קורס קלפים טיפוליים

כלי חשוב לכל מטפל

קורס קלפים טיפוליים
קלפים טיפוליים מהווים כלי טיפולי ואבחוני מרתק ויעיל, אשר יכול לתרום רבות למהלך הטיפול, כמו גם לתהליכי ייעוץ, אימון והדרכה. עולמם של הקלפים הטיפוליים הוא רחב ועשיר, וכולל עשרות סוגים של קלפים מלאי קסם, בהם ניתן להשתמש בטיפול פרטני או קבוצתי, בשלבי הטיפול הראשוניים, לצורך שבירת הקרח ואבחון המטופל, או בשלבים מתקדמים לצורך הנעת העבודה והחקירה הפנימית, ולהתאימם למגוון אוכלוסיות נרחב.

העבודה עם קלפים טיפוליים אף יכולה לתרום רבות לא רק לפסיכולוגים, מטפלים באמנות, מטפלים ברפואה משלימה ואנשי טיפול והדרכה אחרים, אלא גם  למי שמעוניינים בהעשרה אישית חווייתית, מעצימה ומרתקת, היכולה לתרום רבות להתפתחות האישית. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות הלימודים בקורס קלפים טיפוליים והשלכתיים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס קלפים טיפוליים והשלכתיים מציע הזדמנות פז לקבל הכשרה מקיפה ומעמיקה בעולמם הקסום של הקלפים הטיפוליים השונים. במסגרת הקורס מוקנה ידע נרחב וכלים מעשיים לאבחון וטיפול, המתבצע באמצעות קלפים אסוציאטיביים המאפשרים לפרט לקבוע את משמעותם ולחוות התנסות המתבססת על תהליכי השלכה. כן מאפשרת העבודה עם הקלפים למטפל ללמוד רבות על המטופל אשר מולו.

במהלך הקורס יחשפו המשתתפים למגוון רחב של קלפי טיפול המשמשים את המטפל ככלי תקשורת עם עולמו הפנימי של המטופל ומאפשרים לו הסתכלות פנימה מעבר למחסומים ולמסכות שבני אדם שמים על עצמם במפגשים עם אחרים. הלימודים בקורס מעמיקים ומשלבים מודעות וצמיחה אישית עם הנאה ולמידה של חומר תיאורטי והתנסות אישית.
 

קהל יעד

לימודי קלפים טיפוליים והשלכתיים מיועדים בראש וראשונה למטפלים מהזרמים השונים – פסיכולוגים, מטפלים באמנות, עובדים סוציאליים, מטפלים ברפואה משלימה וכיו"ב, כמו גם למדריכים, מאמנים אישיים ולעוסקים בתפקידי הוראה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי אבחוני וטיפולי רב עוצמה. כן מיועדים הלימודים לכל המעוניינים בהעשרה אישית מרתקת בתחום, אשר יכולה לתרום רבות להתפתחות ולהעצמה האישית.

תנאי קבלה

מכללות ומוסדות לימוד רבים אינם מציבים כלל תנאי קבלה בפני המעוניינים ללמוד בקורס קלפים טיפוליים. מכללות ומוסדות לימוד אחרים, לעומת זאת, דורשים מהמועמדים לעבור ראיון קבלה הבודק את מידת התאמתם ללימודים. כמו כן, חלק מהקורסים בתחום מיועדים לאנשי טיפול בלבד, ונדרש ניסיון טיפולי או תואר רלוונטי על מנת להתקבל לקורסים אלו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס קלפים השלכתיים משתנה בהתאם למטרות הקורס – לצד סדנאות היכרות עם התחום, בנות פגישה אחת או פגישות אחדות, הכוללות בין 10 ל 50 שעות לימוד אקדמיות, מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים יותר, הנמשכים, בדרך כלל, בין 50 ל – 160 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מתעניינים בלימודי קלפים טיפוליים, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד המקיימים קורסים בנושא, מציעים מסלולי לימוד בשעות הערב ואחה"צ (לעיתים בנוסף ולעיתים במקום קורסי הבוקר) כך שגם אנשים עובדים או סטודנטים יכולים להשתלב בלימודים מרתקים ומעשירים אלו בזמנים הנוחים להם ביותר.

נושאי לימוד

קורס קלפים טיפוליים מערבים, בדרך כלל, לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים, לצד שלל התנסויות חווייתיות בעבודה עם מגוון הקלפים.

לימודי קלפים טיפוליים כוללים, בד"כ, את הנושאים והתכנים הבאים: הכרת תיאוריות בפסיכולוגיה, הכרת סוגי הקלפים הנפוצים, התאמת הקלפים לקהל היעד, קשרי מטפל – מטופל/ים, עבודה עם קלפים בקבוצות, הממד האינטואיטיבי של השימוש בקלפים, מיומנויות הנחיית קבוצות, טיפול בהבעה ויצירה, מונחים בסיסיים בטיפול, משמעויות הסמלים והצבעים בקלפים, אילו שאלות לשאול לפני השימוש בקלפים, משמעויות וסמלים באגדות, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים והשתתפות בחוויות מעצימות.

תעודה

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, אם אתם עוסקים במקצוע טיפולי, ייעוצי, הדרכתי או הוראתי, או בתחום הקרוב לתחומים אלו, וברצונכם לרכוש כלי רב עוצמה אשר יכול לתרום רבות לעבודתכם – הן לאבחון והן לטיפול, קורס קלפים טיפוליים מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם שלל כלים ומיומנויות לעבודה עם מגוון נרחב מהקלפים הטיפוליים הנפוצים, וילמדו אתכם כדי להתאים את הקלפים בהם אתם משתמשים לאוכלוסיית היעד ומאפייניה. אז בואו להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי שלכם, ותוך כדי אף לעבור חוויה מעצימה ומפתחת, בה תוכלו ללמוד רבות על עצמכם – בואו ללמוד בקורס קלפים טיפוליים. 
איפה אפשר ללמוד קורס קלפים טיפוליים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קלפים טיפוליים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?