הכנה למבחן מקצועית ב'

לעבור בקלות את המבחן

הכנה למבחן מקצועית ב'
אם חשקה נפשכם לעסוק בייעוץ השקעות ו/או בניהול תיקים, יהיה עליכם לעבור בהצלחה את בחינות הרשות לניירות ערך. המתקדמת מבין בחינות אלו, אשר לאחר שתעברו בהצלחה תזכו לרישיון המיוחל היא בחינת מקצועית ב'. אם אתם רוצים להגיע לבחינה זו מוכנים ככל הניתן, כאשר אתם "שוחים" בחומר, מודעים למבנה הבחינה, ומאומנים במילוי של מבחנים לדוגמא, מומלץ להירשם לקורס הכנה למבחן מקצועית ב'.

בדומה לקורסי ההכנה לפסיכומטרי, קורס מקצועית ב' ידאג כי תגיעו לבחינה מצוידים במיטב הידע והכלים על מנת לעבור אותה בהצלחה. אז אם גם אתם מעוניינים לעבור את הבחינה במקצועית ב' בקלות יחסית, הירשמו לאחד מהקורסים אשר יקנו לכם את כל הידע לו תזדקקו. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות אפשרויות הלימוד בקורס מקצועית ב'.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ניהול תיקים וייעוץ השקעות הם מקצועות רווחיים ומרתקים, אשר העוסקים בהם נהנים, בדרך כלל, מיוקרה ומהכנסות גבוהות. אולם, בדומה למקצועות נחשקים ומבוקשים רבים, לא תמיד קל לזכות בהסמכה וברישיונות הנדרשים על מנת לעסוק בהם.

אחד המבחנים הקשים והמורכבים העומדים בפני מי שמעוניין לעסוק בתחומים אלו הוא מבחן מקצועית ב', הנערך ע"י הרשות לניירות ערך, ומהווה את המבחן האחרון בדרך להשגת הרישיון.

בכדיי לעבור מבחן זה בהצלחה ניתן להירשם לקורס הכנה למבחן, המוצע ע"י מספר מכללות ומוסדות לימוד מובילים ומקצועיים. קורס הכנה למקצועית ב' זה ידאג כי תכירו את מבנה הבחינה וכי תהיו מצוידים בכל הידע הדרוש על מנת להצליח בה, ולזכות, סוף כל סוף, ברישיון הנחשק והמבוקש לניהול תיקים וייעוץ השקעות.

קהל יעד

הלימודים בקורס מקצועית ב' מיועדים לכל המעוניינים לגשת למבחנים של הרשות לניירות ערך, במטרה לקבל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות וניהול תיקים.

תנאי קבלה

ללימודי מקצועית ב' יתקבלו מועמדים אשר הינם בוגרי תואר ראשון באחד מן התחומים הרלוונטיים – כלכלה, חשבונאות, מנהל עסקים וכד', אשר עברו בהצלחה את מבחן מקצועית א' ואת בחינות היסוד של ני"ע (לעיתים ניתן להירשם לקורס מקצועית א' ו-ב' בו זמנית, ובמקרים אלו אין דרישה זו קיימת, כמובן. אולם, התלמידים חייבים לעבור את מבחן מקצועית א' טרם ייגשו למבחן מקצועית ב'). כן נדרשים המועמדים להיות חסרי הרשעות פליליות בתחומים פיננסיים.

משך לימודים

לימודי הכנה לבחינת מקצועית ב' כוללים, בדרך כלל, בין חמש עשרה לעשרים שעות לימוד אקדמיות. הקורסים בתחום נלמדים במתכונת של לימודי בוקר, לימודי ערב ולימודי שישי, כך שגם אנשים עובדים יכולים למצוא את הקורס אשר הלימודים בו יסתדרו היטב עם סדר יומם.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס מקצועית ב' נועדו להכין את בוגריהם למעבר מוצלח של הבחינה, ועלך כן כמעט ולא קיימים הבדלים בנושאי הלימוד בין קורסים שונים בתחום.

בין הנושאים הנלמדים: הגדרת צרכי הלקוח, בניית תיק השקעות הלכה למעשה, ניהול שוטף של תיק ההשקעות, קביעת רמת הסיכון בה ינוהל התיק, יכולת תגובה וניתוח סיטואציות ותסריטים אפשריים בכלכלת ישראל ובשוק ההון, ניהול סיכונים דינאמי בתיק ההשקעות באמצעות מכשירים פיננסיים מתוחכמים, ניצול הזדמנויות של ארביטראז' והגנה מפני סיכונים, חישובי תשואות והשוואות ביצועי התיק למדדי השוואה ותיקים דומים, דיווח ללקוח, תרגול שאלות ובחינות לדוגמא, ועוד.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים לקבל את הרישיון לעסוק בניהול תיקים וייעוץ השקעות, ולהתחיל ליהנות מאפשרויות הרווח הרבות והעבודה המאתגרת בתחום, כדאי לכם ללמוד, קודם כל, בקורס מקצועית ב', אשר יכין אתכם למעבר מוצלח של הבחינה מטעם רשות הני"ע, שרק לאחריה תזכו לרישיון המיוחל.

לא כדאי לקחת סיכון ולהתכונן לבד לבחינה סבוכה זו, הנערכת פעמיים בשנה בלבד. מהרו להירשם ללימודים אשר יקנו לכם את כל הידע הרלוונטי, ידאגו כי תזכו לתרגול מספק, וכי תגיעו לבחינה מוכנים ומזומנים.
איפה אפשר ללמוד הכנה למבחן מקצועית ב'?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הכנה למבחן מקצועית ב'
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?