קורס חיתום רפואי

לימודים מרתקים במיוחד

קורס חיתום רפואי
אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ורבת אחריות בתחומי הביטוח – עבודה בה תעזרו לקבוע את גובה הפרמיה שמשלם המבוטח והאם בכלל משתלם לבטח את האדם – לימודי חיתום רפואי יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

החתם צריך להתחשב בגורמים רבים בבואו לקבוע את תנאי הביטוח של המבוטח, ועל כן עליו להיות מצויד בידע רב ושלל כלים – עליו להבין את המצבים הרפואיים המסכנים את בריאות המבוטח ולהיות ער לגורמי סיכון שונים בחייו (עישון, השתתפות בפעילות אתגרית וכו'). כיוון שחתם רפואי מוצלח יכול לחסוך למקום בו הוא מועסק סכומים נכבדים – קיים ביקוש רב בשוק העבודה לאנשי מקצוע איכותיים בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי חיתום רפואי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

רכישת ביטוח חיים היא תהליך מורכב- לצד הבעת נכונותו של המבוטח לשלם סכום כסף חודשי עבור ביטוח, על חברת הביטוח להסכים לבטח אותו, בהתאם לשיקוליה השונים. סביר להניח כי אדם שמעשן מספר קופסאות סיגריות ביום, אינו עושה פעילות גופנית ובעל משקל עודף יהיה בעל סיכוי גבוה יותר למחלות ומוות, ועל כן ביטוח החיים שלו יהיה גבוה יותר. כך גם אדם אשר תחביבו המרכזי הוא ספורט אקסטרים כגון מצנחי רחיפה וצניחות חופשיות. 

החתם הרפואי הוא איש המקצוע, אשר תפקידו לבחון האם ניתן לבטח את המועמד, אילו הגנות יש לדרוש כתנאי לביטוח וכמובן- מהו המחיר אותו גובים בגין הביטוח וזאת בהתאם למצבו הבריאותי של כל מועמד ומועמד. קורס חיתום רפואי מקנה את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש לשם התמקצעות בתחום.
 

קהל יעד

לימודי חיתום רפואי מעוניינים לכל המעוניינים להתמקצע בתחום זה ולהשתלב בעבודה בו. הלימודים מתאימים הן לחסרי ידע וניסיון תעסוקתי בתחומי הביטוח, והן לעובדים בתחום – כגון סוכני ביטוח – המעוניינים להתמקצע בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי חיתום רפואי, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי הביטוח – קורס ביטוח אלמנטרי, קורס ביטוח ימי, קורס ביטוח רכוש, קורס מזכירות ביטוח וכיו"ב.

דרישות קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס חיתום רפואי אינם גבוהים בדרך כלל – לא דרוש ניסיון קודם בעבודה בתחומי הביטוח - ואם אתם בוגרי 12 שנות לימוד (ועל אחת כמה וכמה אם אתם בעלי תעודת בגרות מלאה) תוכלו להתקבל ללימודים במרבית המכללות בתחום.

קורס השתלמות בחיתום רפואי, המיועד לעובדים מנוסים מתחומי הביטוח, מקבל אל שורותיו, כמובן, רק עובדים בעלי ניסיון בתחום, או בוגרי קורסים בסיסיים בתחומי הביטוח.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס חיתום ביטוח רפואי משתנה בהתאם למטרת הקורס והיקפו, כמו גם רמת הידיעות ההתחלתית של התלמידים בקורס בתחומי הביטוח.

קורסים המיועדים לעובדים בתחומי הביטוח (סוכני ביטוח, חתמים וכו') המעוניינים להתמקצע בתחום הם קצרים יחסית, וכוללים כ-3 עד 4 חודשי לימודים, והשתלמויות בתחום הן קצרות אף יותר – ונמשכות, בדרך כלל, פחות מחודש.

קורס חיתום רפואי המיועד לחסרי כל ידע וניסיון בתחומי הביטוח הוא, כמובן, ארוך יותר, והלימודים בו נמשכים כשנה לערך.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי לא תמצאו די זמן פנוי לכך – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לימודי חיתום רפואי בשעות הערב ואחר הצהריים (ובימי שישי בבוקר) כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות ובקלות בלימודים מעשירים אלו.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס חיתום רפואי כוללים, בדרך כלל, את הנושאים הבאים:  מבוא לחיתום, חוק חוזה הביטוח, חוזרים של האוצר, ביטוח חיים בריאות סיעוד, אקטואריה, אנטומיה ופיזיולוגיה בסיסיות, היבטים משפטיים, מחלות והפרעות גופניות (הפרעות בראייה, הפרעות הורמונליות, סכרת, הפרעות בכבד), מחלות ותשישות נפש, גידולים וסרטן, עיסוקים ותחביבים מסוכנים, מחלות מקצוע, חיתום פיננסי, ביטוח משנה, בדיקות מעבדה ובדיקות עזר, חיתום לפי סוג תכנית, אורך תקופת הביטוח, הערכת יכולת התפקוד של המועמד ועוד.

תעודה

בוגרי קורס חיתום רפואי, אשר יעמוד  בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס חיתום רפואי יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל משרות נחשקות בחברות הביטוח והחיתום, במחלקות הביטוח של ארגונים גדולים וכו'.
איפה אפשר ללמוד קורס חיתום רפואי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס חיתום רפואי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?