קורס דיני ניירות ערך

הכנה לבחינות הרשות לני"ע

קורס דיני ניירות ערך
אם עבודה בשוק ההון מושכת אתכם, וברצונכם לעסוק בייעוץ ושיווק השקעות, או ניהול תיקים יהיה עליכם לענות על הדרישות השונות שמציבים הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר בפניי השואפים לעבוד בתחום. דרישות אלו כוללים עמידה בהצלחה במספר מבחנים, אשר אחד מהם הוא המבחן באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך. מבחן זה הינו ארוך וסבוך, וההצלחה בו אינה פשוטה כלל וכלל.

אולם – אל חשש! מספר מכללות, הנחשבות כמובילות בתחומן, מציעות קורסים אשר מטרתם היא לדאוג כי תגיעו לבחינה זו מצוידים במיטב הידע והכלים, כך שתוכלו לעבור אותה בהצלחה. אז אם גם אתם מעוניינים לעסוק בייעוץ ושיווק השקעות וניהול תיקים, לא מומלץ להתמודד לבד עם ההכנה למבחנים אלו: בואו ללמוד מהטובים והמנוסים ביותר, ותוכלו לחסוך את מפח הנפש הנלווה לאי- הצלחה בבחינה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי דיני ני"ע ואתיקה מקצועית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

למי מיועדים הלימודים?

הלימודים בקורס דיני ניירות ערך מיועדים לכל מי ששואפים לעסוק בייעוץ השקעות, ניהול תיקים ושיווק השקעות, ומעוניינים להצליח בבחינה של הרשות לניירות ערך בנושא. כן מתאימים הלימודים לכל המעוניינים להרחיב ולהעמיק ידיעותיהם בנושא.
 

דרישות קבלה

לימודי אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך דורשים מהנרשמים להיות בני 18 ומעלה, בעלי אזרחות ישראלית, בוגרי 12 שנות לימוד, ובעלי עבר פלילי נקי. חלק מהמכללות מקבלות ללימודים רק מועמדים אשר הינם בעלי תואר רלוונטי (כלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות), או נמצאים בשנה השלישית ללימודיהם לתואר. בחלק ממוסדות הלימוד אף נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה.

משך לימודים

לימודי אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך כוללים, בד"כ, בין 40 ל-100 שעות אקדמיות.

כיוון שרבים מהנרשמים לקורסים בנושא הינם אנשים עובדים או סטודנטים (או סטודנטים עובדים), מציעות המכללות מגוון מסלולים נוחים וגמישים ללימודים, המתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי. כן ניתן להירשם לקורסים המתקיימים און-ליין (למידה באמצעות האינטרנט), ואלו מאפשרים לסטודנט חופש מרבי בקביעת מערכת השעות.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך נקבע אף הוא על ידיי מוסדות הלימודים עצמם, אולם, כיוון שמטרת הקורסים היא הכנה לבחינה, רובם "כפופים" לנושאים המוכתבים ע"י הרשות לניירות ערך, ועתידים להופיע בבחינה. על כן, כמעט ואין הבדלים בנושאי הלימוד בין הקורסים השונים בתחום, אולם ייתכן כי מוסדות שונים שמים דגש ומרחיבים נושאים ספציפיים, אשר אינם זוכים להתייחסות כה גדולה במוסדות אחרים.

הלימודים בקורס דיני ני"ע ואתיקה מקצועית כוללים, בדרך כלל, תרגולים רבים – לרבות מילוי של מבחנים לדוגמא ומבחנים משנים עברו – לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים.

בין הנושאים הנלמדים: דיני חברות, דיני ניירות ערך, אתיקה מקצועית, עבירות ניירות ערך, חוק איסור הלבנת הון, מבנה וסמכויות, חובת תשקיף ופטורים, ועוד מגוון נושאי לימוד.

תעודה

בוגרים העומדים בהצלחה בכל דרישות מוסד הלימודים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו, אולם אין תעודה זו מהווה אסמכתא לעסוק בתחום. על מנת לקבל את רישיון העיסוק נדרשים הבוגרים לעבור בהצלחה את הבחינה של רשות לניירות ערך בנושא (כמו גם שאר הבחינות מטעמה – מקצועית א', מקצועית ב' ובחינות הבסיס), לסיים את חובת ההתמחות, ולעמוד בכל הדרישות שמציבה הרשות לני"ע.

סיכום

לסיכום, על מנת לקבל רישיון במקצועות המבוקשים של ניהול תיקים וייעוץ ושיווק השקעות, יהיה עליכם לעמוד בהצלחה בבחינת הרשות לני"ע בנושא אתיקה ודיני ני"ע (כמו גם בבחינות נוספות – מקצועית א', מקצועית ב' וכו').

כדיי למקסם את סיכוייכם לעבור את בחינה קשה זו, מומלץ להירשם ללימודי ההכנה לבחינה באתיקה מקצועית ודיני ני"ע, המועברים ע"י מרצים ומתרגלים עתירי ניסיון וידע, שידאגו כי תקבלו את מיטב הכלים על מנת לעבור את הבחינה בקלילות (יחסית) ותוכלו להמשיך לשלבים הבאים, בדרך לקבלת הרישיון היוקרתי.
איפה אפשר ללמוד קורס דיני ניירות ערך?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס דיני ניירות ערך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?