קורס אגרות חוב

קורס חובה לסוחרים ומשקיעים

קורס אגרות חוב
אם גם אתם החלטתם להתחיל להשקיע בשוק ההון, אך אינכם רוצים לבלות לילות כימים בקניית ומכירת מניות ומט"ח, ואינכם מחפשים השקעה הרת סיכון – אלא נתיב סולידי ובטוח מעט יותר, הכולל גם השקעות ארוכת טווח – כדאי לכם להכיר את תחום ההשקעות והמסחר באג"ח. האג"ח (אגרות חוב) הן סוג של נייר ערך, בעזרתו מדינות, חברות ולווים נוספים מגייסים כסף, ללא צורך לשנות את מבנה הבעלות בחברה, כפי שקורה עת הנפקת מניות.

משקיעים מתחילים רבים בוחרים לבצע את "טבילת האש" הראשונה שלהם בהשקעות עצמאיות בשוק ההון בתחום האג"ח, ועל כן מציעות מספר מכללות מובילות קורסים ממוקדים, אשר נועדו להכשיר את משתתפיהם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להם על מנת להצליח (ולהרוויח) מהשקעות אג"ח. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס אג"ח.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ההשקעה באגרות חוב מושכת רבים מהמשקיעים עקב הביטחון היחסי בהשקעה זו, כמו גם אפשרויות הרווח הגלומות בה. מנפיק האג"ח, בדרך כלל ממשלה או חברה גדולה, מגייס באמצעות מכירתה כסף מהמשקיעים (הקונים), אשר הופכים להיות בעלי חוב של המוסד המנפיק, וזכאים לתשלומי ריבית.

למעשה, מהווה האג"ח הלוואה, הניתנת מציבור המשקיעים הרוכשים את האג"ח, למנפיקיה. כהלוואה, נושאת האג"ח ריבית למחזיקים בה, הנחשבים כ"בעלי חוב" של החברה (או הממשלה וכיו"ב) מנפיקת האיגרת.

ההשקעה באגרות החוב נחשבת בטוחה יחסית להשקעות אחרות בשוק ההון, שכן, לרוב, מסחר זה הינו שמרני יותר, בעל תשואה נמוכה יותר, והמשקיעים בו אף זכאים להגנה חוקית מסוימת במקרים של פשיטת רגל. לאור זאת, ההשקעה באגרות החוב קורצת במיוחד למעוניינים בהשקעות ארוכות טווח ושמרניות, אשר נושאות רווחים נאים, גם אם פחותים מעט מהרווחים בהשקעות במניות, מט"ח וכיו"ב.

קיימים מספר סוגי אג"ח, ביניהם ניתן למנות את האג"ח הממשלתיות, הנחשבות לנכס פיננסי כמעט נטול סיכון, האג"ח הקונצרניות, המונפקות ע"י חברות גדולות ונושאות, בדרך כלל, תשואה גבוהה יותר, ואג"ח להמרה – אגרות חוב הניתנות להמרה במניות, ומונפקות אף הן ע"י חברות עסקיות בלבד.

על מנת שתוכלו להשקיע באופן מושכל באג"ח, כך שתוכלו לגרוף את מירב הרווחים, עליכם להכיר תחום זה מלפני ומלפנים, על סכנותיו ומאפייניו השונים. לימודים בקורס אגרות חוב, באחת מהמכללות המובילות בתחום, יקנו לכם את כל הידע והכלים הדרושים על מנת להשתלב בהצלחה בשוק זה.

תנאי קבלה

קורס אג"ח מיועד, בדרך כלל, לקהל הרחב, והקבלה אליו אינה תלויה בידע וניסיון קודם בשוק ההון – ולרוב אין כלל תנאי קבלה לקורס. כן מתאימים הלימודים בקורס למשקיעים ותיקים ומנוסים, המעוניינים להתמקצע בהשקעות אג"ח, ולהעמיק ידיעותיהם בתחום.

משך לימודים

לימודי אגרות חוב כוללים, בדרך כלל,  בין 20 ל-50 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים מספר שבועות או חודשים אחדים.

מרבית המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד במתכונת ערב וימי שישי, כך שגם אנשים עובדים יוכלו ליהנות מלימודי אג"ח, ומאפשרויות הרווח הטמונות בהם.

נושאי לימוד

לימודי אג"ח כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: הגדרת אג"ח, מושגים חשובים בתחום, הפרמטרים של האג"ח, סוגי אג"ח, הביטחונות לאג"ח, שיקולי הנפקה ורכישה, שיקולים בבחירת האג"ח לתיק ההשקעות, הקשר בין התשואה לפדיון ומחיר האג"ח, מקדם התשואה והשימוש בו, הגדרת אג"ח להמרה, הקשר בין הפרמיה להמרה, שער המניה ושער האג"ח, בחירה בין מסלול מנייתי ומסלול אג"חי, הקשר בין שינויי הריבית ומחירי האג"ח, כללים להשקעה באג"ח להמרה ועוד שלל נושאי לימוד.  

סיכום

לסיכום, בין אם אתם עושים צעדיכם הראשונים בשוק ההון, ובין אם כבר צברתם קילומטראז' לא מבוטל בו, הכרה של שוק האג"ח הינה בעלת חשיבות מכרעת להתנהלות נכונה בשוק תזזיתי זה. השקעות האג"ח, הנחשבות סולידיות ובטוחות יחסית, טומנות אף הן מספר סיכונים אשר חשוב להיות מודעים אליהם, כמו גם הזדמנויות רווח נאות, הממתינות למשקיעים הנבונים.

קורס אגרות חוב יצייד אתכם, תוך שבועות ספורים בלבד, בכל הידע והכלים להם תזדקקו על מנת להכיר לעומקו את תחום השקעות האג"ח, ועל מנת להתחיל להשקיע בו, תוך מקסום אפשרויות הרווח. אז בואו ליהנות מלימודים רווחיים – בואו ללמוד בקורס אג"ח.
איפה אפשר ללמוד קורס אגרות חוב?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אגרות חוב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?