הכנה למבחן רישיון מתווכים

לעבור את הבחינה בקלות

הכנה למבחן רישיון מתווכים
תיווך נדל"ן הוא תחום מעניין במיוחד, אשר תמיד משווע לעובדים איכותיים חדשים, שכן שוק הנדל"ן בישראל שוקק במיוחד, ועסקאות רבות נסגרות בו מידי יום. סוכני נדל"ן רבים עוסקים בתיווך נדל"ן כעיסוק עיקרי, ואחרים מחזיקים במשרה אחרת ועוסקים בתיווך נדל"ן בזמנם הפנוי, לצורך "ריפוד" משכורתם הקבועה בהכנסה נאה נוספת. על מנת לעסוק בתיווך נדל"ן, נדרש לזכות ברישוי מטעם רשם המתווכים. רישוי זה ניתן לעומדים בכל הדרישות הרלוונטיות – ובראשן מעבר מוצלח של מבחן הרישוי למתווכים.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום תיווך נדל"ן, אך חוששים מהמבחן המצפה לכם – אפשר להירגע! הטובות שבמכללות מציעות לכם קורסים ייחודיים אשר ידאגו כי תגיעו לבחינה מצוידים במיטב היעד והכלים, כך שתוכלו להתמודד אתה בהצלחה. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות הלימודים בקורס הכנה למבחן הרישוי למתווכים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עד לפני שנים לא רבות, היה תחום תיווך הנדל"ן פרוץ, וכל אחד היה יכול להכריז על עצמו כמתווך ולהתחיל לעסוק בתחום. אולם, "שיטה" זו הובילה, פעמים רבות, אנשים אשר אינם בקיאים בתחום לעסוק בו, עובדה אשר גרמה לשלל הפסדים כספיים – למתווכים עצמם וללקוחותיהם. יתירה מכך – לעיתים אף ניצלו אנשים את השוק הפרוץ לביצוע פעילות מרמה.

על כן, חוקק בשנת 1997 חוק המתווכים, אשר הטיל מגבלות על העיסוק בתחום, וקבע כי כל העוסק בו חייב ברישיון לכך, רישיון הניתן ע"י רשם המתווכים במשרד המשפטים, למי שעובר את הבחינה מטעמו ועומד בתנאיו הנוספים (ללא עבר פלילי, גיל 18 ומעלה, תושב ישראל וכו').
 
כדיי למקסם את הסיכויים להצליח בבחינה זו, כך שלא תצטרכו לבזבז זמן מיותר בהמתנה לבחינה הבאה, מומלץ להירשם ללימודי הכנה למבחן רישוי מתווכים, המיועדים להקנות לכם את מיטב הידע והכלים בתחום, להכיר לכם את מבנה הבחינה, ולדאוג כי תגיעו אליה מוכנים ככל הניתן.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה למבחן רישוי מתווכים מיועדים, כמובן, למי אשר מעוניינים להשיג את רישיון תיווך הנדל"ן – בין אם ברצונם לעסוק בתחום במשרה מלאה, או באופן חלקי, בנוסף לעבודתם הקבועה.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל לא קיימים כלל תנאי קבלה ללימודים בקורס ההכנה למבחן הרישיון למתווכים, אם כי מכללות אחדות דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. 

משך לימודים

לימודי הכנה למבחן רישוי מתווכים כוללים, בדרך כלל, בין 25 ל-45 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס.

חשוב לדעת כי רבות מהמכללות בתחום מקיימים מסלולי לימוד בשעות הערב ואחר הצהריים, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורסים און ליין (למידה דרך האינטרנט), בהם הגמישות והיכולת של הסטודנטים לקבוע את מערכת השעות ללימודים הינה מקסימלית.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס הכנה למבחן הרישוי למתווכים כפופים להחלטת מוסד הלימודים, אולם, כיוון שכל הקורסים נועדו להכין את בוגריהם לאותו המבחן, בדרך כלל כמעט ואין שינויים בתוכן הנלמד.

כדאי שתדעו כי מעבר ללימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים מהם תיהנו בקורס, תזכו גם לתרגולים רבים – כולל התנסות במבחנים לדוגמא, כך שתוכלו להגיע למבחן מוכנים במיוחד.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בנושא: חוק המתווכים, תקנות המתווכים, פעולות שיווק, חוק החוזים, חוק הגנת הצרכן, חוק המקרקעין, חוק התכנון והבנייה, חוק המכר, חוק הגנת הדייר, חוק מיסוי מקרקעין, חוק העונשין, חוק רישוי עסקים, ועוד מגוון נושאי לימוד.

תעודה

בוגרי קורס הכנה למבחן רישיון מתווכים, העומדים בהצלחה בכל דרישותיו, זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו. אולם, על מנת לקבל את רישיון התיווך נדרש להצליח (להוציא ציון גבוה מ-60) בבחינה של משרד המשפטים. כדאי לדעת – חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורס חוזר חינם למי אשר לא הצליחו בבחינה!

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להצטרף לשוק הנדל"ן השוקק ולעבוד בו כמתווכים – בין אם כעיסוק עיקרי ובין אם כהכנסה צדדית – יהיה עליכם, ראשית כל, לעבור בהצלחה את המבחן של משרד המשפטים. אם ברצונכם לעבור מבחן זה בהצלחה כבר בניסיון הראשון – מומלץ כי תירשמו ללימודי הכנה למבחן רישיון מתווכים, אשר יקנו לכם את מיטב הידע והכלים להם תזדקקו על מנת לעבור אותו בהצלחה.
איפה אפשר ללמוד הכנה למבחן רישיון מתווכים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הכנה למבחן רישיון מתווכים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?