכיו"ב, המעוניינים להרחיב את הכשרותיהם המקצועיות. כן מתאימים הלימודים לעובדים מתחומי הביטוח המעוניינים בהעמקת והרחבת ידיעותיהם בתחום.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים לקורס שמאות ימית להיות בני 18 ומעלה, בעלי אנגלית ברמה גבוהה, ובעלי ידע במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות. לעיתים מציבות המכללות דרישות קבלה נוספות כגון עמידה בריאיון קבלה.

משך לימודים

לימודי שמאות ימית נמשכים, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה, והם כוללים, בנוסף ללימודים בכיתה, גם דרישה להכנת שיעורי בית ותרגולים רבים.

חלק מהמכללות מציעות, בנוסף למסלול לימוד הבוקר, גם מסלולים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים אלו בנוחות.

נושאי לימוד

לימודי שמאות ימית כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: רכיבי הפוליסה הימית, תנאי מכר בסחר בינלאומי, משלוחי מטען באוויר, כללי הביטוח הימי, סעיפי מלחמה, שביתות וטרור, מונחי סחר בינלאומי, תפקידי המשלח הבינלאומי, סוגי נזקים וחישובי תביעות, מסמכי תובלה בינלאומית, חוקי ביטוח סחר בינלאומי, אתיקה מקצועית, נהלי עבודת השמאי, ביטוח מטענים מיוחדים, גורמי נזק, סיורים מקצועיים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס שמאות ימית, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים, בדרך כלל, לתעודה מטעם מוסד הלימודים בו למדו.

אף על פי שאין הגבלה על העיסוק במקצוע ולא נדרש רישיון מיוחד על מנת לעסוק בו, קיימים איגודים מרכזיים בתחום השמאות – ובראשם איגוד שמאי ביטוח בישראל, אשר הרשומים בהם נהנים מיוקרה מקצועית ואפשרויות פרנסה רבות. על כן מומלץ לברר, טרם תחילת הלימודים, האם הקורס הספציפי בו בחרתם מוכר ע"י האיגודים הרלוונטיים, והאם כבוגרי הקורס תוכלו להשתלב כחברים באיגוד.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים בהכשרה מקצועית מרתקת, אשר תוך חודשים ספורים תקנה לכם יכולת להשתלב בעיסוק מרתק ורווחי, בו קיימת עבודה רבה לאנשי המקצוע האיכותיים והמיומנים – בין אם כעצמאיים ובין אם כשכירים בחברות הביטוח וחברות השמאות - לימודים בקורס שמאות ימית יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס שמאות ימית ואווירית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שמאות ימית ואווירית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?