קורס אנטומיה ופיזיולוגיה

להכיר את גוף האדם

קורס אנטומיה ופיזיולוגיה
אם אתם רוצים להכיר את מבנה גוף האדם והמערכות המרכיבות אותו ולהבין את אופן פעילותן של מערכות הגוף השונות – הלימודים בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה מיועדים עבורכם. לימודים מרתקים אלו חשובים במיוחד עבור העוסקים במקצועות הבריאות והפרא רפואה, הספורט והטיפול במגע (ועוד), אך הם יקנו ידע רב וחשוב לכל אחד ואחת – אחת היא מה הוא תחום עיסוקם.

אז אם גם אתם רוצים להכיר ולהבין בנושאי האנטומיה, העוסקת במבנה הגוף, והפיזיולוגיה, העוסקת בתפקוד מערכות ואברי הגוף, על יחסי הגומלין ביניהן, הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה, המוצעים לכם על ידי מכללות ומוסדות לימוד מובילים בכל רחבי הארץ.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה מתאימים לכל מי שמעוניין לרכוש היכרות עם מבנה גוף האדם ותפקודיו – בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם לצורך השתלבות בקורסים שונים הדורשים השלמת קורס אנטומיה ופיזיולוגיה כחלק תנאי הקבלה – כקורסים להכשרת מדריכים ומאמנים בספורט וקורסים רבים בתחומי הרפואה המשלימה - כקורס עיסוי, לדוגמא. (לעיתים לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה נלמדים כחלק מהקורס, ועל כן כדאי לברר טרם ההרשמה האם עליכם ללמוד קורס אנטומיה פיזיולוגיה באופן עצמאי או לאו).

אם אתם מתעניינים בלימודי אנטומיה ופיזיולוגיה אולי תגלו עניין גם בקורס רפואה מערבית, קורס פתולוגיה, קורס בדיקות מעבדה, קורס עזרה ראשונה וכו'.
 

תנאי קבלה

במרבית המכללות בתחום אין כל תנאי קבלה ללימודי אנטומיה ופיזיולוגיה והם פתוחים בפני הקהל הרחב. חלק מהקורסים בתחום, לעומת זאת, פונים לקהלי יעד ספציפיים – כקורס אנטומיה ופיזיולוגיה למדריכים ומאמנים בספורט או קורס אנטומיה ופיזיולוגיה למטפלים ברפואה משלימה, לדוגמא.

משך לימודים

הלימודים בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה כוללים בין 50 ל-100 שעות לימוד ונמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחצי שנה. חלק מהקורסים בתחום, המשלבים גם לימודי פתולוגיה ו/ או בדיקות מעבדה הם ארוכים אף יותר ונמשכים בין חצי שנה לשנה.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים חשובים אלו, אך חוששים כי תתקשו להשתלב בקורס, עקב סדר יומכם העמוס והמלא, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מרבית המכללות בתחום מציעות קורסים המתקיימים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה היא עשירה ומרתקת, ודואגת להקנות לבוגרים ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום ולהכיר להם את נפלאות גוף האדם.

לעיתים קרובות כוללים לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה את התכנים הבאים: מבואות ומושגי יסוד - ביולוגיה של התא, תאים ורקמות - מערכת השלד והתנועה העור ושכבות העור השונות – אפידרמיס, דרמיס, תפקידי העור - מערכת השרירים - מערכת העצבים - מערכת הדם - מחזורי הדם, כלי הדם הגדולים, בדיקות תפקוד הלב - מערכת החיסון - תאים, נוגדנים ועוד.

כן כוללים הלימודים, בדרך כלל,  את הנושאים הבאים: נוזל הלימפה - הלב - האנטומיה של הלב, פעולותיו של הלב, מערכת ההולכה, דופק, תפוקת הלב - מערכת הנשימה- סקירה אנטומית, מנגנון הנשימה  ,מערכת העיכול וסקירה אנטומית שלה - מערכת השתן - מערכת ההפרשה הפנימית - מערכת הרבייה - חמשת החושים תפקוד האדם במזג אויר חם /קר מבוא למדעי התזונה הפולשים הזרים - עולם החיידקים, מבוא לפתולוגיה, מבוא לבדיקות מעבדה ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס אנטומיה ופיזיולוגיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס אנטומיה ופיזיולוגיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אנטומיה ופיזיולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?